PC igre

Steam iskustva (negativna)

kovaos uto 7.9.2010 00:51

Nakon svih godina igranja pirata i korištenja piratskog softwarea odlučim konačno kupiti igru preko steama i katastrofa. Nije mi toliko žao novaca jer je u pitanju 11.5E za cijeli paket Company of heroes već što smeće neće radit, čitam po forumu na steamu i skužim da se i ljudi koji daju 40-50 E za igre žale da im dosta igara ne radi. Za poludit.

 

Instalirao na xp i win 7 i na nijednom ne mogu pokrenuti igru dok piratski COH radi fino, probao nać riješenje po forumima i ništa, i drugi su popušili. Pokušao ukucati cd key međutim ne prihvaća ga jer je to ključ samo za glupu steam verziju, ne mogu je prodati jer glupi steam to ne omogućava. Uglavnom da ne dužim, vraćam se ja fino piratluku dok oni malo to ne srede pa ću probat ponovo za jedno 5 godina jer je ovo čisto smeće a dok je xfirea i sličnog softwarea ni online igranje mi neće biti strano.

 

reservoir dog uto 7.9.2010 02:12

Koliko znam ta igra je na popustu par dana, dakle nije svijet propao pa ti igru ne možeš igrati već mjesec dana. Steam zna ponekad "zakašljati", ali vrlo brzo izdaju update koji popravi problem. Budi strpljiv i imaj na umu da izdaju stotine igara, nešto mora iskrsnuti.

 

Također, ne možeš mi reći da je piratluk bajan. Pa koliko sam puta skinuo ilegalne verzije koje ne mogu ili ne žele raditi radi X razloga, a tobože je vrhunska kvaliteta.

 

Uglavnom- budi strpljiv, Steam ima dobar support i brzo će riješiti nastali problem. ;)

Hyperion uto 7.9.2010 02:29
reservoir dog kaže...

Koliko znam ta igra je na popustu par dana, dakle nije svijet propao pa ti igru ne možeš igrati već mjesec dana. Steam zna ponekad "zakašljati", ali vrlo brzo izdaju update koji popravi problem. Budi strpljiv i imaj na umu da izdaju stotine igara, nešto mora iskrsnuti.

 

Također, ne možeš mi reći da je piratluk bajan. Pa koliko sam puta skinuo ilegalne verzije koje ne mogu ili ne žele raditi radi X razloga, a tobože je vrhunska kvaliteta.

 

Uglavnom- budi strpljiv, Steam ima dobar support i brzo će riješiti nastali problem. ;)

Piratluk ima bolji support, odmah sljedeći dana izlazi bolji cra*ck.

 

Sjećam se kad je Dirt 2 izašao, steam verzija nije radila par mjeseci imala je neki bug dok je pirat super radio. Jel oni to uopće testiraju prije nego krenu prodavat? ROFL očito ne.


Novi ship simulator extremes steam edition također neradi dok retail radi.

TomoR uto 7.9.2010 09:59
Hyperion kaže...

Piratluk ima bolji support, odmah sljedeći dana izlazi bolji cra*ck.

 

Sjećam se kad je Dirt 2 izašao, steam verzija nije radila par mjeseci imala je neki bug dok je pirat super radio. Jel oni to uopće testiraju prije nego krenu prodavat? ROFL očito ne.


Novi ship simulator extremes steam edition također neradi dok retail radi.

 

AA-d00d kaže...

Kupio Mirror's Edge davno i jos dan danas mi ne radi :D

Isao na forum i vidim da dosta ljudi ima taj problem ali neki su uspjeli rjesiti dok ja nisam (ima nas jos).

 

I Dirt 2 (dobio s grafičkom) i Mirror's Edge proradili odmah i rade od onda. Jedino za Dirt 2 sam igru morao pokretati iz STEAM Game Browsera, preko shortcuta baš i nije htjelo ići kako treba.

 

BTW, moj popis Steam igara je već povelik (kad imaju te navlakuše od popusta...), do sad što sam probao - radi. Jest da za neke stvari treba neke stvari podesit (npr. KOTOR se neće pokrenut na jednom od mojih strojeva ako ne isključim filmiće (ali je to do Vista/Win 7 - na XP radi...)

Ferritin uto 7.9.2010 10:06

Steam je dosta dobar sa ponudom igara. Ali nemaju dobar odnos cijene Digitalne i stvarne (tvrde verzije na disku). Gledam na steamu Battlefield Bad company 2. 50 Eura.  Ja sam ga sa Ebay-a potpuno nov. Za negdje 30-35 eura (sa dostavom). Znaci dobio sam DVD kopiju igre i CD key. A na steamu samo dobijes download verziju. A i mislim da igru mozes skinuti na neku foru sa EA stranice ako imas orginal key.

