PC igre

Assassin’s Creed Odyssey

Paolo Maldini pet 1.6.2018 12:32
Promster kaže...

Znači Ubisoft se vraća štrancanju svojih serijala na godišnjoj bazi, sve se bojim kako će to ispast.

 

Ali ovak, na prvu, sviđa mi se setting.

 I ja sam slab na antiku, još ako ubace Troju, Odiseja, Ahila i ostalu Homerovu mitologiju (a mogli bi ako pogledamo ime igre) ja padam kao kruška.

Cansee pet 1.6.2018 12:40
Paolo Maldini kaže...

Ubisoft je i službeno potvrdio da je Assassin’s Creed Odyssey u razvoju. Više detalja bit će otkriveno na E3 sajmu, potvrđeno je da će se igra odvijati u drevnoj Grčkoj. Nakon Egipta idemo u antičku Grčku, koljevku zapadne civilizacije.

Teaser je vani

 

uživao sam u egiptu, a antička grčka mi je nekoliko razina iznad. s obzirom na veličinu egipta vjerujem da ćemo vidjeti i atenu i spartu i još neke manje gradove države, a kako grčka ima dosta otoka bilo bi odlično kad bi dobar dio igre bio vožnja brodom kao i u black flagu (iako se ta gusarska atmosfera teško može nadmašiti).

Zanimljivo mi je ime, Odiseja, zbog čega baš to? trojanski rat i odiseja se prema legendi odigrala 1000 i nešto godina pr.Kr., a origins je u vrijeme kleopatre koja je živjela negdje 40 g. pr.Kr., i ako me pamćenje dobro služi tada je grčka bila pod kontrolom Rima. negdje sam pročitao da iako ćemo imati nove likove (moći ćemo birati između muškog i ženske) će ovo biti direktan nastavak originsa, tako da me živo zanima šta će se događati

Cansee pet 1.6.2018 13:09
Paolo Maldini kaže...
Promster kaže...

Znači Ubisoft se vraća štrancanju svojih serijala na godišnjoj bazi, sve se bojim kako će to ispast.

 

Ali ovak, na prvu, sviđa mi se setting.

 I ja sam slab na antiku, još ako ubace Troju, Odiseja, Ahila i ostalu Homerovu mitologiju (a mogli bi ako pogledamo ime igre) ja padam kao kruška.

 

ne znam kako će to moći staviti ako se igra kronološki događa poslije originsa, iako bi i ja to volio

Promster pet 1.6.2018 15:59

Svakak materijala imaju puno, nadajmo se da će ga i iskoristiti. Ako i bude nastavak na Origins (a volio bi da ne bude, htio bih da bude "zaseban" naslov), mislim da ima načina da se zaviri u prošlost, flashback kroz nekakvog pretka našeg glavnog lika...Mislim da nije teško tako nešto izmisliti.

Cansee pet 14.9.2018 10:17
GreenDevil kaže...

Assassin’s Creed Odyssey: Post Launch & Season Pass Trailer

Zanimljiv content se dobiva, od dlc-ova do ostalih timed evenata. Sve u svemu privlačno zvuči. Još za ljubitelje tu je i AC3 remastered (nadam se da će krenut u remastered na starije verzije nakon ovoga). Također minimalni zahtjevi su objavljeni prije par tjedana. Igra izlazi za cca 3 tjedna.

 

https://www.youtube.com/watch?v=q-sCQnFX-uU&t=3s

 

 

kolko vidim najjeftinija cijena za to sve je 99$ za gold edition, kolko sam skužio gold edition pokriva ovo sve navedeno u videu. ok mi izgleda, ogroman svijet, hrpa stvari za raditi i onda poslije glavne priče dolaze i te epizode, mislim da je ovo korektna cijena

mislim da će mi i prihvatiti neki popust na uplayu, imam onih oko 300 golda, mislim da ću dobiti za to oko 20% popusta, jbg dobit ovo sve za za nekih 65 eura je i više nego pošteno

Cansee uto 2.10.2018 09:39

ne znam jel netko prati ali ovo zasad ima jako dobre kritike, sad su mi dali materijala za razmišljanje, kupiti ili ne. ovaj mjesec odlazi 700 kn za red dead redemption 2 i sad se lomim za ovaj ultimate edition, još 600 kn, znači nije mjesec ni počeo a meni 1300 kn ode na igre

GreenDevil uto 2.10.2018 11:10

Prati prati, recenzije i review-i su sa ocjenama preko 90% od IGN-a sa 9.2/10 pa ostalih preko 9, 9.5, 10 itd.

