PC igre

Balkanski twitch streameri

Jarvan pon 1.2.2016 21:05

Je u globalnim izvorima na vrhu. Kamera snima, i čim upalim igru kamera se gasi u OBS-u.

 

EDIT:

 

U igri Darkest Dungeon sve radi super, al na CS:GO, RO2 ne želi.

 

Idem dalje isprobavat da vidim gdje hoće, a gdje neće.

CyberDemonVZ pon 1.2.2016 21:37

Provjeri s 32 i 64 bitnom verzijom OBS-a:

C:\Program Files\OBS

C:\Program Files (x86)\OBS

 

Kamera ne radi kad ju zatraži neki drugi program prije OBS-a (probaj ugasiti Skype, Viber... ili bilo koju drugu aplikaciju koja omogućuje video chat)

Jarvan pon 1.2.2016 21:39
CyberDemonVZ kaže...

Provjeri s 32 i 64 bitnom verzijom OBS-a:

C:\Program Files\OBS

C:\Program Files (x86)\OBS

 

Kamera ne radi kad ju zatraži neki drugi program prije OBS-a (probaj ugasiti Skype, Viber... ili bilo koju drugu aplikaciju koja omogućuje video chat)

 Ništa nije upaljeno osim OBS-a i igre.

A ovo za verzije moram probat.

 

EDIT:

Tnx sajber ;)

 

Pazi fore, path sa desktopa mi je na 32 bitni (winsi su 64).

Reko idem probat upalit 64 bitnu verziju OBS-a...i NE RADI.

Upalim sa desktopa 32 bitnu, isto NE RADI.

 

Upalim 32 bitnu iz instalacijskog foldera u c:\, i radi sve bez imalo problema.

 

Hvala na pomoći, nebi se tog nikad sjetio. Mada ni dalje ne kužim u čem je problem.

Ista verzija programa, sa desktop shortcutom ne radi, drito iz foldera radi.

 

CyberDemonVZ pon 1.2.2016 22:06

LOL :D

Trebala bi biti potpuno ista verzija, osim ako pod Shortcut ne pišu neke dodatne varijable, ili nije pokrenut u nekom Compatibility modu. Probaj desni klik na oba, properities, pa usporedi.

 

Ja sam mislio da će ti proraditi sa 64 bitnom verzijom, a kad tamo s 32 bitnom koju si do sad i koristio :D

gaP čet 25.2.2016 08:41

Nabasao sam na ovaj topic dok sam googlao o streamerima s ovog područja.


Pa eto, da ostavim svoj doprinos, iako sam počeo prije 3 dana bude mi jako zabavno kad netko slučajno naleti u kanal.

 

Stream je obično online nakon sto dođem s posla, od 15:30 - dok ne idem u krpe.

 

Igram CS:GO (Lem/supreme), dotu 2, path of exile (u iščekivanju expanzije), rust, starbound, gta 5, i kaj god mi dođe pod ruku.

 

Ako vam je dosadno slobodno svratite, družite se sa mnom a i zaigrajte. Ako trebate bilo kakvu pomoć, slobodno pitajte.

 

Svaka kritika je dobro došla, a vaša podrška jako cijenjena!

 

Stream je 720p, 2400bitrate, 30fps-a (na žalost proc mi je koma pa onda ne mogu povećat kvalitetu, za sada)

 

www.twitch.tv/gappp

 

Lijep pozdrav i vidimo se! :)

Jarvan uto 19.4.2016 17:49

Svi dižu frku oko novog Dark Souls, a ja nisam prošao ni prvi.

Stoji u library sto godina, upalio ga jednom, ništa shvatio i obrisao odmah.

 

Jučer sam se odlučio proći to čudo, tako da će prolazak biti na twitchu.

Al i dalje neznam nikaj o igri, tek počeo kontrole hvatati, jer nisam naučen baš na gamepad.

 

www.twitch.tv/dokmanic

 

Stream kreće kroz minutu/dvije.

CyberDemonVZ uto 19.4.2016 18:02
Jarvan kaže...

Svi dižu frku oko novog Dark Souls, a ja nisam prošao ni prvi.

Stoji u library sto godina, upalio ga jednom, ništa shvatio i obrisao odmah.

 

Jučer sam se odlučio proći to čudo, tako da će prolazak biti na twitchu.

Al i dalje neznam nikaj o igri, tek počeo kontrole hvatati, jer nisam naučen baš na gamepad.

