Overclocking

Upozorenje! Corsair H100

QFlash sub 5.11.2011 16:47

Danas igram ja lipo BF3 kad PUF - plavi ekran.Ajde dobro,da vidimo šta je...kratak pogled na kućište i vidim kroz prozirnu stranicu kučišta da mi lampica na H100 ne gori ispravno (jedna do tri kružne crtice trebaju biti upaljenje,sad je samo profil ikona upaljena).Pogledam malo ventove H100 i vidim da ne rade.

 

Nakon kraćeg provjeravanja postavki u BIOS-u vidim da je problem do hladnjaka.Odem na net i nađem da je H80 i H100 zapravo vrlo problemtičan proizvod,nakon 2 tjedna fan kontroler jednostavno prestane raditi,te jedino jedan od 4 4 pinska konektora na bazi daje napon no pri suludih 3700rpm-a.

 

Sam Corsair zna za problem,u početku je krivio određenu seriju proizvoda koja je navodno završila samo u americi,no sad se čak 3 serije sumnjive i navodno se proizvod čak povlači sa tržišta.

Postoji naputak od Corsair kako resetirati firmware,no naravno da ama baš nikome ne pomaže (press and hold botun 5 sec,čekati 1 minutu,ugasiti računalo i onda držeći botun kontrolera upaliti računalo).

Osobno mi se ne da raskopati cijeli komp da bi izvadio hladnjak i bazu,pa sam spojio dva coolera na matičnu,na dva chassis 4 pin konektora i regulirao brzinu na 1350 rpm (praktično nečujno)

miki1981 sub 5.11.2011 16:58

Još jedan od razloga zbog kojeg preferiram kvalitetna zračna hlađenja u odnosu na ova gotovoa vodena.

U svakom slučaju hvala na info jer smo ih i mi nekoliko prodali pa da znam o čemu se radi ako mi ljudi počnu dolazit na RMA sa njima.

Sjećam se još uvijek onih priličan broj loših "kapajućih" H50, što samo po sebi i nije bilo grozno, nego samo loše, ali kada smo skužili da u nekima rashladna tekućina i nije bila baš onako elektro neprovodva kao što je morala bit e tu su počeli problemi. AL ajde, koliko sam vidio u kasnijim serijama su to riješili, tj barem ovaj dio sa curenjem tekućine.

Pa tako će vjerojatno riješiti i ovo, ali nije lijepo, pogotovo onome tko ga je kupio.

oly570 sub 12.11.2011 00:05

pa nikak na zelenu granu da stane cors sa hydro serijom..

 

čak top zračni hladnjaci su pouzdaniji i daju nešto nižu temperaturu...što mislim da dovoljno govori...zračno i vodeno nije ista klasa...da nekažem kapanje i to s tekućinom da se dogodi pa da ti nešto skuri..

miki1981 pon 14.11.2011 20:39
etnes kaže...

a kad bi ja ručno kontrolirao ventove, onda bi sve bilo dobro?!

Ma nije to kvar koji se događa svakom drugom. To je i dalje sve u onoj recimo uobičajenoj postotnoj stopi za RMA. Jedini je problem što je kod hlađenja malo zahebanija RMA stopa iz razloga što se u određenim okolnostima može dogoditi puno skuplji kvar na ostalim skupim komponentama.

Vlada011 sub 19.11.2011 17:10

AUUUUU zamalo da ga uzmem al mi zao H70 mi radi fenomenalno jos a bas sam ga dosta platio i manje od godinu dana kod mene.

Ja planirao H100 i 4x 120mm Noiseblocker Multiframe 2000RPM sa PWM controlom sa 4 pina za pumpu H100. M12-P ventilator.

Dobro stavicu takva 2 na H70 pa cekam ako je neki problem sve ce to CVorsair zameniti i dati ljudima nove modele koje izbaci sa resenim problemom ako je stvarno nesto veliko problem.

 

Ma bice to dobro sve sa H100.

Problem je sto i ako u buducim serijama Corsair resi a postoji problem i dalje ce pojedini prodavci da prodaju starije model H100 koji mogu da naprave cudo. 

Pratim to od sada ne odustajem od H100.

 

 

 

Diplomat sub 19.11.2011 18:31
Vlada011 kaže...

AUUUUU zamalo da ga uzmem al mi zao H70 mi radi fenomenalno jos a bas sam ga dosta platio i manje od godinu dana kod mene.

Ja planirao H100 i 4x 120mm Noiseblocker Multiframe 2000RPM sa PWM controlom sa 4 pina za pumpu H100. M12-P ventilator.

