J-man ned 19.10.2008 11:33

Dva važna rpg-a izlaze početkom 2009 godine, jedan sam već spominjao (Dragon Age) a drugi je definitivno Alpha Protocol, najnoviji rpg iz Obsidiana. Radi se o špijunskom rpg-eu smještenom u sadašnjosti. Izgleda prilično zanimljivo, a i prije svega je i nešto posebno. A možda čak i prva igra ovakvoga žanra, ako izuzmemo Deus Ex koji je malo više naginjao FPS nego Rpg-eu.

Uglavnom, ovdje su sljedeći linkovi ako vas igra zanima, plus najnoviji trailer: http://www.obsidianent.com/games.html#ap

http://www.sega.co.uk/games/?g=418

 

Šta Vi mislite o igri i šta očekujete?

J-man uto 17.3.2009 08:52

Izgleda da je Obsidian ekipa u odgađanju sinkronizirana sa ekipom iz Biowarea - naime Alpha Protocol je odgođena za 10 mjesec - odnosno kraj godine isto kao i Dragon Age. Doduše dosta ljudi govori da je i Obsidian odgodio igru zato što im je Sega otpustila dosta ljudi - za one koji ne znaju - rezultat toga je bilo totalno odustajanje od projekta "Aliens RPG" na kojem je Obsidian radio...

I još jedna vijest koja bi isto tako mogla objasniti kašnjenje - Alpha Protocol ipak neće biti Pc ekskluziva kao što se obećavalo na početku (ista stvar kao i kod Dragon Age) već kad izađe izaći će za sve platforme odjednom (PC/360/PS3).

 

A da ovo ne bi bila samo loša vijest ima i nešto dobrih vijesti, pogledajte drugi trailer na: http://www.actiontrip.com/rei/comments_news.phtml?id=031609_8

Koliko čujem - za nekih 10-etak dana će se pojaviti i prvi gameplay trailer...

saynom pon 6.7.2009 23:06

Ja se slažem sa J-manom. Ova igra bi uistinu mogla biti nešto posebno. Tim koji radi igru, najviše govori o mogučnosti odlučivanja koje će utjecati na daljnji tijek igre. To je nešto što uistinu volim kod igre i stalno me tjera da ju ponovno igram. Jedva čekam! 

Dojo pon 3.5.2010 10:52

Vidim nitko ništa ne komentira, a igra kuca na vrata :) Malo sam gledao gameplay filmiće, ima potencijala. Vidim da su u nekim drugim temama (komentari na Games Master vijesti) neki bili skeptični, no koliko vidim, igra je odgođena bar pola godine, valjda su napravili ono što su planirali :)

pirat čet 27.5.2010 08:24
skank666 kaže...

da, fakat. a ljudi se ohladili vec od igre, oce-nece. igra je pred vratima ali tko zna sto se sve moze desit do tada. zivi bili pa vidjeli

Igra je stigla pred vrata al čeka se "ključ" da otključa vrataOsmijeh

Dojo čet 27.5.2010 10:44
pirat kaže...
skank666 kaže...

da, fakat. a ljudi se ohladili vec od igre, oce-nece. igra je pred vratima ali tko zna sto se sve moze desit do tada. zivi bili pa vidjeli

Igra je stigla pred vrata al čeka se "ključ" da otključa vrataOsmijeh

 

Ahaha, da, baš to :) Čudi me da je i dalje ova tema samo na jednoj stranici, igra mi izgleda veoma obećavajuće i kuca na vrata :)

Lovac čet 27.5.2010 19:57

Čitam pomalo što vele o igri za X360. Uglavnom u svemu zaostaje za ME-om... Navodno je loš AI, pucanje, preteške mini-igre, nemaštoviti razgovori. Još se uvijek nadam da će igra valjati. Još se samo malo treba strpiti.

EDIT: ima DOBRA ocjena, ali i LOŠA

Rhodin čet 27.5.2010 20:58

Iskreno ono što sam ja čitao je "zanimljiva priča sa pomalo nespretnom izvedbom pojedinih dijelova, loš AI, zastarjela grafika - za ljubitelje ME i KOTOR serijala bit će zanimljiv naslov, ostalima će se činiti poput zakašnjele igre koja ne nudi ništa specijalno"

Isprobat ću je siguno jer sam zaljubljenik u RPG-ove, ali iskreno najave nisu pretjerano obečavajuće

Michelangelo čet 27.5.2010 21:18
Rhodin kaže...

Iskreno ono što sam ja čitao je "zanimljiva priča sa pomalo nespretnom izvedbom pojedinih dijelova, loš AI, zastarjela grafika - za ljubitelje ME i KOTOR serijala bit će zanimljiv naslov, ostalima će se činiti poput zakašnjele igre koja ne nudi ništa specijalno"

Isprobat ću je siguno jer sam zaljubljenik u RPG-ove, ali iskreno najave nisu pretjerano obečavajuće

bah, ja volim špijunske igre, a rekli su da je ovo otprilike mix Jasona Bournea i Jacka Bauera, što mi je još jedan motiv, no čekam rackc......a grafika nije tako loša, prezahtjevan si :), razmazila te igraća industrija :)

pirat pet 28.5.2010 11:01
pirat kaže...
skank666 kaže...

da, fakat. a ljudi se ohladili vec od igre, oce-nece. igra je pred vratima ali tko zna sto se sve moze desit do tada. zivi bili pa vidjeli

Igra je stigla pred vrata al čeka se "ključ" da otključa vrataOsmijeh

Došao je i "ključ"Šutim