PC igre

Overwatch (Blizzard studios)

D-wook sub 18.8.2018 23:19

Zašto nitko ništa ne piše u ovoj temi?

 

Znam da je cijeli PC igre podforum oronuo, ali da ljudi nemaju interesa za OW u vrijeme OW world cupa, summer eventa i nadolazećeg all star eventa možda zbilja govori koliko smo kao država propali pa ljudi više nemaju energije/volje za ovakvu vrstu zabave.

Seronja nezauzet sub 18.8.2018 23:27
D-wook kaže...

Zašto nitko ništa ne piše u ovoj temi?

 

Znam da je cijeli PC igre podforum oronuo, ali da ljudi nemaju interesa za OW u vrijeme OW world cupa, summer eventa i nadolazećeg all star eventa možda zbilja govori koliko smo kao država propali pa ljudi više nemaju energije/volje za ovakvu vrstu zabave.

1. Postoji oficijalni forum gdje obično pišem.

2. Ljeto je. Nisam pro igrač i zato nemam namjeru da visim u zatvorenom prostoru dok je lijepo vrijeme.

3. Ako ti vidiš korelaciju između propasti države i ne praćenja OW-a daj i meni malo toga što koristiš.

morbida sub 18.8.2018 23:50
D-wook kaže...

Zašto nitko ništa ne piše u ovoj temi?

 

Znam da je cijeli PC igre podforum oronuo, ali da ljudi nemaju interesa za OW u vrijeme OW world cupa, summer eventa i nadolazećeg all star eventa možda zbilja govori koliko smo kao država propali pa ljudi više nemaju energije/volje za ovakvu vrstu zabave.

 igra je već dojadila , svaki put jedni te isti eventi , zar nisu u stanju smisliti nove evente ?

The_K sri 22.8.2018 23:21
D-wook kaže...

Izašao je novi cinematic "Shooting Star".

 

link

 

Što kažete?

 Vrh kao i svaki cinematic sto naprave. Bas mi je zao sto ne izbacuju ih cesce ili da naprave neki serijal ili mozda single player da naprave.

D-wook čet 23.8.2018 23:43

Istina, na ovaj cinematic smo čekali 9 mjeseci. Single player, neki film ili serija bi veoma dobro došli, ali čini mi se da su developeri previše zauzeti OWL-om.

 

Vidim jedino da kritiziraju cinematic zbog toga što ništa novoga o DvI nismo saznali, ali možda se lore u tajnosti razrađuje u detalje.

D-wook ned 26.8.2018 22:38

Jučer i danas all star weekend.

 

Moram reći odlično smišljen i odrađen event. Total mayhem je bila najzabavnija partija godine, a i vidjeti voditelje u međusobnim okršajima u talents showown je bila posebna priča. Widowmaker 1v1 je bio highlights večeri koji su svi čekali i na kraju je pobjedu odnio Surefour u finalu pobjedivši Fletu.

 

Odličan event za završetak inauguralne sezone OWL-a.

Seronja nezauzet sub 6.10.2018 00:45
MazikeeN kaže...

ja bi ovo probača igrati....dal se ima neki free trial? kolko se plaća uopce? nije moj tip igre da bi ga bas platila,mozda ima netko tko vise ne igra?

 Nema triala, ali znaju tu i tamo imati besplatne vikende kada se može isprobati.

sexytoiletpaper uto 9.10.2018 09:05
MazikeeN kaže...

ja bi ovo probača igrati....dal se ima neki free trial? kolko se plaća uopce? nije moj tip igre da bi ga bas platila,mozda ima netko tko vise ne igra?

 Igrica je vrhunska ako volis igrati timske igre. Ima uloge za sve stilove igre i generalno se radi o standardnim MMO kompozicijama (Tank, DPS, Healer). Za neke likove moras znati dobro ciljati ali ima par kojima je ciljanje sporedno i bitnije je razmisljati o tome sto radis. Ako uspijes negdje uhvatiti popust (do prije par dana je bila za 12eura na HumbleBundle-u) vjerojatno nema bolje PvP igre na trzistu.

