antimadridista sri 11.9.2019 12:03
SimeKZ kaže....

 I onda pogledamo ekspresiju lica u PESu i ne moze prepoznat jel covjek ili gumena masa... 

 

Simulirati nogomet nikad neces niti ces ga moc simulirat. Usporavanjem igre se doprinosi realnosti, ali opet nedovoljno. 

 

Ja ne znam sta je neprirodno ako imas ove godine puno vise animacija u prihvacanju lopte, za razliku od PESa pokreti nisu robotizirani, nego cak i imas osjecaj neke fluidnosti u pokretu. Drzi sprint ili probaj dodati igraci u sprintu i svhatit ces da svako primanje nije savrseno... svatko tko je odigrao vise od jedne tekme je skuzio da igrac cak u FIFAi 19 ne stopa savrseno loptu... a sad sam to jos vise primjetio od kad lopta ima svoju fiziku a nije kugla koja se kotura po podlozi. 

 

PES nije nista bolji niti losiji od FIFAe, a govoriti da je blize simulaciji od FIFAe je smijesno... Jedna i druga igra su daleko od neke simulacije, odnosno ne mogu niti ulaziti u kontekst simulacije koliko su daleko od toga.

 Moj problem sa modelima igrača u FIFA-i je to što ih je premalo različitih. Znači svaki brzonogi ljevak ima iste pokrete i kretanje. Messi i Salah se kreću isto i imaju isti govor tijela. Ne kažem da je PES savršen ali u PES-u kad koristiš Messija imaš dojam da je to Messi, isto kao i kad koristiš Salaha. Nemaju iste kretnje. 

 Što se tiče lica, možeš reći o PES-u bilo što ali svi igrači top klubova bar liče na sebe donekle, znači SVI. U FIFA-i 19 igram sa Dortmundom i pola ekipe ima one generic face, znači ne liče na sebe.

 

Zašto je smiješno reći da PES izgleda bliže simulaciji? Nisam rekao da je PES simulacija jer je daleko od toga. Ali da izgleda realnije i bliže nogometnoj igri (izuzev licenci), to je činjenica. Nisam slijepi fanboy ni jedne ni druge igre. Bezbroj puta sam se prebacivao s jedne na drugu igru koja mi je pojedine godine izgledala bolje. FIFA je bila miljama ispred tamo negdje do 2016. godine što se tiče gameplaya. Ali sad se situacija okreće.

Red_Star_Forever sri 11.9.2019 13:38
SimeKZ kaže...
antimadridista kaže...

Odigran demo. Meni ovo i dalje ne liči na nogometnu igru. Svako primanje lopte je savršeno, bez obzira koliko komplicirano dodaš loptu igraču, on ju primi savršeno. Kretanje izgleda neprirodno, igrači se kližu po terenu. I ono gdje FIFA već godinama zaostaje su modeli igrača i lica. PES ima svoje probleme ali mi izgleda puno manje arkadnije i bliže simulaciji od FIFA-e ove godine.

 I onda pogledamo ekspresiju lica u PESu i ne moze prepoznat jel covjek ili gumena masa... 

 

Simulirati nogomet nikad neces niti ces ga moc simulirat. Usporavanjem igre se doprinosi realnosti, ali opet nedovoljno. 

 

Ja ne znam sta je neprirodno ako imas ove godine puno vise animacija u prihvacanju lopte, za razliku od PESa pokreti nisu robotizirani, nego cak i imas osjecaj neke fluidnosti u pokretu. Drzi sprint ili probaj dodati igraci u sprintu i svhatit ces da svako primanje nije savrseno... svatko tko je odigrao vise od jedne tekme je skuzio da igrac cak u FIFAi 19 ne stopa savrseno loptu... a sad sam to jos vise primjetio od kad lopta ima svoju fiziku a nije kugla koja se kotura po podlozi. 

 

PES nije nista bolji niti losiji od FIFAe, a govoriti da je blize simulaciji od FIFAe je smijesno... Jedna i druga igra su daleko od neke simulacije, odnosno ne mogu niti ulaziti u kontekst simulacije koliko su daleko od toga.

