PC igre

Sid Meier's Civilization V

sovac_ri ned 29.8.2010 12:23

Dakle prije nešto vremena najavljen je peti nastavak poznatog Sid Meierovog serijala Civilization. Ja sam inače veliki ljubitelj četvorke pa se ovom nastavku iznimno veselim.

Datum izlaska je 21.9. ove godine.
  Dosad je još objavljeno nekoliko slika i sistemski zahtjevi:  
Minimum Requirements
Operating System:
Windows® XP SP3/ Windows
Vista SP2/ Windows 7
Processor: Dual Core CPU
Memory: 2GB RAM
Hard Disk Space: 8 GB Free
DVD-ROM Drive: Required for
disc-based installation
Video: 256 MB ATI HD2600 XT
or better, 256 MB nVidia 7900 GS
or better, or Core i3 or better
integrated graphics
Sound: DirectX 9.0c-compatible
sound card
DirectX: DirectX version 9.0c
Recommended Specs
Operating System: Windows
Vista SP2/ Windows 7
Processor: 1.8 GHz Quad Core
CPU
Memory: 4 GB RAM
Hard Disk Space: 8 GB Free
DVD-ROM Drive: Required for
disc-based installation
Video: 512 MB ATI 4800 series
or better, 512 MB nVidia 9800
series or better
Sound: DirectX 9.0c-compatible
sound card
DirectX: DirectX® version 11

Najvća novost je zasigurno zamjena kvadrata heksagonima (šesterokutima). Od sada će se multhplayer održavati putem Steama, a pri instalaciji će biti potrebna konekcija s internetom, ali poslje će internetska veza biti potrebna samo za MP.
Više o igri saznajte na službenom forumu: forums.2kgames.com/forums/forumdisplay.php?f=74
ilh sluzbenoj stranici: www.civilization5.com/

majkell pon 30.8.2010 12:23

ima nas mnogo koji čekamo... ja se samo nadam da su pretjerali sa minimalnim zahtjevima i da ću moć igrat sa 128MB vrama

 

nego...

 

trebat će opet napraviti mod za Hrvatsku :)

 

specijalna jedinica: domobran +50% na vlastitom teritoriju

zgrada: ?

vođa: ?

 

koji su vaši prijedlozi?

prije su bile zidine koje su donosile kulturu, al tak i tak je bio castle poslije tak da mi to i nije nešt specifično za nas

isto tako je bio Tomislav za kojeg se sad priča da i nije baš bio prvi kralj, već se sam prozvao kraljem...

 

 

 

NightShadow pon 30.8.2010 12:59

Bolje nazovi jedinicu graničar da se tko ne bi uvrijedio.

Istina to je stavlja u drugo vrijeme..

Ako možeš grafički svakako stavi kravatu.

 

Ne znam jel moguće, ali posebna jedinica bi mogla biti i (nemojte se smijati) Dalmatinski pas..

Bili su vrlo korisni u borbi sa turcima..

A s obzirom da su neutralni što se tiče oružja, dugo bi trajao (od prapovijesti do modernih vremena)..

 

Od vođa moj je prijedlog uvijek Stjepan Radić.

 

Što se tiće zgrade..

Kod nas su dosta popularna razna proštenja i u Dalmaciji i na kontinentu pa bi se neka verzija "tržnice" uklopila..

Ako može Višeslavova krstionica iako vjerojatno nije izvedivo kao "zgrada" Nevinašce

Grgapm uto 31.8.2010 10:35
majkell kaže...

special ability: korupcija - sporija izgradnja uz veću cijenu održavanja Osmijeh

fixed

 

Inace, meni nijedan Civ nije bilji od dvojke, ali ovi hexagoni bi mogli to promijeniti Smijeh

Grafika je odlicna, ali to ionako samo smanjuje preglednost Belji se

majkell sri 22.9.2010 11:17

Isprobao demo jučer navečer, lijepo su to napravili, ima malo bugova s grafikom na dx9, al sve u svemu jako dobro

Demo je na steamu, ne znam jel ima igdje drugdje

 

I što je najbitnije radi glatko na laptopu: x1350 mobile, dual core 1,46GHz, 2GB, a da postavke nisu na krajnjem minimumu

BugSU ned 26.9.2010 20:48
Tomo Yoda kaže...

