calypso sub 18.9.2010 16:23

 

Dobar dan :)

 

EDIT: Ako vam treba item lista s brojevima odite ovdje:Minecraft item id <-- napravio korisnik markomarko

 

Za ovu zabavnu igru čuo sam tek pred neko vrijeme, a vidio sam da topic o njoj nije pokrenut.

 

Što je, uopće, Minecraft?

Minecraft is a game about placing blocks while running from skeletons. Or something like that..

 

- Minecraft je sandbox igra u svijetu koji je(nasumično) sačinjen od kocki(blocks).

- Kocka može biti pjesak, zemlja, drvo, kamen itd. Igrač može (na početku rukom, jer nema ostalih alata) kopati, tj. uništavati(destroy) te kocke.

 

- Ipak, to nije uništavanje, jer te kocke, odlaze u inventory igrača i kasnije se mogu postaviti na neko drugo mjesto(construct).

- Također sa strane u inventoryju postoji mjesto za crafting. Crafta se tako da se na lijevu stranu stave „sirove tvari“(npr. kocka/e drva, uzete sa stabla - log) i tada na desnoj strani dobijemo nešto sačinjeno od toga na lijevoj(npr. kocka/e drva koje nam koriste u kontrukciji - wood). Od wooda se tada može napraviti workbench(umjesto 4 mjesta(koliko ima u inventoryju) za crafting, ima 9 – kompliciranije stvari za craftati) i stick(za craftanje lopate, baklje, mača, sjekire itd.).

 

U igri se dakle može kopati kocke i te kocke iskoristiti za konstruiranje i craftanje. Tako se npr. može napraviti skrovište u zemlji, a ono je potrebno jer, budući da je u igri prisutna izmjena dana i noći, noću(osim ako igrate na najlakšoj težini – pacifistic) svijetom lutaju zombiji, kosturi, paukovi, exploding penisi(Smijeh) itd., koji vas mogu ubiti. Također, možete i vi ubiti njih, i to mnogo lakše ako imate svoja oružja i armor, koje ste craftali.

 

U igri postoji puno različitih materijala i još više stvari koje se iz tih materijala mogu craftati. Npr. Nakupite drva. Craftate ga u bolje drvo. Od dijela tog drva napravite workbench i od ostatka sticks. Onda od tog istog drva i sticksa napravite lopatu (za zemlju), pickaxe(za kamen), sjekiru(za drvo), mač(za protivnike). Sa lopatom i pickaxeom napravite udubinu u zemlji, zatim u workbenchu napravite vrata postavite ih na ulaz vaše špiljice. Istražujete naokolo da nađete ugljen(coal) da biste mogli sa njim i sticksima napraviti baklju, da biste mogli osvjetliti svoju špilju noću. Usput kako ste iskopali i dosta kamena, od njega napravite izdržljivija oruđa(lopata itd.). Ubijete svinju, ona vam da meso, kojeg možete pojesti sirovog ili skuhati u peći(koju ste sagradili od kamena) sa ugljenom – u oba slučaja će vam se povratiti dio zdravlja. U igri postoji stvarno jako puno stvari koje možete raditi.

 

Minecraft ima i multiplayer komponentu, no nju nisam probao.

 

EDIT (20. 11. 2011.): Puna verzija igre je izašla i košta 19,99 €.

 

Službena stranica igre: http://www.minecraft.net/

Minecraft Wiki: http://minecraftwiki.net/wiki/Main_Page

Tablica svega što se može craftati: http://minecraftwiki.net/wiki/Crafting

 

Ja sam za ovu igru čuo od poznatog youtube usera/gameplay commentatora SeaNanners-a.

Evo link na njegov prvi video vezan za Minecraft, a koji će dosta pomoći svima koji tek počinju igrati, pa su im možda stvari malo nejasne:

Welcome to Minecraft - Episode 001 - The Basics

 

Meni je igra jako zabavna (makar ju nisam previše igrao), želim čuti vaše mišljenje.

Ako ste ju probali, kakva vam je igra, ako niste, mislite li ju probati?

 

Krešo91 uto 21.9.2010 16:21
Jebasu123 kaže...

@Krešo91

Ja ti igram tak da imam jedan svijet ovako sa trainerom tj dev toolom da gradim gluposti take,a imam i drugi svijet di bas skupljam resurse i pokusavam prezivitSmijeh

Ja igram na peaceful težini, dakle nema zombija i tih sra.nja, a još se izgubio kad sam tražio neke resurse i zaboravio gdje mi je kuća koja je blizu spawn point-a.....ako sad crknem nezz dal ću nać više taj svoj dvorac koji sam sad izgradio Neodlučan.....a ništ odo van pa poslije opet igrat Nevinašce

 

BTW jel mi možeš poslat link na PP od tog trainer-a Namigiva

Jebasu123 uto 21.9.2010 17:05

Kopaš iron i coal,to zajedno ispeces u furnace.

Ja sebi na kuci napravim velik toranj sa bakljama da znam di mi je kuca ako crknem ili se izgubim u spilji pa iskopam put goreSmijeh

@Mind_Challenge igru mozes sada kupit i dobit ces sve nadogradnje i cijelu igru kad izadjeCoolto se zove fer developerCool

JokeKralj sri 22.9.2010 14:19
Predrag18 kaže...
evo par ss-ova moje "izbe" tj. TOWAAAAA OF DOOOOOOOM!!! (s lavom!!!) + viseći vrtevi, brod itd....

P.S. Diablo86 nadmaši ovo....

 

hehe , šta radim sada oprat će to tvoje dok kažeš keks :D

Living.Dead sri 22.9.2010 15:27
Perkan777 kaže...
Living.Dead kaže...

Evo malo mojeg utocista u survivalu.

Lol kolko ti to igras.Stvarno je predobro.Ja jbt neznam ni vrazju lopatu napraviti a  kamoli takvu kucu i rudnik!!!

Ovo mi je tek treci dan (no nije ista baza). Nije stvarno tesko samo ti je potrebna masta.

Diablo86 sri 22.9.2010 15:44
Krešo91 kaže...
Jebasu123 kaže...

@Krešo91

Ja ti igram tak da imam jedan svijet ovako sa trainerom tj dev toolom da gradim gluposti take,a imam i drugi svijet di bas skupljam resurse i pokusavam prezivitSmijeh

Ja igram na peaceful težini, dakle nema zombija i tih sra.nja, a još se izgubio kad sam tražio neke resurse i zaboravio gdje mi je kuća koja je blizu spawn point-a.....ako sad crknem nezz dal ću nać više taj svoj dvorac koji sam sad izgradio Neodlučan.....a ništ odo van pa poslije opet igrat Nevinašce

 

BTW jel mi možeš poslat link na PP od tog trainer-a Namigiva

Ako trebaš pronaći spawn point, napravi si kompas.

 

ovdje imate sve "recepte" http://minecraftwiki.net/wiki/Crafting

niki čet 23.9.2010 19:30

Oho, Minecraft tema :)

 

Igram kojih tjedan dana. Ovu se igru definitivno isplati nabaviti, jako jednostavna, a jako zabavna!

Evo mojih kreacija, pokušavam napraviti nekakav toranj ala LOTR, ali treba puuuno kamenja: