Hyperion ned 3.5.2009 23:24
2029.MN4 kaže...

Ajme, igra mi se čini prezakon! Ovo lito bi moglo biti jako ugodno - pucnjava Stingerom iz hladovine! Kilometri šuma, cesta i sela - i stotine neprijatelja. Baš mi se sviđa.Smijeh

 Da odlično izgleda, naime i još jedna igrica slična dolazi pod nazivom OPERATION FLASHPOINT 2.

Nešto u zadnje vrijeme često viđam broj 2 kod igara.

Starcraft 2, crysis 2, arma II, OF 2, FC 2,Mass Effect 2,Assassins Creed 2... Hebate sve 2

2029.MN4 ned 3.5.2009 23:27
Hyperion kaže...
2029.MN4 kaže...

Ajme, igra mi se čini prezakon! Ovo lito bi moglo biti jako ugodno - pucnjava Stingerom iz hladovine! Kilometri šuma, cesta i sela - i stotine neprijatelja. Baš mi se sviđa.Smijeh

 Da odlično izgleda, naime i još jedna igrica slična dolazi pod nazivom OPERATION FLASHPOINT 2.

Nešto u zadnje vrijeme često viđam broj 2 kod igara.

Starcraft 2, crysis 2, arma II, OF 2, FC 2,Mass Effect 2,Assassins Creed 2... Hebate sve 2

 Neka neka! Ako Bog da - faks mi uskoro završava - a onda idem hvatat kondiciju. Nisam igrao tko zna otkad. A Arma i Assassin's Creed su mi favoriti! Strašna grafika. Koliko ljudi u mp?
2029.MN4 pon 4.5.2009 01:55
PsychoticBaklava kaže...

U ArmA jedinici ima servera i sa 50-60 ljudi..biti ce dosta sigurno

 E to mene zanima! Nešto sam čitao po netu, a šuška se čak do 300 ljudi!! Samo - izgleda da će i hardverski zahtjevi biti enormniMršti se
PsychoticBaklava pon 4.5.2009 09:23

A cuj originalna ArmA je bila zahtjevna (jos uvijek je), ako tjeras bas sve na max, ali je u stvari jako dobro optimizirana pa se vrti na svim PC-ima unazad 3-4 god bez problema. S obzirom na to sta nudi(stvarno ogroman prostor, zracna i zemljana vozila i plovila) je odlicno napravljena. Ne sumnjam da ce i ovaj nastavak biti dobro prilagodjen mogucnostima prosjecnog gamerskog PC-a.

 

Ako zelis sve tjerat na max, e onda samo znaj da ja sa svojom konfiguracijom tjeram prvu ArmA-u na max sa povremenim neugodnim framedropovima(1680*1050). Ali s druge strane nema loadanja na dijelovima mape ni icega slicnog. S obzirom na prvu verziju, ne ocekujte singleplayer koji ce vas prikovati za stolice, ArmA je prvenstveno multiplayer igra.

 

''Operation Flashpoint: Dragon Rising'' bi trebala biti nesto arkadnija i za siru publiku posto ju radi Codemasters.

doxy pon 4.5.2009 10:16

računaj s time da na datum izlaska će negdje i izać Americas Army 3 koji je na ut3 engineu i pravljen kao hardcore simulacija...

armi će bit teško se prodat...morat će pokazat nekaj malo više od prosjeka

doxy pon 4.5.2009 10:41

we shall see..

 

ne želim nikaj tvrditi...

 

vidjet ćemo dok izađe

 

osobno army2 je još zasad najupečatljivija "simulacija" puškaranja...a trojka bi trebala je pomest s nogu...

 

tako da arma nova će se moć sakrit u tom smislu

 

imat će jedino predost po otvorenim prostorim, broju igrača i naravno vozilima...pa s time spada u drugu kategoriju online tabačenja njubova

naxeem pon 4.5.2009 10:46

Zapravo nisi u pravu. Nema se što vidjeti jer UT3 engine tehnički ne može izvesti nekoliko ključnih stvari: realnu simulaciju velikih otvorenih prostora, simulaciju tijela vojnika, realnu simulaciju putanje projektila s drop parabolom, realnu simulaciju letjelica i vozila.

Tih nekoliko stvari UT3 čine apsolutno neupotrebljivim za bilo što "realno".

 

I do sada su u realnosti Operation Flashpoint i Arma bili nedostižni bilo kojoj drugoj igri. Jedina stvar koja ima šanse je Operation Flashpoint 2 ako se Codemasters potrudi.

doxy pon 4.5.2009 10:51

na americas army su male mape...zatvoreni prostori...i da staviš maksimalno realnu fiziku, realnu balistiku...ne bi uopće primijetio razliku između ut3 i nekog arma nabrijanog enginea....jer su u armiu male mape...zatvoreni prostori...a uostalom

ut3 engine prerađuju ameri već nekih 2 godine...tak da konačni proizvod će biti nekaj čemu ćemo se čuditi...

poslije Velike Gospe otvrama temu army 3 di ćemo odbrojavat sekunde do izlaska....