 

www.twitch.tv/dokmanic

 

Stream kreće kroz minutu/dvije.

Gledam :D

 

Nekolko savjeta i pitanja:

 

 1. Razvuci sliku igre. Ako vec neces preko slike kamere, onda bar dolje lijevo do ruba

2. Nesto izmisli s kasljanjem. Pricas umjereno glasno, pa kad zakasljes to zvuci uzasno glasno. Ja sam dosta poglasnio zvucnike, i onda.. BOOOM! :D

3. Zasto Engleski? Imas strane gledatelje?

Jarvan uto 19.4.2016 18:31

Engleski jer kad netko dođe, uglavnom je stranac. Na Alien Isolation kad igram onda imam najviše viewera odjednom (jedva 10) ali od njih 10, 8 stranaca.

 

Pričam tiho, to je jedini razlog :D. Morao bi biti samo glasniji, ništa više.

 

Ne kužim dio s razvlačenjem slike, misliš na OBS da ju suzim, pa sa strane ubacim kameru ili?

 

EDIT:

Sad gledam past broadcast, i fakat mi je suzilo sliku, nisam skužio uopće. 

Jučer kad sam igrao sve je bilo u najboljem redu...moram proučit da vidim kaj se desilo.

 

Postavke OBS-a su iste, jedino sam u igri prebacio rezu sa 16 bit, na 32 bit...možda je do toga? AL fakat odvratno izgleda :D :D 

Caymann1988 sri 24.8.2016 15:38

Pozdrav, registrirao sam se na twitch prije pola sata, dali mi možeš napisati kako da skinem neku igru i da počnem sa stream-om ? Napravio sam i twitch alerts ali ne znam di se to koristi na kojoj stranici... Nov sam u tome pa još ne znam. Hvala Moj mail je crazyvideolife@gmailc.om

hahhaajaads uto 18.10.2016 17:14

Imam pitanje u vezi twitchanja.

Sve vise se ljudi zale da imam hack u BF4, molio bih nekog da mi malo objasni te postavke.

Bitrate, video postavke i ono advanced.

Inace uvijek igram na low postavkama dok sam na lokeru zbog tih svih efekata koji su nepotrebni. FPS lockam na 122 iako ide do 180.

No, kada startam stream, fps se dosta smanji, lockam ga na 60, nigdje se ne mice, ali osjetim na ekranu nekakva zastajkivanja i to mi dosta smeta dok igram.

Probao sam twitchati GTA V koji je valjda jos vise zahtjevniji, no on ide glatko bez FPS dropa.

123

ceco22 sri 19.10.2016 14:29
hahhaajaads kaže...

Imam pitanje u vezi twitchanja.

Sve vise se ljudi zale da imam hack u BF4, molio bih nekog da mi malo objasni te postavke.

Bitrate, video postavke i ono advanced.

Inace uvijek igram na low postavkama dok sam na lokeru zbog tih svih efekata koji su nepotrebni. FPS lockam na 122 iako ide do 180.

No, kada startam stream, fps se dosta smanji, lockam ga na 60, nigdje se ne mice, ali osjetim na ekranu nekakva zastajkivanja i to mi dosta smeta dok igram.

Probao sam twitchati GTA V koji je valjda jos vise zahtjevniji, no on ide glatko bez FPS dropa.

123

 Ovako koji program koristis ? Predlozio bi ti ovaj OBS Studio

Koju brzinu interneta imas ? Za najbolju kvalitetu strima mozes staviti max bitrate 3500kbs buffer size 3500kbs (ovo dvoje neka je uvijek isto) ako imas upload preko 6000kbs... a ispod 6000kbs obavezno stavi manji npr. od 2500kbs-3000kbs...

Stavite da vam je izlazna kvaliteta strima 720p60fps jer vise necete dobiti ako strimate na twitch bez partner ugovora.....

Druga stvar koja di moze utjecati da te netko DDoS-a na strimu pa probaj ovo koristi za zastitu + mozes strimati odjednom na vise platformi

I koji GPU imas ? Ako imas seriju 9xx stavi obavezno encoder na NVENC da ti ne steti perfomansama

hahhaajaads sri 19.10.2016 14:35
ceco22 kaže...
hahhaajaads kaže...

Imam pitanje u vezi twitchanja.

Sve vise se ljudi zale da imam hack u BF4, molio bih nekog da mi malo objasni te postavke.