 Sta li si sada rekao majke ti, ova fifa je istabkao predhodna ali bukvalno ista jer sam fifu 19 igrao cele godine, to sto su ubaciki pet finti nove je dokaz da ovaj fudbal sto EA pravi je za decu do 12 godina, gde si ti video naravmo ako gledam engleze ili soance da se toliko okrece oko sebe a da ne pricam o lopti za koju su rekli da ce biti najvece otlrice u fifi 20 a ono je smesno do daske, i dalje ja ne znam da li igram sa salahom ili bilo kojim drugim kad imaju istu animaciju. Da pricam dalje je suvisno jer su skoro svi strastveni i nece ds priznaju da kuouju istu igru skorz sa par sitnica koje nisu presudne a ino sto treba d amenjaju ostsvljaju verovatno za PS5 kada bude izasla.

movie sri 11.9.2019 13:41

Pa ne znam koliko stoje tvrdnje o savršenom primanju lopte ali meni igrači imaju većih problema u primanju i slanju lopte nego u fifi 19. Masu puta se dodam krivo ili kratko ako želim odigrati od prve. Točno se vidi da igrač pri okretu gubi kompas i snagu pri dodavanju. Pucanja su isto nerfali. Koliko sam puta došao ispred gola i gađam po travi kut i promašim cijeli gol što mi je u fifi 19 bilo nezamislivo. Ako sam se izborio za situaciju da sam sam ispred golmana to je uglavnom gol, neki put golman i obrani ali nikada nisam promašio cijeli gol. Sada ga znam promašiti i za metar.

 

Čini mi se da je i skok igra otežana. Igrači se teže izbore za poziciju a kada se i izbore ti su udarci sve samo ne precizni. Zabio sam neke lijepe golove glavom ali to su mat pozicije. Po ovome teže će me netko silovati samo skok igrom jer taj način igre bar za sada ne donosi rezultat kao prošle godine. Malo me sada smeta prebacivanje igrača u obrani. Comp se brzo dodaje a igrači su malo tromiji i ako obrana nije postavljeno uvijek se stvori negdje rupa. Znam da demo nije nikakvo mjerilo igre i da će će velika većina plakati i tražiti bržu igru kao što već traže ovi jutjuberi ali ovo je sasvim solidno.

 

Naravno da će fut biti brži kada dođu che kartice pa IF kartice i ostale kartice. Jednostavno to je takav mod gdje je to neizbježno. U svakom slučaju sezona živciranja će ubrzo startati pa sretno svima u igri i packovima pa kako bude... gore od fife 19 ne može biti...

cicek sri 11.9.2019 14:51
movie kaže...

Pa ne znam koliko stoje tvrdnje o savršenom primanju lopte ali meni igrači imaju većih problema u primanju i slanju lopte nego u fifi 19. Masu puta se dodam krivo ili kratko ako želim odigrati od prve. Točno se vidi da igrač pri okretu gubi kompas i snagu pri dodavanju. Pucanja su isto nerfali. Koliko sam puta došao ispred gola i gađam po travi kut i promašim cijeli gol što mi je u fifi 19 bilo nezamislivo. Ako sam se izborio za situaciju da sam sam ispred golmana to je uglavnom gol, neki put golman i obrani ali nikada nisam promašio cijeli gol. Sada ga znam promašiti i za metar.

 

Čini mi se da je i skok igra otežana. Igrači se teže izbore za poziciju a kada se i izbore ti su udarci sve samo ne precizni. Zabio sam neke lijepe golove glavom ali to su mat pozicije. Po ovome teže će me netko silovati samo skok igrom jer taj način igre bar za sada ne donosi rezultat kao prošle godine. Malo me sada smeta prebacivanje igrača u obrani. Comp se brzo dodaje a igrači su malo tromiji i ako obrana nije postavljeno uvijek se stvori negdje rupa. Znam da demo nije nikakvo mjerilo igre i da će će velika većina plakati i tražiti bržu igru kao što već traže ovi jutjuberi ali ovo je sasvim solidno.

