The_K čet 2.4.2020 13:07
Boki992 kaže...
Igro sam aktivno do fifa13, potom fifa17 i doživio kulturološki šok. Igrat obranu bilo je nešto najbolje na svijetu, a dodavanja se nisu mogla tek tako presjeć. Još sam igrao fifu 18, razočaran igricom 19. preskočio, i sad oko božića ipak uzeo fifa 20. Offline igram karijeru na legendari, a online imam omjer više pobjeda nego poraza. S obzirom da igram tu i tamo, na ps4, mislim da sam solidan. Igram na presing i napad, jer obrana ne postoji. Nevjerovatno koliko sam golova primio da sam bio uvjeren da sam blokirao, ili koliko puta mi obrambeni igrač ne pokupi loptu pri oduzimanju ili doslovno prođe igrača ispred njega kao da ne postoji. Svaki trener na svijetu će vam reći da je u pravilu svaki gol posljedica pogreške obrane, a fifi je suprotno svaki nezabijeni gol pogreška je napada. Svatko tko je ikad trenirao nogomet će vam reći da ako je igrač ispred vas ne možete ga tek tako proć ili pogodit uopće okvir gola (prije će bit blok). Dakle, u fifi se ne može stati u dva-tri bloka i branit se. Nemoguće je. Igrica više liči na ping pong, a rezultati na hokejške ili čak vaterpolske, golovi prelako padaju. Naravno da simulaciju nije stvarnost, ali neku logiku ipak mora imat. Razvoj gameplay-a išao je u dobrom smjeru, šta se dogodilo između 13. I 17. da su sve odbacili ne znam (strah od pesa, želja za djetinjastom atraktivnošću...) jer nisam bio u toku. Uglavnom da skratim, ono što ja želim je igrat na clean sheet, dakle obranu, mislim da taktiku dobro namjestim da se vrate u obranu (drop back najčešće) ali ne previše igrača u napadu, dakle fast built up ili long ball. Ugl ne funkcionira, napadači su previše brži, pace je najvažnija ocjena, ostale skoro pa nebitno što nema veze sa zdravim razumom. Dakle, jel ima ko savjet kako igrati obranu u FIFA20? S poštovanjem.

 Tesko da ces ikada ostvariti clean sheet jer najcesce obrana ne ovisi o tebi. Mozes napraviti tri odlicna standing tacklea i svejedno ce lopta tri puta se odbiti od tebe ili proci kroz tebe takvo je smece i na to ne mozes utjecati. Moras igrati na taktiku da vise golova zabijes od protivnika jer igranje obrane je vise kockanje nego skill zbog gore navedenih razloga na koje ti ne mozes utjecati.

Skilledžija čet 2.4.2020 13:26
Boki992 kaže...
Dakle, jel ima ko savjet kako igrati obranu u FIFA20? S poštovanjem.

Neće ti pomoći nikakva taktika ako "moraš" primiti gol.

Ovo nije FIFA koja se igra na manje primljenih golova nego na više zabijenih.

Budi siguran da ćeš primiti najmanje jedan gol u režiji igre ako si bolji od protivnika, a to znači da moraš zabiti barem 2 da pobijediš.

Zato se nemoj opterećivati obranom nego napadom.

 

Evo ti jedan moj primjer od jučer...

Igram protiv tipa koji se ili zajebavao ili je budala - drugog objašnjenja nemam za način igre koji je igrao.

Znači svaki napad koji je imao ja gurnuo loptu na jedan od bokova i onda šprint prema mom golu.

Nebitno koji je igrač u pitanju... par puta je trčao s bekom, jedanput sa centralnim braničem, nije birao igrače, samo bi se sjurio niz bok.

Ja sam sve te napade uredno blokirao jer je to najjednostavnija stvar u ovoj FIFI - meni po boku rijetko tko prolazi da me pretrči, eventualno da me predribla, ali i to rijetko.

I tako je mali trčao, trčao, trčao, a ja sve uredno blokirao i iz kontri ga polako punio.