Minneyar uto 9.10.2018 13:26
MazikeeN kaže...

ja bi ovo probača igrati....dal se ima neki free trial? kolko se plaća uopce? nije moj tip igre da bi ga bas platila,mozda ima netko tko vise ne igra?

 Mogu ti ja posudit account da mi skupljas loot boxove, nema problema :P

sexytoiletpaper uto 30.10.2018 11:32
Minneyar kaže...
Tygaa kaže...

Evo ja i ekipa isli na lan u subotu, drugo mjesto smo bili, digli razer kraken v2 i svaki po 500kn bonova za sanctu.. nije lose :D

 D-wook vas je rasturio da pogodim

 Tesko da bi ga NYX pustio samo da igra na tako nebitnom turniru :P

Gam3r sub 3.11.2018 16:29
Minneyar kaže...

I meni se super cini, mislim da cu cak reinstalirati igru da isprobam... ne zna se kad izlazi jel?

 

o tom si ja baš ja razmišljam. Nisam igru godinu dana igrao valjda... Mogo bi probati, svašta novoga se izdogađalo odtad. Ajde barem nisu najavili Overwatch mobile 

D-wook ned 18.11.2018 23:52

Napisati ću ovu poruku toliko da izvjestim o svojem statusu i izrazim svoje osjećaje i mišljenje o forumu i igri.  Naime, već duže vremena nisam aktivan na forumu (osim par poruka u BFV temi) zbog više razloga.

1. U zadnje vrijeme sam većinom igrao igre koje ovdje nemaju veću zajednicu poput This War of Mine, Galactic Civilizations III, Subnautica itd.

2. BFV tema ja puna Beta male cuckova na koje se uopće ne isplati trošiti vrijeme te me je to uz glavni razlog koji je ispod obrazložen najviše demotiviralo na bilo kakvo pisanje.

 

Što se tiče samog Overwatcha, mislim da je igra ušla u slijepu ulicu.

Blizzard je većinu svojih resursa i planova, kako za zaradu, tako i za razvoj podredio OWL ligi. I dok je OWL zbilja bio vrhunski događaj za mene osobno jer sam uspješno uživo pratio većinu utakmica regularne sezone i cijelo doigravanje, za ostatke Europljana nije predstavljao ništa značajnije, poglavito zbog termina u kojem su se utakmice odigravale.

Nakon OWL-a i ispraćaja turističke sezone, u listopadu sam se ponovno posvetio intenzivnom igranju no nakon nekog vremena dočekao me je hladni tuš - permaban mojega računa. Nakon 1100 sati odanosti Overwatchu ovako se Blizzard odnosi prema igračima koji ovu igru najviše vole. Isprva nisam mogao vjerovati no nakon malo češljanja susreo sam se sa cijelom zajednicom ljudi kojima je račun nepravedno permanentno suspendiran i svi smo dijelili iste osjećaje i razmišljanja prema Blizzardu i njihovom sustavu reportanja i kažnjavanja. Konačnu potvrdu da smo ipak mi u pravu, a ne Blizzard sa svojim automatskim sustavom kažnjavanja i permanentnog baniranja, dobili smo danas, kada je najpopularniji OW streamer i bivši OWL profesionalni igrač XQC ponovno baniran na čak 2 tjedna što je posljednji nepermanentni ban, nakon kojega ide trajna zabrana.

 

Borba protiv vjetrenjača, fašističkih odredaba i automatskih neljudskih sustava je za mene završila, a baniranjem XQC-a i za veliki kolač dosadašnje OW zajednice. XQC je bio doslovno pola OW popularnosti na Twitchu i Youtubeu i njegovim odlaskom OW će, bojim se, izgubiti publiku koju više neće moći nadoknaditi.