 

Naravno da će fut biti brži kada dođu che kartice pa IF kartice i ostale kartice. Jednostavno to je takav mod gdje je to neizbježno. U svakom slučaju sezona živciranja će ubrzo startati pa sretno svima u igri i packovima pa kako bude... gore od fife 19 ne može biti...

 Ja sam odigrao samo 2 tekme, jos k tome demo verzije tako da zakljucke donosim s rezervom. Uglavnom pace je dobar, suteve sam forsirao i izgleda mi da nece biti spektakularnih 360 golova, barem ne do prvog patcha. I da se igra ponasa ko u demo verziji bi mogao reci da je igriva i da moze utaziti zed za online matchupom izmedu dvoje ljubitelja nogometa. Povecali su sanse kod 1na1 sansi i to je kljucni faktor, jer sad ako napravis sve kako treba dobijes sadisfakciju pogotka nakon dobro odigrane akcije. Da se razumijemo moze se promasit takoder, ali ne u tolikoj mjeri da krivis dda nego sebe i ti je okej. E sad je pitanje koliko suza ce biti proliveno od strane onih koji su u fifi 19 nasli savrsenu igru bas zbog toga jer su vise puta pobjedili zahvaljujuci spektakularnim golovima i izvabrednim obranama golmana. Ako fifa odluci opet ici na ruku takvim igracima nakon mj dana dolazi patch koji ce sve to "posloziti" na stetu nas koji zelimo pobjediti kad to zasluzujemo, ili isto tako izgubiti kad nas netko polomi po terenu igrom, a ne iniesta moveom.

Mortiis sri 11.9.2019 16:50
mariclius kaže...

Nažalost i fifa i pes su neshvatljivo prebrze igre. Na pesu moraš staviti -2 brzinu da bi to ličilo na nogomet. Dok god je ovo ok igra ljudima koji troše po 400/700 kn neće nikada biti pomaka. Jedan kolega stavi +2 brzinu na pesu. Isprobao demo i nažalost ta brzina ubije sve drugo dobro u fifi. Igrači kao da su na spidu, nenormalno se brzo okreću. Godinama isti problem. Sjećam se kad su izbacili mod za SP, tu večer je gameplay bio jako dobar. Igrači su bili usporeni i prirodni, ali već ujutro su izbacili update i opet sve po starome. Šteta, baš šteta. 

 

zato ja fifu UVIJEK igram na SLOW.....ali bas uvijek..

luckyluke sri 11.9.2019 17:07

Podjeljena mišljenja nakon odigranih 6-7 sati demoa. Definitivno se vidi pomak nabolje u nekim segmentima. Sve dobre stvari ste već spomenuli ovdje pa da se ne ponavljam. Idemo na loše stvari.

 

- opet pace u igri k*rca nema značaja. Mbappea mi stižu neki šmokljani, nemoguće je ikoga pretrčat.

- šutevi prema golu kad nam je protivnik na leđima su i dalje baloni. Po kojem to zakonu fizike ili logike igrač više ne zna šutnut ko muškarac čim mu neko malo zasmeta ?

- suci su preeestrogi. Gotovo svaki start je žuti karton. Za smiješne startove sam čak i crveni dobio. To je najmanji problem jer će moć rješit u jednom patchu. 

- suigrači se opet ne znaju dobro otvarat. Stvorim mjesta na terenu da se dva aviona parkiraju i onda mi igrač iza mene bleji ko ovca i vrti se oko mene. 

- selektiranje igrača u obrani opet zna bit kaotično da bi bacio gamepad u zid. A naglašavali su da će to ispravit. 

- ono najgore vezano za kompletnu igru, već prvog dana igranja mi je izazvala slične frustiracije ko FIFA 19 da bi sve hitio kroz prozor. 

 

 

movie sri 11.9.2019 18:33
luckyluke kaže...

 

- opet pace u igri k*rca nema značaja. Mbappea mi stižu neki šmokljani, nemoguće je ikoga pretrčat.