 

Igra za one koji su preorderali izlazi danas dok je regularni release u petak (5.10.). Definitivno jedan od kandidata za GOTY iako ova godina (pogotovo drugi dio godine će bit natrpan sa A naslovima. Od RDR2 (šteta što je samo za konzole) pa do BFV, CODBO4, Tomb Rider, Spiderman, P LG P/E pa na dalje). 

 

Pošto novog AC naslova neće biti do 2020. vjerujem da će contenta biti tako da se može i neka akcija pričekat pa onda uzet pa opet imat dodatnu godinu dana za odigrat.

Cansee uto 2.10.2018 11:59
GreenDevil kaže...

Prati prati, recenzije i review-i su sa ocjenama preko 90% od IGN-a sa 9.2/10 pa ostalih preko 9, 9.5, 10 itd.

 

Igra za one koji su preorderali izlazi danas dok je regularni release u petak (5.10.). Definitivno jedan od kandidata za GOTY iako ova godina (pogotovo drugi dio godine će bit natrpan sa A naslovima. Od RDR2 (šteta što je samo za konzole) pa do BFV, CODBO4, Tomb Rider, Spiderman, P LG P/E pa na dalje). 

 

Pošto novog AC naslova neće biti do 2020. vjerujem da će contenta biti tako da se može i neka akcija pričekat pa onda uzet pa opet imat dodatnu godinu dana za odigrat.

 

mislim da su stvarno natrpali dosta contenta, baš ima puno stvari za raditi, ogroman svijet i još će dosta stvari izaći, i plus ac3, to sve staviti u gold edition, mislim da su itekako pošteno to odradili. pročitao sam na gamespotu da je njima trebalo 50 sati za prelazak glavne priče, a ima 9 različitih završetaka

GreenDevil uto 2.10.2018 12:29

Kao šta je kolega post ispod mog rekao, contenta ima i više nego što se očekivalo, multiple endings + AC3 Remastered... Isplati se sigurno

 

Što se tiče post-a iznad, vjerujem da mi to samo može biti VELIKI + iz razloga što nisam igrao Origins a Odiseja bi trebala biti puno bolja od prethodno navedenog. Nego, živi bili pa vidili, danas kreće pa kako bude :)

Reedy uto 2.10.2018 12:34

Bolje im je da se više bave optimizacijom nego sadržajem. Šta mi znači pregršt sadržaja i ne znam čega sve ne, ako mi igra radi na 20 fpsa. Jebeš sve to. Prvenstveno govorim o Originsu, kad bi došao u Alexandriju ili bilo koji drugi grad, fps je bio oko 20-40fps. Ne vjerujem da će se ovim AC-om to nešto popraviti. Zadnji dobro optimiziran AC je bio Black Flag, kolko me sjećanje služi. Unity/Syndicate neću komentirat. Također loša optimizacija upakirana sa hrpom bugova.

Reedy uto 2.10.2018 14:38
C3c1l kaže...
Reedy kaže...

Šta mi znači pregršt sadržaja i ne znam čega sve ne, ako mi igra radi na 20 fpsa.

 

Kupi konzolu :P

 Pa da igram na 30 fpsa? ne hvala. Poanta moje priče je bila da igra treba radit 60 ili vise fpsa u vecini vremena.

C3c1l uto 2.10.2018 15:02
Reedy kaže...
C3c1l kaže...
Reedy kaže...

Šta mi znači pregršt sadržaja i ne znam čega sve ne, ako mi igra radi na 20 fpsa.

 

Kupi konzolu :P

 Pa da igram na 30 fpsa? ne hvala. Poanta moje priče je bila da igra treba radit 60 ili vise fpsa u vecini vremena.

 meni na ps4 pro radni na 60

GreenDevil uto 2.10.2018 22:19

Odigrano 2-3 sata do sad. Bez pretjerivanja igra je vizualno stvarno prelijepa, imerzivna puno jer kad se krene teško se odvojiti od računala. Piše da sam trenutno na 1% igre, mislim da to sve govori. Preporuka svima. Vrti se na stabilnih 60fps-a i vidio sam da je u međuvremenu izašao patch koji popravlja dosta toga uključujući i stabilnost i performase. U pripremi patch 1.0.3. uskoro. Toliko od mene.

