TheMaverick pet 23.8.2019 09:08

Jbg., valjalo je voltu ususkati.

 

Sve dok se bude pitalo onog drkadjije Mattahd-a i slicnih, nema providna dana za nogomet.

 

Ovi papci su poceli uvoditi neke nevidljive lopte i tekme bez pravila, tako daa, vec po tome se da skuziti gdje ide ovaj ludi svijet.

blowfish_cro pet 23.8.2019 09:45
TheMaverick kaže...

Ovi papci su poceli uvoditi neke nevidljive lopte i tekme bez pravila, tako daa, vec po tome se da skuziti gdje ide ovaj ludi svijet.

 Upravo ovo. 

Baš ti glupi modovi za Fortnite dječurliju, milijun šarenih dresova, proslava, tetovaža, šarenih kartica i ostale pizdarije uništavaju igru. 

CroDexter ned 25.8.2019 17:42

Mislio sam napraviti preorder ali nakon pogledanih par gameplaya ohladio sam se. Imam osjećaj da je još veća arkada nego prije. Sve kao da je ubrzano. Kada se igra divizije nema namještanja brzine? Nisam poznavatelj FIFE pa vjerojatno pitam glupost

TheMaverick pon 26.8.2019 10:37

Mislim da bi za početak EA trebao neutralizirati ono kizanje u povoljan položaj za pass ili šut. Isto tako otežati dodavanja i šuteve iz okreta, tj., natjerati igrače da se izbore za što povljniji položaj za pass ili šut u određenim situacijama. Uz to, osloboditi sve silne animacije pokreta igrača tj., dovest ih do izražaja kao u PES-u, da ih primječuješ na svakom koraku i standardnog kuta gledanja dok igraš. 

 

Sve ovo bi automatski imalo utjecaja na brzinu gameplaya i bilo bi sigurno neizvjesnije za igrati. 

 

Vidi se da su nešto brljavili oko animacija, čak su mrljali nešto i sa vratarima, ali bojim se da će sve pasti u vodu nakon patcheva.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

jopis čet 29.8.2019 23:26
Jack Black kaže...

Jeste preorderali igru ili cekate negdje popust? Sto mislite kad da kupim i do koje cijene bi mogla past?

 Nisam i neću kupit, nego isto ko i sa 19icom, imam origin premier access.

acmilan2 pet 30.8.2019 07:43
Jack Black kaže...

Jeste preorderali igru ili cekate negdje popust? Sto mislite kad da kupim i do koje cijene bi mogla past?

 Kad su na ekupi bili bonovi od 100kn popusta, preorderao sam za ispod 400kn, to sam i cekao da se negdje nadje.

SimeKZ pet 30.8.2019 09:21

Isto ko i kolega gore. Pricekal neku akciju. Prvo u SDu imal neki sitni popust, onda uletio bon od 100kn na eKupi i uzeo za 394kn.

Prosle godine uletio u 30% popusta kad smo drapili argentinu. Isto platil mizeriju. 

SimeKZ sub 31.8.2019 12:05

Neka... Ja bi ga jos srezal. Mozda svega par igraca zasluzuje 85+ pace. 

 

Nebi uopce smjelo bit igraca sa 90+ ratingom. 90+ bi ja rezerviral za boostane kartice. 

Nek Messi ili Ronaldo, kao dvije kartice sa najvecim ratingom dobiju totw... Vec skacu na 95+... Kaj je nerealno. 

 

acmilan2 sub 31.8.2019 12:14
movie kaže...

Kakva sječa pacea? Griezmann 81, Suarez 73, Rodriguez 55, Kross 45...

 Jel mozes linkat gdje te informacije mozes vidjeti?

Takodjer, ja jos cekam kraj transfera da malo vidim gdje bih uopce startao... Neodlucan sam, puno igraca ide u serie A zbog Ronalda (kojeg nikad ne dobis niti ne kupis) ili Liga BBVA zbog Messija, ista stvar...

Gledam gdje bih mogao imati dobar pocetak pa kasnije vec mogu kombinirati...

The_K sub 31.8.2019 12:43
acmilan2 kaže...
movie kaže...