Kako i zašto je XQC baniran i zašto sustav reportanja i kažnjavanja u Overwatchu graniči sa zdravim razumom možete saznati u nedavnim KINGmykl videima. Trolleri, throweri, smurfovi i idioti različitih stupnjeva svakodnevnica su OW-a s kojom se svi moraju nositi. ZAŠTO Blizzardov sustav kažnjava igrače koji toliko vole ovu igru umjesto ljudi koji su izvor toksičnosti i spadaju u navedene kategorije? To je nepravedno, nepošteno, nelogički, nezdravorazumski i sada je konačno problem eskalirao. Zbog katastrofičnog menadžmenta samo jednog, na prvi pogled, nebitnog dijela igre, cijela igra se je našla na rubu litice. Koliko glup moraš biti da zbog mismanagementa svoje zajednice i imbecilnog sustava reportanja i kažnjavanja svoju najbolju igru (čast svim ostalim Blizz igrama) dovedeš na rub propasti.

 

Što se tiče same igre, povezanih evenata i organizacija, balansa igre i Seagullovog Seagullovog videa (bez smislenog redoslijeda):

1. Reciklirani sezonski eventi - uopće mi nisu smetali jer je moj fokus ekskluzivno bio na kompetitivni način igranja gdje sam u 10 sezona postigao, prema osobnoj ocjeni, zavidni uspjeh s obzirom na godine i hardware s kojim raspolažem, peakajući na 3281 SR, počevši od high silvera.

 

2. Lore - nažalost ovo je područje u koje developeri još nisu niti zagrebali, a nakon preko 2 godine postojanja igre od njih se je to očekivalo. Ovo je najveći potencijal koji igra trenutno ima no pitanje je financijske isplativosti smjera u takvom razvoju. Filmovi, co-op, single player, interactive drama, tv-show itd. su sve načini preko kojih se priča može razviti, ljude zainteresirati i zabaviti. Nadam se da će Overwatch u skoroj budućnosti u potpunosti ostvariti svoj potencijal na ovom području.

 

3. Rank system - unatoč svim mogućim žalopojkama, dokazivanjima, prozivanjima, elo hell teorijama, pivot sr teorijama itd. mislim da sr i mmr sustav donekle u redu funkcioniraju. Placement mečeve treba izbaciti osim u prvom igranju.

 

4. Matchmaking - izvor svih frustracija i totalni coin flip. MM uopće ne uzima u obzir koje heroje igrači igraju i u kojim ulogama specijaliziraju što dovodi do općeg show programa. Na to se nadovezuje ljudska online sebičnost i tvrdoglavost što dodatno potenciraju problem. Igre su većinom odlučene već na hero selection screenu. Nakon prvog teamfighta su već podijeljeni reporti i gasi se teamchat. Osnovni problem s kojim se developeri moraju suočiti.

 

5. Overwatch League, World Cup, California Cup, Overwatch Contenders, itd. - Sve odlični e-sports eventi za one koje to interesira. U detalje sam ispratio OWL 1 sezonu, ovogodišnji WC i CC te tu i tamo znam pogledati koju contenders utakmicu. 2. sezona OWL-a počinje u veljači no ako ne radite noćnu smjenu i možete gledati na poslu loše vam se piše. Prevelika fokusiranost na esports događaje je i prema izjavama Blizzard zaposlenika odvukla previše resursa i to i je dio razloga zbog kojeg je igra trenutno pred kolapsom.

 

6. XQC - kao najpopularniji OW igrač i streamer (više gledatelja na Twitchu dok igra Maincraft nego svi OW streameri zajedno) je veoma bitna figura u zajednici. Zašto Blizzard misli da se mogu prema nekome tako ponašati bez posljedica. Ono što je XQC od njih doživio svi smo mi osjetili na svojoj koži kad nam je došla poruka o banu/permabanu. Proglasili su ga rasistom i homofobom, izbacili iz lige, pokrali ga za MVP WC-a i banirali. Ako se Blizzard tako odnosi prema najpopularnijem igraču OW-a onda nije ni čudo što se prema ostalim "običnim" igračima odnose kao zadnje smeće. Family friendliness i privlačnost sponzorima idu do neke granice, dalje ne.

