PC igre

Nova Half life igra! Half-Life: Alyx

mla_dend uto 31.3.2020 14:58
dax-lax kaže...

Pokrenuo noćas alyx konačno. Igra mi je automatski stavila postavke na low, što je i za očekivati s obzirom na rx580. Dok sam vani, može raditi i na high, ali koliko sam primjetio, oni hologrami ubijaju performanse nenormalno. Dok mi rascall pokazuje plan za izvuć starog, jedva radi dok gledam u mapu. Čim se okrenem, nema problema. Kako god, grafika je stvarno dobra, baratanje i oružjem također.

Kretanje mi je na continuous, ali ne znam jesam ja mutav, ili nema trčanja u tom modu, pa onda brže prolazim teleportacijom. 

Sad ću malo povlačiti mehanike i funkcije iz Boneworksa. Alyx ima bolju grafiku, teksture, ali zašto nisu stavili vidljive udove. Boneworks ima bolju fiziku, osjećaj težine, ali zato alyx ima usavršeniju mehaniku. 

Tek sam došao do onog dijela s prvim upgradeom oružja. Ima stvarno fora mehanike igra. Kad nosim građevinsku kapu, barnacules mi uzme samo nju, a ne podigne mene. Bacanje i upucavanje boca s plinom u glave nesretnika je brutalno. Masku sam stavio odmah na početku iz fore, ali izgleda da dobro dođe na mjestima di isparavaju spore. Fora su i one virtualne brave za sve. Kad podešavaš kordinate da kroz sva sunašca prolaze itd.

Za sad mi je dojam vrlo dobar. Nije odličan zbog tih nekih sitnica, mrvu previše skriptiranih scena, ali mislim da će biti još mnogo toga u nastavku. 

 Više mi paše teleport pa ne znam za trčanje u conti načinu ali mislim da sam negje pročitao o tome da nemreš trčati. Fora je kad si u teleport modu onda kratak dodir/pomak gljive te miće samo za jedan korak i to najviše koristim. Baratanje oružjem mi je predobro, plašio sam se reloadanja i "stavljanja" metka u cijev sa touch kontrolerima ( radi samog dizajna kontrolera ) ali to su uspjeli dobro popeglati.   Ipak još moramo strpit i pričekat na send box HL - VR igru )))

 

MIslim da "udovi" fale radi optimizacije ? možda nisam u pravu ... A kakav ti se ćini headcrab i barnacle ? Veći nego nego na monitoru ? Meni je najviše žao što nije stavljeno da moš uzet neku cijev/letvu/NEŠTO i onda time mlatit zombije ili headcrabe u naletu ... taj dio su trebali skopirati iz TWD saints and sinnersa .....

 

Zagonetke/virtualne brave su mi fora.

mla_dend uto 31.3.2020 14:59
exer1234 kaže...

ma nema do Half Life jedinice, prvi FPS kojeg sam igrao, prvo kao demo s nekog CD (mislim da je bio Hacker), pa se navukao. HL2 sam samo igrao malo, ali atmosfera u jedinici mi je bila daleko bolja, cak i strasha, barem u to vrijeme, sad bi vjerojatno bilo i dosadnjikavo

 ti onda obavezno moraš Black mesu odigrati ...

mla_dend sri 1.4.2020 08:47
gocc01 kaže...

Hmm, nadam se da nije prvoaprilska šala jer ipak je članak od 31.3. Valve najavio HL 4

 nisi pročitao do kraja ? ))

 

 

Of course, this is only an April Fools Day fun post, but if I could make Half-Life 3 be announced, I would. I'm swimming in my own tears here. This is the exact line I used in my April Fools Day post in 2015,

 

gocc01 sri 1.4.2020 11:57

Nije fer! Nemreš mi foru za prvi april valjat dan ranije 

 

Ja sam na mob instaliral Half Life. 270MB igrica hahah

 

Sad polovit kontrole i udri. 