Dobro stavicu takva 2 na H70 pa cekam ako je neki problem sve ce to CVorsair zameniti i dati ljudima nove modele koje izbaci sa resenim problemom ako je stvarno nesto veliko problem.

 

Ma bice to dobro sve sa H100.

Problem je sto i ako u buducim serijama Corsair resi a postoji problem i dalje ce pojedini prodavci da prodaju starije model H100 koji mogu da naprave cudo. 

Pratim to od sada ne odustajem od H100.

 

 

 

Šta si se stiso? {#}

Pa nemaju svi problema meni H100 radi bez problema.

 

EIDT: Koga briga kaj je iz Amerike, Amerikance ne želim spominjati poseban slučaj! {#}

Vlada011 ned 20.11.2011 12:14

Ja imam drugu opciju za njega. Nisam siguran kako bi to bilo ali...

Da ne povezujem ventilatore na pumpu nego na maticnu, 4 kom.

Ventilatori su isto 4 pin PWM Multiframe sa ovim adapterom Arctic 

 

http://i.imgur.com/tCWb1.png

 

On ide u PWM connector na maticnoj i na njega 4 Noiseblockera.

Imam nekoliko onih programa sto sam dobio sa plocom za PWM cvontrolu da ne ulazim u BIOS.

Onda ne cackam pumpu ne pritiskam nista.

Mogu i profile da pravim kao u Afterburner isto se namesta.

 

Sta mislite o toj opciji???

 

Ovako izgledaju na H70 

 

http://i.imgur.com/iQvBZ.jpg

 

4X120mm takvi ladno hlade Intel. 

Samo su skupi 70e su 4 ventilatora ta od 2000RPM koji jedini imaju PWM kontrolu.

zagy15061984 uto 10.1.2012 19:22
G4NG4$TA300 kaže...

ja sam prije 2-3 tjedna stavio H80, al nadam se da nece biti problema. nikad nestavljam na 2. ili 3 crticu zato jel nema potrebe, bucno je a za nista.

temperature pod loadom su mi 45-49 nikad 50.

a koji si proc drzao na tim temperaturama

lotar1919 uto 10.1.2012 23:14
Diplomat kaže...
Vlada011 kaže...

Jel su bucni ti ventilatori na H80/H100 fabricki na 2000RPM???

Na srednjem modu.

 Te koji se dobiju uz H100 nisam ni probao, odma su išli na prodaju.

Te koje si mi poslao su glasni za pop*zdit.{#}

Al dobro,smanjim brzinu okretaja pomocu nekog programa. 

Vlada011 uto 10.1.2012 23:14

{#} i sta si stavio???

Ima Gentle Thypon crni mada je po meni Noiseblocker bolji izbor PWM noiseblocker multiframe.

Noctua se nije promenila 3 god sada ima i boljih ventilatora.

Moracu da obratim paznju na hladnjake na buducoj ploci eventualno.

Sada ne bi bio problem za Push-Pull H100 posto mi CH4F nema hladnjake gore, ali na nekoj ploci za Intel moracu da vodim racuna. 

Da bi smestio sve unutra, merio sam vec. Propusta ne sme biti. 

Ja ne mogu ni na 2000rpm da drzim H70 moj nije mi to za svaki dan pa su na rezistoru na 160Orpm i to mi je skroz podnosljivo.

Diplomat uto 10.1.2012 23:18
Vlada011 kaže...

{#} i sta si stavio???

Ima Gentle Thypon crni mada je po meni Noiseblocker bolji izbor PWM noiseblocker multiframe.

Noctua se nije promenila 3 god sada ima i boljih ventilatora.

Moracu da obratim paznju na hladnjake na buducoj ploci eventualno.

Sada ne bi bio problem za Push-Pull H100 posto mi CH4F nema hladnjake gore, ali na nekoj ploci za Intel moracu da vodim racuna. 

Da bi smestio sve unutra, merio sam vec. Propusta ne sme biti.

Stavio sam jedan Scythe slip stream koji radi na 50%.

Crni Typhoon nažalost nema u HR.

Vlada011 uto 10.1.2012 23:22

Dobar je i taj Scythe. 

Mada su to 2 najbolje kombinacije 4x Thypon 2500RPM ili 4x Noiseblocker koji mislim da je kvalitetniji ventilator. A komplet njih za H100 push-pull je kao jois jedan H100.

To je vec nedostizno za Noctua koliko god oni pricali da je jaca od Hydro serije od toga nije.