Kakva sječa pacea? Griezmann 81, Suarez 73, Rodriguez 55, Kross 45...

 Jel mozes linkat gdje te informacije mozes vidjeti?

Takodjer, ja jos cekam kraj transfera da malo vidim gdje bih uopce startao... Neodlucan sam, puno igraca ide u serie A zbog Ronalda (kojeg nikad ne dobis niti ne kupis) ili Liga BBVA zbog Messija, ista stvar...

Gledam gdje bih mogao imati dobar pocetak pa kasnije vec mogu kombinirati...

 Najbolji pocetak ti je bilo koja liga osim engleske. Englezi su uvijek najskuplji pa je najbolje poceti sa nekom drugom ligom i onda kada se krenu ravnati cijene igraca engleza sa ostalim ligama onda krenuti njih raditi

acmilan2 sub 31.8.2019 14:02

A kolko se isplati raditi SBC-eve na pocetku?

Ja to skoro nista nisam napravio tokom citave godine, to mi je bila prva fifa koju igram online, prije sam samo kod prijatelja igrao. Ne znam, cinilo mi se kao da dajem pare u vjetar kad bih htio napraviti SBC neki...

Ispitivao sam u prosloj fifi isto tako na forumu sto i kako da radim, no neke osnove sam pohvatao i na kraju pizdio kao i svi drugi hehe 

SimeKZ sub 31.8.2019 15:07
acmilan2 kaže...

A kolko se isplati raditi SBC-eve na pocetku?

Ja to skoro nista nisam napravio tokom citave godine, to mi je bila prva fifa koju igram online, prije sam samo kod prijatelja igrao. Ne znam, cinilo mi se kao da dajem pare u vjetar kad bih htio napraviti SBC neki...

Ispitivao sam u prosloj fifi isto tako na forumu sto i kako da radim, no neke osnove sam pohvatao i na kraju pizdio kao i svi drugi hehe 

 Ima SBCeva koji se isplate. Pogotovo ovi na pocetku. Svejedno ces na pocetlu otvorit brdo paketa sa igracima koje mozes jedino quick sellat. Ti ne napravis to, nego ih puknes u SBC i zaradis na skupljem paketu. Sve ovo kasnije moras kalkulirat hoces cuvat igrace za neki bolji sbc ili ne. 

movie sub 31.8.2019 18:27
acmilan2 kaže...

 Jel mozes linkat gdje te informacije mozes vidjeti?

Takodjer, ja jos cekam kraj transfera da malo vidim gdje bih uopce startao... Neodlucan sam, puno igraca ide u serie A zbog Ronalda (kojeg nikad ne dobis niti ne kupis) ili Liga BBVA zbog Messija, ista stvar...

Gledam gdje bih mogao imati dobar pocetak pa kasnije vec mogu kombinirati...

 

movie sub 31.8.2019 18:40
SimeKZ kaže...

Neka... Ja bi ga jos srezal. Mozda svega par igraca zasluzuje 85+ pace. 

 

Nebi uopce smjelo bit igraca sa 90+ ratingom. 90+ bi ja rezerviral za boostane kartice. 

Nek Messi ili Ronaldo, kao dvije kartice sa najvecim ratingom dobiju totw... Vec skacu na 95+... Kaj je nerealno. 

 

Što to uopće znači "zaslužuje"?  Znamo stvarnu brzinu za svakog igrača. Znamo tko je najbrži igrač na svijetu i tko su najbrži igrači na svijetu. Zar je onda problem postaviti neke standarde? Uzmimao da su najbrži auba i mbappe. Oni imaju pace 90 a svi ostali u nekom postotku koliko sporije trče imaju manji pace od njih a ne da se događa da recimo rooney koji i danas trči preko 30km/h ima pace 65. Pa to je idiotizam. Kako rooney kojem su ove sezone izmjerili veću brzinu nego messiu ima manji pace od messia za 23.