Bitrate, video postavke i ono advanced.

Inace uvijek igram na low postavkama dok sam na lokeru zbog tih svih efekata koji su nepotrebni. FPS lockam na 122 iako ide do 180.

No, kada startam stream, fps se dosta smanji, lockam ga na 60, nigdje se ne mice, ali osjetim na ekranu nekakva zastajkivanja i to mi dosta smeta dok igram.

Probao sam twitchati GTA V koji je valjda jos vise zahtjevniji, no on ide glatko bez FPS dropa.

123

 Ovako koji program koristis ? Predlozio bi ti ovaj OBS Studio

Koju brzinu interneta imas ? Za najbolju kvalitetu strima mozes staviti max bitrate 3500kbs buffer size 3500kbs (ovo dvoje neka je uvijek isto) ako imas upload preko 6000kbs... a ispod 6000kbs obavezno stavi manji npr. od 2500kbs-3000kbs...

Stavite da vam je izlazna kvaliteta strima 720p60fps jer vise necete dobiti ako strimate na twitch bez partner ugovora.....

Druga stvar koja di moze utjecati da te netko DDoS-a na strimu pa probaj ovo koristi za zastitu + mozes strimati odjednom na vise platformi

I koji GPU imas ? Ako imas seriju 9xx stavi obavezno encoder na NVENC da ti ne steti perfomansama

 Da, koristim OBS Studio.

Brzina interneta prema speedtestu je ovak, Ping: nekad bude 4 nekad 7, ne preko toga. Download 30.20mbps a upload speed je 7.42mbps.

Max bitrate je i staljen jos od prije na 3500 i buffer na 3500. 

Pod video u OBS-u, Base resoluation mi je stavljen normalno na 1920x1080 no napravio sam downscale na 1280x720 i 30fps-a ( kao sto sam i prije imao )

GPU je ova pod moj pc no, Sapphire R9 380 Nitro 4GB. 

Probat cu ovo za zastitom. E da, ovo gore, sta pise ''1, 2, 3'' su ti slike, pa vidi.

ceco22 sri 19.10.2016 15:02

tebi je problem dosta los proc koji nije ipak za render pa mu probaj olaksati sto vise posao.... A nazalost AMD za sada nema bas dobar render za izabrati.... Mozes probati sa ovim ali ces sigurno ipak imati utjecaja na FPS

EDIT evo ti moji SS

MacTheBig sri 19.10.2016 17:46

i5 je ok procesor za streamnje ali opet ovisi o igri koju igraš. 

 

Prvo što ti preporučam promijeniti je na ovoj slici što si stavio http://prnt.sc/cvurdu - taj x264 CPU Preset. Ne znam točno kako te postavke idu ali trebao bi to promjeniti. Malo se igraj s tom postavkom.

 

Druga stvar što možeš probati je da streamaš preko QuickSynca, tj. preko integrirane grafe, čime ćeš osloboditi CPU... evo video o tome kako to napraviti - https://www.youtube.com/watch?v=cXlAD7ANgoU.

CyberDemonVZ uto 15.11.2016 17:16
Ukulele kaže...

Ekipa, kako splitate zvuk na streamu?

Htjela bih samo zvuk iz igre i svog mica a da su mi ljudi s ts-a muteani.

ceco22 pomagaj!

 Dva su programa.

VAC - Virtual Audio Cable i još jedan koji mi izgleda full ušminkan i s puno mogućnosti, a skoro nikog nisam vidio da ga koristi :D

 

VAC bi morala kupiti original ili

 

Kad pronađem ime drugog, javljam

 

Imaš mnogo tutoriala po netu.

 

Poanta je da zvuk iz igre, zvuk iz TSa i zvuk iz mikrofina uđe u VAC.

Onda ga tamo spojiš i pošalješ na zvučnike ili slušalice.

A drugi spoj, igra + mikrofon se proslijede na OBS, ili preko ćega streamaš.

 

Ne mogu pronaći.

Evo ti alternative:

http://www.dxzone.com/5-free-virtual-audio-cable-software/

ceco22 sri 16.11.2016 16:23
Ukulele kaže...

Tenks Sjaber! Bacam se na istraživanje 

 Tetka ne trebas se muciti ako imas sluske od moba ili sl ukpocas ih i stavis ts zvuk da ide na njih a zvuk igre na zvucnike ili slusalice koje inace koristis... jer svi ovi umjetni zvukovi ne reade tako dobro...