A onda, negdje u 60' se ukazala skripta... trči mali po boku, ja ga tacklam, lopta se odbije nazad njemu, on dalje trči, ja s drugim igračem u tackle, lopta se opet odbije njemu i otvori mu se brisani prostor pred golom i zabije gol.

Jedan jedini udarac je imao cijelu partiju, igrao je k'o kreten, ja sam znao što će i kako će svaki put napraviti, ali protiv skripte ne možeš ništa i to je taj jedan gol o kojem sam pisao na početku.

Boki992 čet 2.4.2020 13:34

Da. Šteta što je tako. Vidim da je tako zato i igram na presing a ako se obranim dobro, ako ne bože moj. Još ću probat vjerojatno PES21 kad izađe, sve kritike više-manje koje sam tada imao za PES danas imam za FIFA-u. Sad dal su ovi što bolji, čisto sumljam. Ja sam toliki debil da mene iživcira i kad zabijem gol koji znam da nema nikakve logike da uđe.

Skilledžija čet 2.4.2020 15:22
mirkossam kaže...
Moze li mi neko reci kada se obnavljaju swap icon igraci ja sam sve ispunio ostalo mi ih 5 od 3 sezone e sada posto ne mogu da ih mijenjam netrrbam ni igrati za njih

Mislim da tek na kraju tekuće sezone, a to znači za 22 dana.

Skilledžija čet 2.4.2020 16:46

Neki dan sam igrao ovu partiju, ali nikako da složim video.

Farmanje stativa se zove video pa iz naslova zaključujete o čemu se radi, a na kraju sam stavio jednu jako čudnu situaciju iz te utakmice.

To na kraju kad budete gledali stavite usporeno da vidite točno o čemu se radi.

Ne znam da li je to bilo do delaya pošto je protivnik očito iz Ukrajine ili skripta jer ipak sam vodio pa šteta da povećam vodstvo?

Socratesa ustvari nitko nije dotaknuo, a on se spotaknuo?!

Ili ga je zakačio Rijkaard u klizećem ili Campbell koji se zabio u njega, a to nije prikazano kao što lopte ponekad prolaze kroz teksture, odnosno igrače?!

 

http://youtu.be/jv668BXPqNE

Black and white čet 2.4.2020 17:24
Skilledžija kaže...

Neki dan sam igrao ovu partiju, ali nikako da složim video.

Farmanje stativa se zove video pa iz naslova zaključujete o čemu se radi, a na kraju sam stavio jednu jako čudnu situaciju iz te utakmice.

To na kraju kad budete gledali stavite usporeno da vidite točno o čemu se radi.

Ne znam da li je to bilo do delaya pošto je protivnik očito iz Ukrajine ili skripta jer ipak sam vodio pa šteta da povećam vodstvo?

Socratesa ustvari nitko nije dotaknuo, a on se spotaknuo?!

Ili ga je zakačio Rijkaard u klizećem ili Campbell koji se zabio u njega, a to nije prikazano kao što lopte ponekad prolaze kroz teksture, odnosno igrače?!

 

http://youtu.be/jv668BXPqNE

 Stative su skripta, a ovo zadnje je server. Gost uvijek ima mrvicu veći delay od protivnika. Barem je kod mene takva situacija. Tebi, protivniku i na serveru nisu igrači na istim pozicijama, ono što vidiš je ono od prije tipa 100,200 ili 300 ms. To je rak rana ove fife. Je li tako da ti se desi povremeno kad ideš prema protivniku i radiš standing tackle, a igrač ne uradi ništa već samo prođe, iako si na 10 cm od lopte i igrača i pri normalnim uvjetima uradit će standing tackle 10/10 puta. Jedino kad pri normalnim uvjetima na datu komandu ne radi tackle tvoj igrač, to je kad nisi dovoljno blizu. E baš je to razlog, ti vidiš da si mu prišao dovoljno blizu, ali to je ono samo što vidiš na svom ekranu. Ili da pređeš preko lopte dok protivnički igrač vodi, a ovaj je ne pokupi već samo proleti. Moja neka teorija je da se zbog toga ovako i odbijaju suludo lopte jer ti kad praviš tackle zapravo ne udaraš po lopti u realnom vremenu već je ona uvijek desinhronizovana između dvije strane. Uvijek jednom igraču lopta kasni mrvicu i tad se dešava ono magnetisanje tj. favorizovanje lopte izvan granice podnošljivog.

zagid3 čet 2.4.2020 17:44

Pozdrav ekipa, nije me dugo bilo u fifi al zbog karantene poceo ponovo igrati.