Postoji li civilizacija Srbija ili Jugoslavija?

To sam uočio na ovoj temi  civfanatics foruma.  Predlažem da je pročitate od početka, zabavno je :)

 

Ne postoji ... nije toliko velika da zasluzi tu titulu :D

Belgrade je samo jos jedan City-State

Tomo Yoda ned 26.9.2010 21:18
BugSU kaže...
Tomo Yoda kaže...

Postoji li civilizacija Srbija ili Jugoslavija?

To sam uočio na ovoj temi  civfanatics foruma.  Predlažem da je pročitate od početka, zabavno je :)

 

Ne postoji ... nije toliko velika da zasluzi tu titulu :D

Belgrade je samo jos jedan City-State

ahaaa, to je city-state.

a jel ima zagreb ili neki drugi hrv grad? 

iggy pon 27.9.2010 14:58
dipstick kaže...

Civ4 bio mi je nekako više prirodniji, "organskiji" od ovog novog ulickanog Civa.

Civ5 je dobra igra, ali meni nekako nema tog pravog Civ osjećaja.

I meni je Civ 4 puno bolji.

Jedina stvar koja mi je bolja u Civ 5 je to da na isto polje ne možeš naslagati više različitih vojnih jedinica i na taj način praktički postati nepobjediv, što dovodi do puno boljeg i prirodnijeg sistema borbe, taktika više dolazi do izražaja.

EnlightenedPhoenix pon 27.9.2010 15:00
iggy kaže...
dipstick kaže...

Civ4 bio mi je nekako više prirodniji, "organskiji" od ovog novog ulickanog Civa.

Civ5 je dobra igra, ali meni nekako nema tog pravog Civ osjećaja.

I meni je Civ 4 puno bolji.

Jedina stvar koja mi je bolja u Civ 5 je to da na isto polje ne možeš naslagati više  različitih vojnih jedinica  i na taj način praktički postati nepobjediv, što dovodi do puno boljeg i prirodnijeg sistema borbe, taktika više dolazi do izražaja.

  Vidis ovo meni smeta... ne volim onako kako je prije bilo (50 unita na jednom tile-u) ALI da su ogranicili na 4 - 5 unita po tile-u bilo bi super... ovako komotno mozes sam biti nepobjediv (manje zauzetih gradova i sl) baš zbog svih tih ogranicenja...

dado2202 pon 27.9.2010 15:17
iggy kaže...

I meni je Civ 4 puno bolji.

Jedina stvar koja mi je bolja u Civ 5 je to da na isto polje ne možeš naslagati više različitih vojnih jedinica i na taj način praktički postati nepobjediv, što dovodi do puno boljeg i prirodnijeg sistema borbe, taktika više dolazi do izražaja.

Meni se isto tako to sviđa,

 

Po meni dobre stvari kojih se mogu sjetiti, su:

  • "ratni" resursi ograničeni, tj resursi koji su ti potrebni da napraviš najjače jedinice - nema više 50 swordsmena u prvih pola sata igre
  • da samo jedna trupa može biti u garrison-u u gradu - nema više nepobjedivih gradova
  • dobro je da nema više "šuma ko blata" - nema više štancanja trupa/zgrada na račun šuma
  • nema više RELIGIJA - to su uveli u četvorci i nikako da se priviknem na njih
  • konačno ceste nisu potrebne za povezivanje resursa (i ceste koštaju golda) - sad konačno neće biti "mreže cesta" po cijeloj mapi
  • kupovanje tilova - nelinearno širenje grada
  • utjecaj novca je puno bitniji nego ranije - više love, više stvari

Loše stvari :

  • city states - totalno nepotrebno, bolje da su napravili više nacija
  • nedostatak scenarija i autentičnih mapa - valjda će riješiti sa modovima
  • ranged attack - iako sam malo podijeljen oko toga, mislim da neke trupe bi trebale to imati, neke opet ne
  • brodovi napadaju gradove i jedinice - isto kao i gore, mislim da svi nebi smjeli napadati gradove i jedinice
  • sve trupe mogu se voziti po oceanu

Sve u svemu, nova Civilizacija mi se dopada i sigurno više se ne vraćam na Civ4.

 

EDIT:

 

I da nikako mi se ne sviđa da nema više automatizacije. Sad ne mogu poslati brodicu nek explora mapu, nego moram sve klikati.