 

 

 Ajde da nisam jedini koji to tvrdi. I danas sam igrao i ista stvar. Pace nema veze a najgore mi što kada i zapalim stoperu moj igrač nakon dvadesetak ketara počne usporavati da ga ovaj stigne.  Sredina obrane opet se lako raspada, izbijena lopta se opet vraća napadaču u noge. Da, ima nekih frustracije iz prošle fife i u ovoj fifi iako su obećali to riješiti. Pričekajmo igru. Demo je star gotovo dva mjeseca.

SimeKZ sri 11.9.2019 22:00
Red_Star_Forever kaže...
SimeKZ kaže...
antimadridista kaže...

Odigran demo. Meni ovo i dalje ne liči na nogometnu igru. Svako primanje lopte je savršeno, bez obzira koliko komplicirano dodaš loptu igraču, on ju primi savršeno. Kretanje izgleda neprirodno, igrači se kližu po terenu. I ono gdje FIFA već godinama zaostaje su modeli igrača i lica. PES ima svoje probleme ali mi izgleda puno manje arkadnije i bliže simulaciji od FIFA-e ove godine.

 I onda pogledamo ekspresiju lica u PESu i ne moze prepoznat jel covjek ili gumena masa... 

 

Simulirati nogomet nikad neces niti ces ga moc simulirat. Usporavanjem igre se doprinosi realnosti, ali opet nedovoljno. 

 

Ja ne znam sta je neprirodno ako imas ove godine puno vise animacija u prihvacanju lopte, za razliku od PESa pokreti nisu robotizirani, nego cak i imas osjecaj neke fluidnosti u pokretu. Drzi sprint ili probaj dodati igraci u sprintu i svhatit ces da svako primanje nije savrseno... svatko tko je odigrao vise od jedne tekme je skuzio da igrac cak u FIFAi 19 ne stopa savrseno loptu... a sad sam to jos vise primjetio od kad lopta ima svoju fiziku a nije kugla koja se kotura po podlozi. 

 

PES nije nista bolji niti losiji od FIFAe, a govoriti da je blize simulaciji od FIFAe je smijesno... Jedna i druga igra su daleko od neke simulacije, odnosno ne mogu niti ulaziti u kontekst simulacije koliko su daleko od toga.

 Sta li si sada rekao majke ti, ova fifa je istabkao predhodna ali bukvalno ista jer sam fifu 19 igrao cele godine, to sto su ubaciki pet finti nove je dokaz da ovaj fudbal sto EA pravi je za decu do 12 godina, gde si ti video naravmo ako gledam engleze ili soance da se toliko okrece oko sebe a da ne pricam o lopti za koju su rekli da ce biti najvece otlrice u fifi 20 a ono je smesno do daske, i dalje ja ne znam da li igram sa salahom ili bilo kojim drugim kad imaju istu animaciju. Da pricam dalje je suvisno jer su skoro svi strastveni i nece ds priznaju da kuouju istu igru skorz sa par sitnica koje nisu presudne a ino sto treba d amenjaju ostsvljaju verovatno za PS5 kada bude izasla.

 Kako je ista jbt... 1500+ tekmi imam i vidim kad nesto nije isto onda nije.

Kako je lopta smijesna? Kako ako imas razlicite mogucnsoti udaraca + dodavanja... Briga me za fifu opcenito i prvi cu srat ako nesto ne valja... Ali mi ovakve pizdarije ne mozes pricat. O animacijama necu jer je to vec pimplanje u prazno. Animacija ima brdo, pogledaj remplanje... Ima vise animacija kod oduzimanja lopte i gradenju. 

 

Eno ti PES, izasel bez transfera i sa gameplayon iz prethodnika. 

Red_Star_Forever sri 11.9.2019 23:12

Ma Pes ne igram od 6-ce, izvini onda posto vidim da nisi jedini koji isto kaze, i da vama fanovima dzabe bilo sta pricati, pogledaj malo po raznim stranim portalima sta kazu za fifu 20. 

Kad se bude pojavila nova simulacija fudbala i da je bolja od pesa i fife i da mi odgovara bez ikakavih problema cu  se prebaciti. Svi dobro znamo da fifu igramo zbog moda koji se zove FUT!