 

Tebi je to realno? Pa to su neke banalne stvari o kojima se ne bi trebalo uopće raspravljati jer to lik s pola mozga dovede u neku normalu a ne mega firma poput EA koja svake godiine iznova luta i ide iz krajnosti u krajnost. Recimo, vidal je u fifi 19 imao pace 57 a sada kada je godinu dana stariji ima 67? Problem je u tim nelogičnostima. Ako pogledaš jednu tekmu aguera shvatiš da lik ne može imati veći pace od bernarda silve jer trče podjednako brzo a pogle pace bernarda silve te koliki pace ima aguero. I mogli bi sada o tome roman pisati a nema potrebe. Sve što trebaju je uzeti stvarne brzine svakog igrača lige petice jer je to danas posve normalan i lako dobavljiv podatak i prebaciti ga u igru. I to je sve a ne proizvoljno izmišljati vrijednosti za svakog igrača na osnovu nekih simpatija i što ti ja znam čega sve ne.

 

Da sada ne pričam o stamini. Momčad MC koja cijelu tekmu igra presing na protivničkoj polovici ima smiješno malu staminu. Da su igrači tako pripremljeni kako im je staminu namijenio EA ne bi mogli presing igrati niti jedno cijelo poluvrijeme.

Mortiis ned 1.9.2019 00:22
movie kaže...
SimeKZ kaže...

Neka... Ja bi ga jos srezal. Mozda svega par igraca zasluzuje 85+ pace. 

 

Nebi uopce smjelo bit igraca sa 90+ ratingom. 90+ bi ja rezerviral za boostane kartice. 

Nek Messi ili Ronaldo, kao dvije kartice sa najvecim ratingom dobiju totw... Vec skacu na 95+... Kaj je nerealno. 

 

Što to uopće znači "zaslužuje"?  Znamo stvarnu brzinu za svakog igrača. Znamo tko je najbrži igrač na svijetu i tko su najbrži igrači na svijetu. Zar je onda problem postaviti neke standarde? Uzmimao da su najbrži auba i mbappe. Oni imaju pace 90 a svi ostali u nekom postotku koliko sporije trče imaju manji pace od njih a ne da se događa da recimo rooney koji i danas trči preko 30km/h ima pace 65. Pa to je idiotizam. Kako rooney kojem su ove sezone izmjerili veću brzinu nego messiu ima manji pace od messia za 23.

 

Tebi je to realno? Pa to su neke banalne stvari o kojima se ne bi trebalo uopće raspravljati jer to lik s pola mozga dovede u neku normalu a ne mega firma poput EA koja svake godiine iznova luta i ide iz krajnosti u krajnost. Recimo, vidal je u fifi 19 imao pace 57 a sada kada je godinu dana stariji ima 67? Problem je u tim nelogičnostima. Ako pogledaš jednu tekmu aguera shvatiš da lik ne može imati veći pace od bernarda silve jer trče podjednako brzo a pogle pace bernarda silve te koliki pace ima aguero. I mogli bi sada o tome roman pisati a nema potrebe. Sve što trebaju je uzeti stvarne brzine svakog igrača lige petice jer je to danas posve normalan i lako dobavljiv podatak i prebaciti ga u igru. I to je sve a ne proizvoljno izmišljati vrijednosti za svakog igrača na osnovu nekih simpatija i što ti ja znam čega sve ne.

 

Da sada ne pričam o stamini. Momčad MC koja cijelu tekmu igra presing na protivničkoj polovici ima smiješno malu staminu. Da su igrači tako pripremljeni kako im je staminu namijenio EA ne bi mogli presing igrati niti jedno cijelo poluvrijeme.

 Bruno Henrique je najbrzi...barem sto se tice top speeda, neki dan je postigao brzinu 38km/h...i srusio rekord garetha balea 36.9km/h

 

movie ned 1.9.2019 13:35
Mortiis kaže...

 Bruno Henrique je najbrzi...barem sto se tice top speeda, neki dan je postigao brzinu 38km/h...i srusio rekord garetha balea 36.9km/h

 

