Periferija

Genius HF3000A review

Batista pet 27.8.2010 14:15

Vec dulje vrijeme odgadjam trenutak kada cu pocet pisat dojmove o navedenim zvucnicima. Danas sam uhvatio vremena i odlucio nesto napisat o njima.

 

Zvucnici su kupljeni u Linksu . cijena im je bila 430 kn.

 

Genius HF3000A je 2.0 zvucnicki sustav. Znaci 2 zvucnicke kutije u kojima se u svakoj od njih nalazi 1 tweeter od 1" (1" = 2.54 cm) i 1 woofera od 5,25". Zvucnici su ukupne snage od 80W RMS-a.

 

Na sebi sadrze filtre za ustimavanje bass i treble efekta te potenciometar za pojacavanje/stisavanje zvuka.

Dimenzije: 18 x 34 x 22 cm.

 

Zvucnici su teski jedno 7-8 kg.

 

Sama kvaliteta izrade zvucnika je odlicna, kutije (kuciste) su napravljena od MDF-a - laicki receno to je presano drvo - iverica obucena u furnir s imitacijim mahagonija. (?) Jedina zamjerka ide 3,5mm konektoru koji je osjetljiv na savijanje i dolazi do prekida signala, pucketanja u zvucnicima. Problem sam rijesio zamjenom konektora i dalje radi ko urica.

 

Zvucnici su me impresionirali kvalitetom reprodukcije zvuka u igrama. (doduse na njima sam igrao samo jednu igru - Unreal Tournament 2004) Bas reagira takvom dubinom da covjek ima osjecaj da ce propast u zemlju. (vjerovatno nije tako u ostalim igrama)

 

Najvise testiranja zvucnici su proveli na reprodukciji MP3-ica. Po meni im je to najjaca strana. Pogotovo ako imate DFX-ov equali koji dodatno procisti i pojaca zvuk. MP3-ice sam slusao pomocu Windows media playera 12. Bass je dubok i jasan cak i na max opterecenju, Scooter-ove pjesme reproducira bez greske - njih sam imao kao hard test. Nisam snimao video jer nemam kamere, ali kliknite na ovaj video  vidjet cete priblizno o kakvim zvucnicima pisem. Prije mjesec dana su mi prijatelji rekli kako imaju osjecaj kao da muzika svira uzivo.

 

Kvaliteta zvuka u filmovima je takodjer odlicna, za 2.0 sistem Genius HF3000A jednostavno nema premca. Kristalno cist zvuk, udaran bas da pod i stol zagrmi od prodora niskog tona. Gledao sam Gladiatora , ona pjesma koja je theme-song mi je stvarno dosla do uha, zvuk macevanja, udaraca. Najbolji od svega mi je bio zvuk rike tigra, bas je zadhrtio da se covjek uplasi. Transformersi su se takodjer odlicno reproducirali, pogotovo oni njihovi cyber zvukovi.

 

Prednja maska se moze skinut, ali je onda vizualni dojam narusen (bar za moje oko). Pokraj filtera za treble i bass te potenciometra za pojacavanje i stisavanje zvuka, nalazi se plava LED dioda od 3mm koja po noci moze smetat onima koji ne vole bljestavilo jer LED-ica svjetli dosta jakim intezitetom.

 

Na kraju moram rec da su mi se 4 stvari malo zamjerile na HF3000A. Kratki kablovi, sklopka za on/off se nalazi na pozadini zvucnika, defektan 3,5mm konektor, najveca mana zvucnika je da ih se vise nema gdje za kupit.

 

Zakljucak:

 

Odlican sistem, definitivno best buy. Kvaliteta reprodukcije zvuka je na zavidnoj razini i za cijenu od 430 kn bi ih se isplatilo uzet da ih se jos moze gdje kupit. Kolko vidim na Genius-ovoj web stranici vise ih nema navedenih kao proizvod sto najverojatnije znaci da se vise ne proizvode.

 

 

Ako vas sto zanima glede HF3000A, pucajte !

 

Moram rec jos nesto, vecina forumasa tijeko pisanja reviewa u naslovu teme napise "review by svoj nickname", kaj ce vam to - lijepo sa strane pise tko je autor reviewa...

thedream sub 28.8.2010 16:35

Godinama vrlo dobar par zvučnika,vjerojatno najbolja kupnja ispod 500kn u 2.0 domeni. Jedino bi T20 i jedne Manhattan 2.0 drvene usporedio s njima,u toj cjenovnoj klasi..

 

Iako "samo" 28W, tj 2x14W RMS-a,po meni - najbolji Creative zvučnik,jasno uz brata mu T40,ispod 1 000kn. Fenomenalno nešto.

 

http://www.optimum-online.hr/detalji_proizvoda.4040ae3828144457941031704567c315.zvucnici_pc_creative_labs_gigaworks_t20_series_ii.aspx

 

Ovo su još renovinani,series II. Jako jako fin proizvod.

 

Manhattani također..za 450kn izuzetna kupnja,opet iako "samo" 40W RMS-a,2x20W,masivnost izrade i kvaliteta zvuka me iznenadila,i to vrlo ugodno.

 

http://www.amazon.de/AkustikSerie-Lautsprecher-Vollspektrum-Klang-Holzmaserung-Oberflaeche/dp/B002X9KTS4

 

 

Batista sub 28.8.2010 16:57
thedream kaže...
Batista kaže...

Ne znam zasto ali HF3000A radi puno jacim zvukom na XP-u nego na 7.-ici. Ko da vise snage ima.

Glasnije misliš ? Možda je do drivera za onboardušu ako si na Realteku.

Da, glasnije je na XP-u i to dosta. Nema druge nego je do drivera....

thedream sub 28.8.2010 17:00
Batista kaže...
thedream kaže...
Batista kaže...

Ne znam zasto ali HF3000A radi puno jacim zvukom na XP-u nego na 7.-ici. Ko da vise snage ima.

Glasnije misliš ? Možda je do drivera za onboardušu ako si na Realteku.

Da, glasnije je na XP-u i to dosta. Nema druge nego je do drivera....

Ne bi se zamarao s tim,ako išta od Realteka valja,to ti imaš,889A codec. Daleko najjasniji i najčišći Realtek koji sam čuo,i najbolji SNR ima.

 

Trebalo bi se eventualno poigrati i ići moddati u X-Fi hehe..da se.

 

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=92384

 

U konačnici dobiješ kvalitet kakve AudigySE,a i to je lijep pomak sa onboarda,vjeruj mi. Glasnije svakako.

explorer 4 sub 28.8.2010 20:37
thedream kaže...
explorer 4 kaže...
ako si na tournamentu imao osjecaj da ces od basa propast u zemlju onda ces tek vidjet sto ce bit kad kupis z 2300.
Btw. Recenzija je super.

Kako si se samo navuka na Z2300 a? SmijehNamigiva

 

da hehe stvarno su mi super prezadovoljan sam