SimeKZ sri 11.9.2019 23:26

Jasno da ogram radi FUTa, al da i nema FUTa igrao bi FIFAu. Igrao sam PES od vremena kad ae zval ISS u vremenu kad je bilo igara poput This is football, ronaldo soccer itd, itd... U vrijeme kad smo se isprdavali od FIFAe.

Nakon toga PES je imao sansu, ali je popusio i dalje pusi. 

 

Fifa je kvalitetnija, moderniji modovi koji zapravo daju smisao igranju i to je to. Naravno da necu dat 400kn za igru koja online nema, karijera je krnja i ostalo.

 

Nazalost alternativu nemamo i svake godine pocinjemo istu pricu bzvz. Najgori su ovi kaj traze simulaciju. Pa jeste svjesni kud bi dosli kad bi isli napraviti simulaciju? Nitlo ziv to nebi igrao, jer igras kako bi se zabavio a ne da se samo sa jednim pasom ja moram patit... To je onda posao a ne zabava. 

TheMaverick čet 12.9.2019 08:28
SimeKZ kaže...

 

Eno ti PES, izasel bez transfera i sa gameplayon iz prethodnika. 

 

Gameplay iz prethodnika? Cemu mrznja Sime?

 

Moram li napominjati da ja svake godine uzmem obe igre, jer samo me nogomet zanima. Ajmo biti malo objektivni, ako ista iz ljubavi prema nogometu.

 

 

 

 

Hexfire čet 12.9.2019 09:22

Isprobao VOLTU... nije bog zna kaj. Očekivao sam nešto full arkadno ko FIFA Street. Nekako nezgrapno djeluje sve to.

Odigrao jednu običnu tekmu i ok je. Ništa revolucionarno. Paše mi zadana brzina, ali tko zna kako će izgledati full igra.

Dopadaju mi se ova house rules, barem na prvu. A i igranje fut-a s Dinamom mi je privlačno. Možda upiknem krajem godine za plejku.

SimeKZ čet 12.9.2019 10:50
TheMaverick kaže...
SimeKZ kaže...

 

Eno ti PES, izasel bez transfera i sa gameplayon iz prethodnika. 

 

Gameplay iz prethodnika? Cemu mrznja Sime?

 

Moram li napominjati da ja svake godine uzmem obe igre, jer samo me nogomet zanima. Ajmo biti malo objektivni, ako ista iz ljubavi prema nogometu.

 

 

 

 

 Kakva mrznja? Kolko godina imamo? Ovo je jrbena igrica... Kaj je sa glavom.

Eno ti recenzija FFA kaj veli... Demo i original nebo i zemlja razlika. Ako oni lazu, lazen i ja.

 

SimeKZ čet 12.9.2019 12:39

Cito sam... Makar mi nije jasno kako nije primjetio sporiji gameplay. Dosta toga je pogodio, al sad mi je jasno zakaj mu je recenzija PESa takva kakva je. Lik ima 5 tekmi u svakoj igri pa pise recenzije. Kaos... 

jopis čet 12.9.2019 13:00

Skinuo jučer, upalio, vidio da komande na gamepadu nemaju veze s vezom, dok u svim drugim igrama normalno radi, altF4 odma. Nema Boga da se jebem za usrani demo koji ne znaju složit da radi kak spada s kojekakvim xinputima i sličnim sranjima. Fakoff EA moroni.

mariclius čet 12.9.2019 15:16
antimadridista kaže..
Moj problem sa modelima igrača u FIFA-i je to što ih je premalo različitih. Znači svaki brzonogi ljevak ima iste pokrete i kretanje. Messi i Salah se kreću isto i imaju isti govor tijela. Ne kažem da je PES savršen ali u PES-u kad koristiš Messija imaš dojam da je to Messi, isto kao i kad koristiš Salaha. Nemaju iste kretnje. 

 

 Što se tiče lica, možeš reći o PES-u bilo što ali svi igrači top klubova bar liče na sebe donekle, znači SVI. U FIFA-i 19 igram sa Dortmundom i pola ekipe ima one generic face, znači ne liče na sebe.