Ja sam uzeo ovu dvojcu samo za primjer jer su najeksponiraniji kao trkači ali kao što sam rekao, nije problem danas kada se prate svi parametri igrača u gotovo svim ligama svijeta doći do toga tko je najbrži i onda postaviti neke standarde i u postotku svima smanjivati pace u odnosu na najbržeg igrača. Pogledaj sada na ovom grafikonu na kojem je top speed igrača MU prije tri sezone u PL, pa pogledaj koji pace svi ti igrači  imaju u samoj igri. Pogledaj tko je najbrži igrač MU a koliki mu je pace u odnosu na martiala i rashforda u igri. Obrati pozornost na top brzinu rooneya i martiala. U igri ih dijeli razlika u paceu od gotovo 25 bodova a u stvarnosti razlika je gotovo zanemariva. Interesantno je kolika je najveća brzina ibre bila u 35 godini a koji je u igri sinonim za tromost i sporost, pa mata  itd... da ne govorim o super brzom depay u igri koji je u stvarnosti imao manju top brzinu od ibre i rooneya. Sve se zna i nije mi jasno kakav je onda problem sve to dopeljati u neki smisleni red?

zagid3 ned 1.9.2019 14:18

Ako vam istjece PS+ uskoro imate popuste na cdkeys od 25%, bar za one sa stranim accountima npr. UK (tj. za one koji su napravili account dok ps+ nije imao podrsku za hrvatsku ili je bila ogranicena, a kasnije nisu htjeli mjenjati account).

Ima i popust od 25% na fifa pointse ako ih netko od vas kupuje za fifu 19, a onda ih prebacite na fifu 20.

Također ima i EA access jeftinije (2 funte/1 mjesec) pa mozete isprobati FIFU 20(cijelu igru ne Demo) na 10h , 10 dana ranije(19.rujna) bez da kupite igru tj. da vam pomogne odluciti jeli vrijedna novca. 

 

Mene manje od nelogicnosti u ocjenama igraca muci to sto igraci poput Davida Silve, Modrica ili prije Inieste budu zasjenjeni od strane Kondogbie ili Goretzke...kada ce napraviti igru gdje takvi majstori koji imaju nogomet u malom prstu budu korisni u igri.

 

SimeKZ ned 1.9.2019 15:40
movie kaže...
Mortiis kaže...

 Bruno Henrique je najbrzi...barem sto se tice top speeda, neki dan je postigao brzinu 38km/h...i srusio rekord garetha balea 36.9km/h

 

Ja sam uzeo ovu dvojcu samo za primjer jer su najeksponiraniji kao trkači ali kao što sam rekao, nije problem danas kada se prate svi parametri igrača u gotovo svim ligama svijeta doći do toga tko je najbrži i onda postaviti neke standarde i u postotku svima smanjivati pace u odnosu na najbržeg igrača. Pogledaj sada na ovom grafikonu na kojem je top speed igrača MU prije tri sezone u PL, pa pogledaj koji pace svi ti igrači  imaju u samoj igri. Pogledaj tko je najbrži igrač MU a koliki mu je pace u odnosu na martiala i rashforda u igri. Obrati pozornost na top brzinu rooneya i martiala. U igri ih dijeli razlika u paceu od gotovo 25 bodova a u stvarnosti razlika je gotovo zanemariva. Interesantno je kolika je najveća brzina ibre bila u 35 godini a koji je u igri sinonim za tromost i sporost, pa mata  itd... da ne govorim o super brzom depay u igri koji je u stvarnosti imao manju top brzinu od ibre i rooneya. Sve se zna i nije mi jasno kakav je onda problem sve to dopeljati u neki smisleni red?

 Jedno je maksimalni top speed, a drugo je koliko konstantan u tome igrac kroz tekmu moze bit.

Ovo su sve brzine izmjerene u jednom trenutku. Ne znaci da on kroz tekmu stalno moze ovako mazat. 

Tako da ocito postoji razlog zasto je pace u igru na taj nacin prenesen. 

The_K ned 1.9.2019 16:46
SimeKZ kaže...
movie kaže...
Mortiis kaže...