 

7. Balans heroja, meta, Brigitta - ono što ljudi nikako da shvate jest to da bez obzira kako je igra balansirana, profesionalci će UVIJEK pronaći najoptimalniju kompoziciju i stalno je igrati. Godina i pol Dive mete i već nekoliko mjeseci GOATS mete su dokaz k tome i po meni se balansiranje, odnosno nebalansiranje igre, nemože argumentirati metom koju koriste profesionalci jer na tako visokom nivou igranja NIKADA neće postojati raznovrsnost kompozicija i heroja koji su istovremeno viable zato što je i najmanji detalj razlike među njima presudan.

A) Dive meta - u svojem videu Seagull istinito tvrdi da dive meta u svojem konzistentnom obliku ispod mastersa nikada nije toliko dominirala kao što je to bio slučaj u M i GM i PRO. I dok je to istina u kompozicijskom smislu, u platini i diamondu susretali smo se sa problemom da su zbog nekoordiniranosti igre dive heroji kao pojedinci na bojištu imali koherentnu prednost pred ostalima. To je dovodilo do situacija da su dobri Tracer, Genji igrači i Dva-Winston par znali u potpunosti izdominirati utakmicu. Što se tiče Tracerica i Genjia oni su kao pojedinci znali dominirati u M i GM, a Tracerica je pak predstavljala problem i u profesinalnom igranju.

Mene je osobno takav balans dovodio na rub živaca jer je u high-platina, low-diamond situacija bila sljedeća:

1. Dobra Tracerica koja dominira je bila smurf - jebiga, report i idemo dalje

2. Problematični Winston/Dva su percipirani kao skill heroji jer nemaju visok damage i kategorizirani su kao tenkovi tako da je to prolazilo

3. Jebeni Genji je bio nezaustavljiv zbog razloga što je njegov skill floor negdje na high gold/low platinum, a sve popularni DPS-ovi poput Mcree-a, Hanza i Widow imaju skill floor negdje na high diamondu i Genji ih je doslovno uništavao. Soldier je u tom dvoboju također bio totalni šrot. No o Genjiu više u posebnoj točki.

Da zaključim, Dive meta je meni osobno bila užas, više volim kad se chilla iza štita i napucava nego da moram biti na aderallu da bi preživio dajvanje sa svih strana.

B) GOATS - Da bi prekinuo dominaciju Divea na pro sceni Blizzard je morao izmisliti novog heroja koji će to singlehandedly odraditi i to je Brigitta. Neplanirano ona je dovela do druge stale mete na koju se sada mnogi žale. Što se tiče mojeg ranka goats se nije igra često, a kada se je igrao to su bile varijacije triple tank-triple support bez Lucia što je meni najbolja stvar ikada. Sa Luciom je naravno mnogo efikasnije i bolje, ali kada obje ekipe igraju triple tank-triple support bez Lucia i napucavaju se iza štitova je meni najbolji osjećaj ikada.

Sa gledateljskog aspekta mnogi tvrde da je dive više spektakularniji i atraktivniji za gledanje, ali mene osobno nije i ja sam uživao u svim utakmicama gdje su se nabijali goatsom i varijacijama.

C) Brigitta - svjestan sam svih predrasuda koji ljudi imaju o njoj i ne želim se upuštati u takve rasprave, pogotovo s onima koji misle da Briggite abuseri mogu do GM-a doći igrajući jednom rukom jer da je to istina ja bi već odavno bio u GM-u i hvalio se ovdje sa rankom. Također, svjestan sam problema koje je prouzročila na pro sceni, prvenstveno u kombinaciji sa shatterom i da je zato moraju mjenjati (nerfati). Brig se je često igrala u mojem ranku, no po mojoj procjeni nikada nije bila toliko dominantna kao što je ostavljala dojam po online zajednicama.