 

Zašto je smiješno reći da PES izgleda bliže simulaciji? Nisam rekao da je PES simulacija jer je daleko od toga. Ali da izgleda realnije i bliže nogometnoj igri (izuzev licenci), to je činjenica. Nisam slijepi fanboy ni jedne ni druge igre. Bezbroj puta sam se prebacivao s jedne na drugu igru koja mi je pojedine godine izgledala bolje. FIFA je bila miljama ispred tamo negdje do 2016. godine što se tiče gameplaya. Ali sad se situacija okreće.

Najjači post, svaka čast!

BeLLicus čet 12.9.2019 18:19
SimeKZ kaže...
antimadridista kaže...

Odigran demo. Meni ovo i dalje ne liči na nogometnu igru. Svako primanje lopte je savršeno, bez obzira koliko komplicirano dodaš loptu igraču, on ju primi savršeno. Kretanje izgleda neprirodno, igrači se kližu po terenu. I ono gdje FIFA već godinama zaostaje su modeli igrača i lica. PES ima svoje probleme ali mi izgleda puno manje arkadnije i bliže simulaciji od FIFA-e ove godine.

 I onda pogledamo ekspresiju lica u PESu i ne moze prepoznat jel covjek ili gumena masa... 

 

Simulirati nogomet nikad neces niti ces ga moc simulirat. Usporavanjem igre se doprinosi realnosti, ali opet nedovoljno. 

 

Ja ne znam sta je neprirodno ako imas ove godine puno vise animacija u prihvacanju lopte, za razliku od PESa pokreti nisu robotizirani, nego cak i imas osjecaj neke fluidnosti u pokretu. Drzi sprint ili probaj dodati igraci u sprintu i svhatit ces da svako primanje nije savrseno... svatko tko je odigrao vise od jedne tekme je skuzio da igrac cak u FIFAi 19 ne stopa savrseno loptu... a sad sam to jos vise primjetio od kad lopta ima svoju fiziku a nije kugla koja se kotura po podlozi. 

 

PES nije nista bolji niti losiji od FIFAe, a govoriti da je blize simulaciji od FIFAe je smijesno... Jedna i druga igra su daleko od neke simulacije, odnosno ne mogu niti ulaziti u kontekst simulacije koliko su daleko od toga.

 Meni isto kao kolegi gore, pes ima značajno bolji osjećaj kod dodavanja i primanja lopte, ni jedna ni druga igre nisu simulacije ali PES 2020 mi je daleko daje više osjećaja nogometa nego FIFA 20, u Fifi 19 je fizika lopta i sve to bilo katastrofalno ove godine je to dosta bolje ali opet ni blizu PESU po tom pitanju, koji ima prekrasnu fiziku lopte, osjećaj dodavanja je fantastičan i prefluidan, svekupan dojam što se tiče gameplaya je na strani PESA što se mene tiče. 

zagid3 čet 12.9.2019 19:39

Nadam se da ce nastaviti ovim putem developeri, napokon osjecaj da je lopta kugla, pasevi po zemlji lagano odskakuju, neidu vise kao pak u hokeju. Igracima prvi dodir malo duze traje, uspore da prime loptu, sviđa mi se taj pomak.

No imao sam i prosle godine pozitivan dojam na demou, a kad je izasla cijela igra uspjeli su sve vratiti na staro, jos kad krene u FUT-u dynamic difficulty adjustment tko zna na sto ce to liciti.

 

Thomas Delaney i Lucas Moura su me najvise iznenadili u demou, vrlo kvalitetni igraci za svoj overall rating (82,83), onda sam pogledao ocjene na karticama i primjetio da Lucas Moura 83 ima skoro identicne ocjeni Sterlingu 88, a Delaney sa 83 overallom ima jako dobro balansirane statse.

 

Nemojte se ljudi svađati jeli PES bolji ili FIFA ispadate retardirani, sto ljudi sto cudi, sto ti se sviđa kupis i tjt. 

 

P.S. pozdrav svoj ekipi sto je pljuvala po FIFAi 19 i pricala da nece kupiti nijednu igru od EA, a sad prica o prednarudžbama