Za mene je steam dobar samo za ekskluzive igre sa steam-a npr. Counter Strike Source, Team Fortress 2, CoD Modern Warfare 2...

kovaos uto 7.9.2010 11:30

Jutros sam pokušao ponovo sve instalirat i opet neće, coh i coh op mi instalira ali neće pokrenut a kad pokušam instalirat coh tov napiše da igra ima 100mb (wtf).  Neko gore je napisao da se trebam strpit, mislim zamislite si da odete nešto od tehnike morate se strpit 2-3 dana dok proradi. Steam ima super ponudu, dobra je ideja ali ovo mi je smješno, ljudi zarađuju milione na poluproizvodu.

AA-d00d uto 7.9.2010 11:39
TomoR kaže...
AA-d00d kaže...

Kupio Mirror's Edge davno i jos dan danas mi ne radi :D

Isao na forum i vidim da dosta ljudi ima taj problem ali neki su uspjeli rjesiti dok ja nisam (ima nas jos).

 

I Dirt 2 (dobio s grafičkom) i Mirror's Edge proradili odmah i rade od onda. Jedino za Dirt 2 sam igru morao pokretati iz STEAM Game Browsera, preko shortcuta baš i nije htjelo ići kako treba.

 

BTW, moj popis Steam igara je već povelik (kad imaju te navlakuše od popusta...), do sad što sam probao - radi. Jest da za neke stvari treba neke stvari podesit (npr. KOTOR se neće pokrenut na jednom od mojih strojeva ako ne isključim filmiće (ali je to do Vista/Win 7 - na XP radi...)

Eh vidis meni je KOTOR htio bez problema, samo sam isao manualno update-at igru i nakon toga rade i animacije i sve.

A Mirror's Edge sam kupio dok je kostao kikiriki (bio je brutalan popust) i jos nisu izdali zakrpu da to poprave.

roket uto 7.9.2010 17:16
AA-d00d kaže...

Kupio Mirror's Edge davno i jos dan danas mi ne radi :D

Isao na forum i vidim da dosta ljudi ima taj problem ali neki su uspjeli rjesiti dok ja nisam (ima nas jos).

Skini ga sa tortenta radi savrseno :D

AA-d00d uto 7.9.2010 21:06
roket kaže...
AA-d00d kaže...

Kupio Mirror's Edge davno i jos dan danas mi ne radi :D

Isao na forum i vidim da dosta ljudi ima taj problem ali neki su uspjeli rjesiti dok ja nisam (ima nas jos).

Skini ga sa tortenta radi savrseno :D

Na kraju i budem. Igru ionako posjedujem original samo ju nemogu preko steama pokrenut :D

Does that make me a bad person? =P

TomoR sri 8.12.2010 20:46
BloodyShit92 kaže...

Lako tebi rec meni jer zaribo i BC2 i MW2 i Black Ops,sve pa sad pitam dal se moze igrat preko neceg drugog izuzet Je...og Steamaa?

BC2 može (ali ne taj koji si kupio preko Steam-a); a MW2 i BO su vezani na Steam.

Hari_bug čet 9.12.2010 00:35

Vlasnik sam 14 igara na Steam-u. Nisam imao problema niti sa jednom i prvi puta čujem da je netko kupio igru koju ne može pokrenuti. Sumljam da je ovo rješenje ali jel ste već verificirali email na Steam-u?

CroVandal čet 9.12.2010 01:04

Ja nikada cuo da netko nemoze pokrenuti igru zbog problema u steamu niti itko od mojih frendova! Najveci problem koji sam dozivio da im serveri odu nekada ali se ave rijesi za par sati i vecinom na forumu najave da ce biti downtime!

BloodyShit92 uto 14.12.2010 15:42

Meni je netko uletio i prijavio me za level hack na CoD:MW2, al bio sam the 63 level u prvom ranku. :P

al ako ja kupim BC2 u ducan(croVortex,sophoslab)dal onda mogu ga igrat bez steama?Pitam jer nezelim kupit igru opet bezveze.

TomoR uto 14.12.2010 15:45
BloodyShit92 kaže...

Meni je netko uletio i prijavio me za level hack na CoD:MW2, al bio sam the 63 level u prvom ranku. :P

al ako ja kupim BC2 u ducan(croVortex,sophoslab)dal onda mogu ga igrat bez steama?Pitam jer nezelim kupit igru opet bezveze.

Da, ako kupiš u dućanu BC2 neće biti vezan za Steam (no CoD: Mw2 i BO će biti vezani na Steam gdje god ih kupio).