 

i tada ćemo usporediti arma2 i to...

 

arma meni osobno je puno "pametnija" npr. od battlefield 2, ak će arma2 bit još bolja onda evo hit...

 

al pošto onda će izać i MW 2 (isuse kolko naslova) sve ovo otpada i idemo derat talibane :D

Stoja pon 4.5.2009 13:54

Kad bi Arma 2 trebala izac? Negdje kazu drugom polovicom ove godine ,dal neko zna koji mjesec otprilike?Svida mi se sto kazu da za igru treba doba procesor ima da moj q6600 radi ko zmaj!A brzo mi dolazi haf i novi cooler za njega pa cu ga i kloknut za armu ak trebaCool

2029.MN4 pon 4.5.2009 14:00
Stoja kaže...

Kad bi Arma 2 trebala izac? Negdje kazu drugom polovicom ove godine ,dal neko zna koji mjesec otprilike?Svida mi se sto kazu da za igru treba doba procesor ima da moj q6600 radi ko zmaj!A brzo mi dolazi haf i novi cooler za njega pa cu ga i kloknut za armu ak trebaCool

 Je - kažu da treba 4 jezgre i 4 gige memorije za dobar rad. Ja ću imat problema s tim..Mršti se

Ali, kloknut ću ja koliko se bude moglo - pa šta bude!!Smijeh
Mr.N. čet 18.6.2009 13:21

Evo ja imam orginal već tjedan dana (kupio ga online) i mogu reći da je igra super, i bit će sve bolja svakom novom zakrpom.

Kaj se tiče online igranja ima mapa od 50 ljudi ali coop, a warfare se igra do 30 max.

 

Sad kaj se tiče hardverskih zahtjeva, igra je zahtjevna. Ja je vrtim na 1280*1024 sa svim na max, osim sjena i aa na normal, view distance je na 2000 m, s nekih 35-45 fps

 

konfa

 

core2duo E8400 @ 4050

bfg gtx280 oc @ 705-1430-1300

2 giga corsair xms2 pro

 

toxic čet 18.6.2009 14:02

Znaci sve u svemu dobra igra? iskreno nikada nisam igro Armu, igro sam OF ali tek prvi dio .

 

Po slikama vidim odlicna grafika dosta realno izgleda , evo ja cu je nabavit pa cu vidjet koliko je to u sustini realno.

 

Opet nebi volio da je pretesko, to mogu potvrdit igraci koji je imaju ili koji su vise upoznati sa samom igru, (ne pretesko jer onda vecina igraca gubi volju za igrom i samim time opada popularnost).

 

Kazete ogromne mape?? Hm za single player mi je to super

 

Kako igra kotira kao mp? da li bi mogla nauditi cod serijalu(sta se tice mp-a)?

 

Nekako nebi islo dobro ako su mape ogromne za mp? Eventualno je onda to za 50+ ljudi

 

 

 

 

 

 

naxeem čet 18.6.2009 14:46

Teška kao i prva dva dijela. Mape ludnica (iako se tu ne može baš o mapama) i općenito nakon patcha vrlo je igrivi i dobro.
Toxic, ako ti je OF bio drag, bit će i ovo, jer su praktički iste igre.

Ne, ništa od zamjene za CoD jer je ARMA simulacija ratovanja i prostori su veliki desecima kilometara kvadratnih, a akcije traju satima.

toxic čet 18.6.2009 15:28
pocho kaže...
naxeem kaže...
...i prostori su veliki desecima kilometara kvadratnih...

>200 km2 Osmijeh

omfg.

 

i recimo ubiju te u mpu i cekas da ti za 2 sata pobiju tvoje da se mozes ponovo spawnat :D

Independent čet 18.6.2009 15:33
toxic kaže...
pocho kaže...
naxeem kaže...
...i prostori su veliki desecima kilometara kvadratnih...

>200 km2 Osmijeh

omfg.

 

i recimo ubiju te u mpu i cekas da ti za 2 sata pobiju tvoje da se mozes ponovo spawnat :D

 

 

Uff onda cemo kampati uvelike :)  Ma osmisliti ce nesto pametnije valjda...

RoyalBlood čet 18.6.2009 15:36

Evo podataka na engleskom:

 

  • 225 km2 of real world data
  • 1 million 3D objects
  • 350 kilometers of roads
  • 50 towns and villages
  • 2 dams and numerous small lakes and ponds
  • Certain hilltops reach an altitude of over 700m
  • Almost 100km2 of forests
  • Urban areas contain ports, factories
  • Military installations including large airfield
  • Direction and distance signs accompanying road network
  • Civilian population and wildlife