_itsmoriarty sub 6.10.2018 13:38

narucio obicnu verziju ( box ) i dobio ruksak :D 

 

EDIT: evo upalio igru i vec imam dva problema. 

 

1. u cut scenama ne cujem likove kak pricaju, tj jako jako slabo cujem, dok u gameplayu se cuje sve ok, mozda je neki bug do njih.

 

2. FPS je los, max FPS 137 dok je avg. 50 tjesit cu se da nije igra optimizirana kak treba. 

Evil Access sub 6.10.2018 16:36
_itsmoriarty kaže...

narucio obicnu verziju ( box ) i dobio ruksak :D 

 

EDIT: evo upalio igru i vec imam dva problema. 

 

1. u cut scenama ne cujem likove kak pricaju, tj jako jako slabo cujem, dok u gameplayu se cuje sve ok, mozda je neki bug do njih.

 

2. FPS je los, max FPS 137 dok je avg. 50 tjesit cu se da nije igra optimizirana kak treba. 

 Vjerovatno su optimizirali za 2x2080ti.

BeLLicus sub 6.10.2018 19:58
Cansee kaže...

ne znam jel netko prati ali ovo zasad ima jako dobre kritike, sad su mi dali materijala za razmišljanje, kupiti ili ne. ovaj mjesec odlazi 700 kn za red dead redemption 2 i sad se lomim za ovaj ultimate edition, još 600 kn, znači nije mjesec ni počeo a meni 1300 kn ode na igre

 Ma definitivno treba ovo uzeti, igra ima super ocijene svagdje, prekrasan svijet dobar gameplay, tona sadržaja, nije to puno para ali definitivno uzeti gold edition da se dobije i game pass. 

 

Odlično je počela jesen. A najbolje tek dolazi... 

 

Spiderman 7.9.2018 (PS4)
Shadow of Tomb Raider 14.9.2018
Forza Horizon 4 2.10.2018
Assassins Creed Odyssey 5.10.2018

Red Dead Redemption 2 26.10.2018 (PS4)

Fallout 76 14.11.2018

Battlefield V 20.11.2018

 

Evil Access sub 6.10.2018 21:34
BeLLicus kaže...
Cansee kaže...

ne znam jel netko prati ali ovo zasad ima jako dobre kritike, sad su mi dali materijala za razmišljanje, kupiti ili ne. ovaj mjesec odlazi 700 kn za red dead redemption 2 i sad se lomim za ovaj ultimate edition, još 600 kn, znači nije mjesec ni počeo a meni 1300 kn ode na igre

 Ma definitivno treba ovo uzeti, igra ima super ocijene svagdje, prekrasan svijet dobar gameplay, tona sadržaja, nije to puno para ali definitivno uzeti gold edition da se dobije i game pass. 

 

Odlično je počela jesen. A najbolje tek dolazi... 

 

Spiderman 7.9.2018 (PS4)
Shadow of Tomb Raider 14.9.2018
Forza Horizon 4 2.10.2018
Assassins Creed Odyssey 5.10.2018

Red Dead Redemption 2 26.10.2018 (PS4)

Fallout 76 14.11.2018

Battlefield V 20.11.2018

 

 Red Dead Redemption je jedina igra koja vrijedi na spisku(bar se nadam), sve drugo generic trash, Fallout 76, ma necu nista komentirati, opet ce mi lupiti ban.

Paolo Maldini sub 6.10.2018 21:50

Dobro RDR 2 je igra godine, to se već može reći ali Spiderman i Tomb Raider isto vrijedi odigrati.
OT - Mene kod Odiseje smetaju dvije stvari.Prva je što svaka openworld Ubisoft igra liči kao jaje jatetu.
Druga što, kao ni Origins realno nema veze sa AC serijalom. Ovo je komotno mogla biti zasebna franšiza.

Evil Access sub 6.10.2018 23:20

Meni je combat veliki turn off, bas je los. Druga stvar je natrpanost igre raznim generic glupostima, ubi trademark. Sama sustina igre bi trebala biti da ti docara jednu eru u povijesti i da "dozivis" to vrijeme i kada odigras Kingdom Come: Deliverance shvatis kiliko je ova igra plitka, ne samo zato sto je igra arkada, a ne sim, vec opcenito od dozivljaja prostora i svijeta oko tebe, plitko, prolazno, zaboravno.