 

playertwo  - sto se tice Gattusa, dobio sam sam ga u Prime icon packu i bio dosta razocaran. No nije bio los u igri, stavio sam mu engine. Zavrsio sam WL sa 17-7, a nisam igrao 2 mjeseca, ostatak ekipe untradeable (ekipa na slici).

 

Nego, igra li itko pro clubse ili je zainteresiran ili svi samo igraju FUT?

SimeKZ čet 2.4.2020 17:44
playertwo kaže...

vi koji imate gatussa, jel vrijedi kaj? fora igrac in real life, al ne znam bas jel bi ga koristil u fifi..

 Ne znam koga sad imas, al meni je solidan u paru sa Kanteom. Obavi kaj treba, ima ga svugdje po terenu i to je to. Odlican cisti CDM.

playertwo čet 2.4.2020 18:40
SimeKZ kaže...
playertwo kaže...

vi koji imate gatussa, jel vrijedi kaj? fora igrac in real life, al ne znam bas jel bi ga koristil u fifi..

 Ne znam koga sad imas, al meni je solidan u paru sa Kanteom. Obavi kaj treba, ima ga svugdje po terenu i to je to. Odlican cisti CDM.

 ma sad imam nainggolana 87 na toj poziciji, al mislim da budem ugrabil flashback vidala..

jopis čet 2.4.2020 22:49

Ja kao i movie sam dobio kitu labudovu danas od 10 packova. Top player mi je 84 ozil....

 

Nego, ovaj outside foot trait je čudo kod dobrih šutera. Sad sam tek otkrio tu zabavu. Kluivert šamara sa lijeve strane ruba 16erca u desne rašlje desnom vanjskom.

movie čet 2.4.2020 22:51

Evo, da mi netko objasni kakva je ovo reakcija stopera? Stisnem da izbije loptu glavom a on prsima ide na loptu? Koliko moraš biti retardiran da imaš ovakvu reakciju? Znači lik mi zabije ovakva dva gola a ja sam 7 puta bio ispred njegovog golmana koji sve brani.
https://www.youtube.com/watch?v=T7ydSdPwrdo

Cijeli dan dobijam ovakve golove. Lik pukne u blok, nakon bloka moji svi ko kokoške a lopta se vraća njemu i gol. S druge strane ja opizdim 100 puta po golu. 90 puta u blok i svaki put se lopta odbije daleko od bilo kojeg mog igrača
https://www.youtube.com/watch?v=mDsSXaqveFc

Nisam snimao jer da jesam mogao sam složiti šaljivi kućni video kaj sve ne zabijem ali evo dva primjera. Znači, meni treba 20 udaraca za dva gola a protivniku jedan udarac za dva gola. I tako cijeli dan... Čista frutracija. kaj sve radim da otvorim onaj pack s iconom a znam da ću dobiti najgoru moguću.
https://www.youtube.com/watch?v=YZh11TeLYu8
https://www.youtube.com/watch?v=hvY1HDtXF10




13Lemi13 čet 2.4.2020 23:08

Cesto imam problema jer mi igraci u odbrani nisu dovoljno agresivni, protivnik se prosto seta, bez problema prima loptu, dodaje... Neki savjet sta uraditi, u podesavanjima taktike, da igraci krenu u presjecanje lopte, da to bude agresivnije u odbrani, a da sa druge strane ne ostane rupa kroz koju svaka lopta otvara 1na1 sa mojim golmanom?