 

8. GENJI - opća lakrdija od heroja i totalni promašaj zaduženih za balansiranje. High gold, platinum i skoro kompletni diamond čine oko 60% UKUPNIH igrača, i za sve njih ovaj je heroj noćna mora. Od izlaska OW-a i 1. kompetitivne sezone pa do danas Genji je JEDINI heroj koji NIKADA nije ispao iz 3 najkorištenija DPS-a što po mojim izračunima odgovara i viability ranking ljestvici. On nije među 3 najigranija heroja jer je najpopularniji već ZATO što je najefikasniji. Znači u triple tank meti i u Junkrat/Mercy meti pa sve do danas, kroz sve svoje tzv. "nerfove" i promjene, Genji je jedan od najboljih DPS-ova u igri za većinu populacije. Mislio sam da neću uspjeti naći na neki dokaz osim mojih zaključaka, ali evo ovdje slike - flex damage kategorija. Nuff said.

 

9. DEVELOPERI - Papa Jeff i Goeff Goodman

Ne bih htio previše komentirati osim toga da ću reći da se čini da ljudi zbilja vole igru, uživaju u njoj i žele sve najbolje. Nažalost sputavani su korporativnim zahtjevima koji se često kose sa potrebama zajednice. Ono što sam nedavno doznao i što je moj respekt prema njima podiglo na još veću razinu jest to da su valjda sami glavni developeri (voditelji timova) zaslužni za igru kakva je danas što se mikrotransakcija tiče. Naime, od toga da je Activision htio da se naplaćuje sve od heroja, skinova i golden weaponsa (nešto slično kao i u RS6) doveli su do toga da se može platiti samo za loot boxove koji nose kozmetične iteme. Zamislite samo da su heroji zaključani i da ih se mora otključavati po uzoru na R6S. Pa to bi bila sramota većih razmjera i sva sreća da Blizzard i njihovi developeri zaduženi za OW to nisu dopustili.

 

10. ŠTO DALJE?

Ja sam napravio drugi račun i došao do negdje 15 lvl-a (25 treba za comp) misleći da ću naći motivaciju igrati competitive sa žarom kao nekada, ali u međuvremenu sam shvatio što je i ova situacija sa XQC-em potvrdila da Blizzard nije briga za igrače koji iskreno vole ovu igru i uživaju u njoj. Stylosu, Your OW, KingMykl, Fresh nuts i pro scenu još uvijek pratim i nadam se da će sama igra za obične igrače krenuti u boljem smjeru i da će se nešto promijeniti nabolje. Hoće li me i te promjene na bolje uspjeti vratiti, ostaje za vidjeti...

Minneyar pon 19.11.2018 09:58
D-wook kaže...

Nakon OWL-a i ispraćaja turističke sezone, u listopadu sam se ponovno posvetio intenzivnom igranju no nakon nekog vremena dočekao me je hladni tuš - permaban mojega računa. Nakon 1100 sati odanosti Overwatchu ovako se Blizzard odnosi prema igračima koji ovu igru najviše vole. Isprva nisam mogao vjerovati no nakon malo češljanja susreo sam se sa cijelom zajednicom ljudi kojima je račun nepravedno permanentno suspendiran i svi smo dijelili iste osjećaje i razmišljanja prema Blizzardu i njihovom sustavu reportanja i kažnjavanja. Konačnu potvrdu da smo ipak mi u pravu, a ne Blizzard sa svojim automatskim sustavom kažnjavanja i permanentnog baniranja, dobili smo danas, kada je najpopularniji OW streamer i bivši OWL profesionalni igrač XQC ponovno baniran na čak 2 tjedna što je posljednji nepermanentni ban, nakon kojega ide trajna zabrana.