 Bruno Henrique je najbrzi...barem sto se tice top speeda, neki dan je postigao brzinu 38km/h...i srusio rekord garetha balea 36.9km/h

 

Ja sam uzeo ovu dvojcu samo za primjer jer su najeksponiraniji kao trkači ali kao što sam rekao, nije problem danas kada se prate svi parametri igrača u gotovo svim ligama svijeta doći do toga tko je najbrži i onda postaviti neke standarde i u postotku svima smanjivati pace u odnosu na najbržeg igrača. Pogledaj sada na ovom grafikonu na kojem je top speed igrača MU prije tri sezone u PL, pa pogledaj koji pace svi ti igrači  imaju u samoj igri. Pogledaj tko je najbrži igrač MU a koliki mu je pace u odnosu na martiala i rashforda u igri. Obrati pozornost na top brzinu rooneya i martiala. U igri ih dijeli razlika u paceu od gotovo 25 bodova a u stvarnosti razlika je gotovo zanemariva. Interesantno je kolika je najveća brzina ibre bila u 35 godini a koji je u igri sinonim za tromost i sporost, pa mata  itd... da ne govorim o super brzom depay u igri koji je u stvarnosti imao manju top brzinu od ibre i rooneya. Sve se zna i nije mi jasno kakav je onda problem sve to dopeljati u neki smisleni red?

 Jedno je maksimalni top speed, a drugo je koliko konstantan u tome igrac kroz tekmu moze bit.

Ovo su sve brzine izmjerene u jednom trenutku. Ne znaci da on kroz tekmu stalno moze ovako mazat. 

Tako da ocito postoji razlog zasto je pace u igru na taj nacin prenesen. 

 Zato postoji stamina. Pace se dijeli na dvije stvari na akceleraciju i na sprint speed. Znaci ako rooney moze doseci vecu brzinu od depaya onda bi rooney trebao imati veci sprint sped jer moze doseci vecu brzinu od njega. Onda postoji mogucnost da depay dosegne svoju maksimalnu brzinu prije rooneya onda bi depay trebao imati vecu akceleraciju. A tko moze duze trcati po terenu to je sve stamina i ona uopce ni ne ulazi u ocjenu pace-a vec ulazi u physical.

 

Nisu oni samo sjebali brzinu vec ni strength ne mogu pogoditi kako treba najjaci igrac im je Haller sa 98 strength koji ima 190cm i 82kg dok Akinfenwa ima 97 strenght, visok je 185cm i ima 102kg. 20kg je tezi od njega i dize 200kg na bencu kako on moze biti fizicki slabiji od njega.

 

Uglavnom zakljucak je da EA ne moze ni ove najjednostavnije stvari predociti donekle tocno.

TheMaverick ned 1.9.2019 18:35
zagid3 kaže...

 

Mene manje od nelogicnosti u ocjenama igraca muci to sto igraci poput Davida Silve, Modrica ili prije Inieste budu zasjenjeni od strane Kondogbie ili Goretzke...kada ce napraviti igru gdje takvi majstori koji imaju nogomet u malom prstu budu korisni u igri.

 

 

U sridu kolega.

 

Kod konkurencije je to druga prica, jer sam imao i Silvu i Modrica, a ove zvjeri iz fife su za njih male mace, kao i sto jesu u stvarnom nogometu.

movie ned 1.9.2019 22:32
SimeKZ kaže...

 Jedno je maksimalni top speed, a drugo je koliko konstantan u tome igrac kroz tekmu moze bit.

Ovo su sve brzine izmjerene u jednom trenutku. Ne znaci da on kroz tekmu stalno moze ovako mazat. 

Tako da ocito postoji razlog zasto je pace u igru na taj nacin prenesen. 

Da, znao sam da ćeš se na to vaditi no opet ne drži vodu jer pace se sastoji od dvije stvari a to su sprint speed i ubrzanje.  U rooneyevom slučaju to je 65 a ta cifra niti u kojem momentu ne pokazuje da rooney može trčati brzinom od 32km/h. Igra kaže da rooney cijelo vrijeme trči brzinom 65 tj. ima ubrzanje 65 i top brzinu 65. Tebi je to ok? Znači oni u startu negiraju njegovu stvarnu brzinu. Nitko normalan ne misli da bilo koji igrač može 90 minuta trčati top brzinom. Bar je to svakome jasno kao o što je svakome jasno da se pace u ovoj igri određuje kako se kanađaninu digne ona stvar. Daj mi objasni kako vidal s pacea 75 padne sljedeću godinu na 55 a onda ove godine kada je godinu dana stariji i grijač je klupe opet pace poraste na 65? Liku s pola mozga jasno je da je ovo idiotarija i neobranjivo.