Update: Ne treba savjet... Slomio CD, bacio govna u smece. Nikad vise.

cicek pet 3.4.2020 01:11
13Lemi13 kaže...
Cesto imam problema jer mi igraci u odbrani nisu dovoljno agresivni, protivnik se prosto seta, bez problema prima loptu, dodaje... Neki savjet sta uraditi, u podesavanjima taktike, da igraci krenu u presjecanje lopte, da to bude agresivnije u odbrani, a da sa druge strane ne ostane rupa kroz koju svaka lopta otvara 1na1 sa mojim golmanom?

Update: Ne treba savjet... Slomio CD, bacio govna u smece. Nikad vise.

 Krenu oni sami kad trebas pobjedit, bez brige. I rukom ce blokirat ako treba kad dode vrijeme za to.

SimeKZ pet 3.4.2020 10:30

Jasno. Onda odes na ELO +15 pa ekipa tak stoji sa Vieirima, TOTY KDBom, Ferdinandom, Maldiniem, VVDom i ostalim igracima. Dok naprijed sa Neymarom, Messiem i Mbappeom ganja loptu. To je FIFA u svojem kompetetivnom modu. Hrpa pizduna koji bi mater svoju prodali za pobjedu.

SimeKZ pet 3.4.2020 10:42
13Lemi13 kaže...
Cesto imam problema jer mi igraci u odbrani nisu dovoljno agresivni, protivnik se prosto seta, bez problema prima loptu, dodaje... Neki savjet sta uraditi, u podesavanjima taktike, da igraci krenu u presjecanje lopte, da to bude agresivnije u odbrani, a da sa druge strane ne ostane rupa kroz koju svaka lopta otvara 1na1 sa mojim golmanom?

Update: Ne treba savjet... Slomio CD, bacio govna u smece. Nikad vise.

 Pa nece ti igraci sami cuvat gol jbt. Imas desni stick, promijeni na vrijeme na igraca sa kojim zatvaras prostor i tako saltas. Kolko god je igra u kurcu i ponekad ti odmaze 150%, ovo je 200% do tebe. 

The_K pet 3.4.2020 11:13
13Lemi13 kaže...
Cesto imam problema jer mi igraci u odbrani nisu dovoljno agresivni, protivnik se prosto seta, bez problema prima loptu, dodaje... Neki savjet sta uraditi, u podesavanjima taktike, da igraci krenu u presjecanje lopte, da to bude agresivnije u odbrani, a da sa druge strane ne ostane rupa kroz koju svaka lopta otvara 1na1 sa mojim golmanom?

Update: Ne treba savjet... Slomio CD, bacio govna u smece. Nikad vise.

 Ucinio si ono najbolje moguce

cicek pet 3.4.2020 12:26
SimeKZ kaže...
13Lemi13 kaže...
Cesto imam problema jer mi igraci u odbrani nisu dovoljno agresivni, protivnik se prosto seta, bez problema prima loptu, dodaje... Neki savjet sta uraditi, u podesavanjima taktike, da igraci krenu u presjecanje lopte, da to bude agresivnije u odbrani, a da sa druge strane ne ostane rupa kroz koju svaka lopta otvara 1na1 sa mojim golmanom?

Update: Ne treba savjet... Slomio CD, bacio govna u smece. Nikad vise.

 Pa nece ti igraci sami cuvat gol jbt. Imas desni stick, promijeni na vrijeme na igraca sa kojim zatvaras prostor i tako saltas. Kolko god je igra u kurcu i ponekad ti odmaze 150%, ovo je 200% do tebe. 

 I onda ti lopta prode kroz noge  i kriviti sebe za to je totalni debilizam. Isto kako je i naivno nakon tekme sebe lupati u prsa kako si dobro odigrao. Isto kako je i zabluda vjerovati da je napadac los jer je u 1v1 sansi pogodio stativu. Sve vam je to na fifi relevantno ko horoskop, vjerujes onome sto oces a najbolje se drzat sto dalje od sveg.