 

Borba protiv vjetrenjača, fašističkih odredaba i automatskih neljudskih sustava je za mene završila, a baniranjem XQC-a i za veliki kolač dosadašnje OW zajednice. XQC je bio doslovno pola OW popularnosti na Twitchu i Youtubeu i njegovim odlaskom OW će, bojim se, izgubiti publiku koju više neće moći nadoknaditi.

Kako i zašto je XQC baniran i zašto sustav reportanja i kažnjavanja u Overwatchu graniči sa zdravim razumom možete saznati u nedavnim KINGmykl videima. Trolleri, throweri, smurfovi i idioti različitih stupnjeva svakodnevnica su OW-a s kojom se svi moraju nositi. ZAŠTO Blizzardov sustav kažnjava igrače koji toliko vole ovu igru umjesto ljudi koji su izvor toksičnosti i spadaju u navedene kategorije? To je nepravedno, nepošteno, nelogički, nezdravorazumski i sada je konačno problem eskalirao. Zbog katastrofičnog menadžmenta samo jednog, na prvi pogled, nebitnog dijela igre, cijela igra se je našla na rubu litice. Koliko glup moraš biti da zbog mismanagementa svoje zajednice i imbecilnog sustava reportanja i kažnjavanja svoju najbolju igru (čast svim ostalim Blizz igrama) dovedeš na rub propasti.

 

 Blizzardov sustav ocito radi dobar posao ako banira ljude poput XQC-a i tebe. Sta bi ti igranje od 1100 sati trebalo dat za pravo da budes toksicno dijete 24/7, za doci do permabana trebas itekako puno sranja napraviti, pogotovo kao anonimac kao sto si ti. Iako mi je prekul razina tvoje deluzije da si baniran radi laznih reportova i jer te ljudi trollaju, rofl. Ne, nisi, baniran si jer si dio problema, rak koji izjeda OW community, i lijepo je za vidjeti da ipak postoje neke kazne za takve poput tebe. 

 

Gledao sam XQC-a par puta i lik je ekstremno toksican svaki put, iskreno pravo cudo da jos nije permabanned... s tim da on mozda i dobije pokoji lazni report kao vrlo poznati streamer... a ti si ocito jos toksicniji od njega, rofl. 

 

A ovo: "ZAŠTO Blizzardov sustav kažnjava igrače koji toliko vole ovu igru umjesto ljudi koji su izvor toksičnosti" . Dakle ja ne mogu. Tebe doslovno treba strpati u Vrapče. Dakle ocito ekstremno toksicna osoba (ti) "voli igru najvise" i zato bi trebala biti imuna, a ljudi koji te (opravdano) reportaju su  toksicni jer te reportaju? Wut?

 

I ova egomanija, da je igra sad na rubu propasti radi tvojeg bana.... ahahahahah, ne. Nikog nije briga ni za tebe ni za XQC-a, pojavit ce se novi toksicni debil koji ce bit zanimljiv djeci pa ce pratiti njega umjesto XQC-a. Blizzardu je to kap u moru, ako i toliko. XQC ce ionako kupiti novi account ako dobi permaban na ovom jer mu je to posao i donosi mu prihod, a cisto sumnjam da bi ga ekipa dugo pratila da igra minecraft full-time.

 

Unatoc svemu, nedostajali su mi tvoji postovi moram priznat, bolji su od ikoje komedije

The_K pon 19.11.2018 19:41

Brate d-wook ja nezz sto si ti radio da si pobrao ban jer ja igram ovu igru od sezone 1, svaki game komuniciram i krecem se od high golda preko platine do low diamonda ranka znaci tu gdje je toksicnost na vrhuncu i nikad nisam dobio nikakav ban pa mi je fakat cudno kako si uspio dobiti ban.

SamoPitam3 pon 19.11.2018 22:37

Koliko ja znam blizzard ne daje bas olako perma banove. Odnosno, jako dobro sve prouci prije nego se odluci na takav potez.

Pa ih se zbog toga dosta i provuce. Prvenstveno u diablu 3.

Ukoliko ga netko pokupi, onda je i zasluzen.