 

Dal bi bilo moguće preko OTGa spojit Bluetooth miš i tipkovnicu? Negdje doma imam neki Logitech komplet koji ak se ne varam ide preko jednog transmittera.

mla_dend ned 5.4.2020 00:20
dax-lax kaže...
U nekim dijelovima se tak scimam da zatvorim oči. Ko hororac neki. Stvar je samo u tome da na monitoru koliko-toliko možeš kontrolirati te scene. U vr-u nema bježanja :D

 Jeffa si upoznao ?  )))))

dax-lax uto 7.4.2020 21:25

Koja im je fora da skoro do 5. chaptera filter maske leže tu i tamo po levelu, a sad kad sam došao do jeff-a (7.) i onih spora, nema ni jedne. Pizduni su jako jako dobro odmjerili gdje će postaviti municiju. S pumpom sam većinu vremena na knap.

 

Jedna stvar za pohvalit dizajnere oružja. Pump autoloader i pistol extended mag i animacije su tako jebeno dobro napravljene da bi mogao satima samo trpat municiju u ta oružja. 

 

EDIT: Dobro, ovo zadnje zvuči preĆudno

mla_dend uto 7.4.2020 21:49
dax-lax kaže...

Koja im je fora da skoro do 5. chaptera filter maske leže tu i tamo po levelu, a sad kad sam došao do jeff-a (7.) i onih spora, nema ni jedne. Pizduni su jako jako dobro odmjerili gdje će postaviti municiju. S pumpom sam većinu vremena na knap.

 

Jedna stvar za pohvalit dizajnere oružja. Pump autoloader i pistol extended mag i animacije su tako jebeno dobro napravljene da bi mogao satima samo trpat municiju u ta oružja. 

 

EDIT: Dobro, ovo zadnje zvuči preĆudno

 ja sam nakon saints end sinnersa naučen sve trpat u ruksak .... e tu ne može ))), ali ustvari mi je dooobra fora kako moroš stavit ruku namjesto maske .... pa si pritom odmah sporiji, trapaviji ....

reloadanje je PREPREDOBRO složeno ....

 

a Jeff .... legenda ??

mla_dend pet 22.5.2020 12:14

malo me je zel Dirt rally 2 u zadnje vrijeme pa nisam nešto baš pratio .... Ali jučer sam malo zaigro Doom u Alyxu ili Alyx u Doomu (kako god),  izgleda da bu tu bilo svega vraga dobroga )) jedva čekam cijeli HL2 dooobro zmodan u source 2.

 

Sve u svemu dobili smo izgleda dodanu vrijednost  bez da moramo na to platiti dodatni PDV)))

dax-lax sri 12.4.2023 14:54
Streetpunk kaže...

Pa MEGATAMA moraš shvatiti da puno ljudi bi igralo a nema VR!

VR nije baš jeftin...

 

Ovo je nadam se dobro napravljeno, javim kad probam.

Realno, nije baš ni skup, samo trebaš to htjeti.

Rabljeni Q2 se nađe ispod 300e ako malo popratiš oglasnike, teme itd.

 

Kaj se tiče pancake verzije Alyx-a, vjerujem da će biti ok ali to nije to. Opčenito mislim da je alyx, zbog izrade za vr, dosta kraća igra od hl1/2, ali u vr-u to malo drugačije teče jer je sve osobnije, strašnije i punije.

Naravno, pošto je već mod tu, svakako igru teba odigrati.

nine čet 13.4.2023 00:05

s obzirom da sam igru 3 puta prošao u vr-u, ne vidim smisao igrati tu igru na flatscreenu, osim da se proleti storyline, što se realno može i na youtubeu odraditi..

inače, kada sam vidio da je thread skočio gore, ponadao sam se da ima nekaj novoga..

valjalo bi opet piknuti neki headset, pa proći onaj hl2 vr-mod i malo silovati nove modove za alyx.. možda, ako izađe još kaj pametnoga za pc-vr..