IvanMi ned 8.7.2018 11:08

Nisam baš iskusan u overclockanju i trebao bih pomoć.

Ryzen 2200G

Asrock AB350M Pro4

1X8GB Crucial Balistx 3000 MHz, QVL lista

Samsung 250evo

Corsair 430W

Hladnjak scythe big shuriken 2

Imam zadnju verziju bios-a, zadnje drajvere za matičnu.

Problem je u tome što ako bilo koji parametar u bios-u promijenim, pojavi se onaj famozni plavi ekran s tužnim smajlićem

Npr. stvim da je CPU clock 3600 MHz ili grafiku podignem s 400 na 500 MHz...odmah nakon što se podignu windowsi, pojavi se plavi ekran.

Kada bios resetiram na početne postavke, sve radi ok.

Čak niti memoriju ne mogu natjerati da radi iznad 2800 MHz na 1.35 V. No, to je možda zbog toga što imam samo jedan keks memorije.

Ima li netko ideju što bi pomoglo?

Hvala.

 

dmanz ned 8.7.2018 12:55
IvanMi kaže...

Nisam baš iskusan u overclockanju i trebao bih pomoć.

Ryzen 2200G

Asrock AB350M Pro4

1X8GB Crucial Balistx 3000 MHz, QVL lista

Samsung 250evo

Corsair 430W

Hladnjak scythe big shuriken 2

Imam zadnju verziju bios-a, zadnje drajvere za matičnu.

Problem je u tome što ako bilo koji parametar u bios-u promijenim, pojavi se onaj famozni plavi ekran s tužnim smajlićem

Npr. stvim da je CPU clock 3600 MHz ili grafiku podignem s 400 na 500 MHz...odmah nakon što se podignu windowsi, pojavi se plavi ekran.

Kada bios resetiram na početne postavke, sve radi ok.

Čak niti memoriju ne mogu natjerati da radi iznad 2800 MHz na 1.35 V. No, to je možda zbog toga što imam samo jedan keks memorije.

Ima li netko ideju što bi pomoglo?

Hvala.

 

 a jesi probao oc-ati s ryzen masterom?

CroVandal ned 8.7.2018 13:47

Moras povecati vcore da dobijes stabilnost naravno sa time dolazi i vece zagrijavanje. Sto se memorije tice trebala bi raditi na 3000mhz ako je na qvl listi ali pogledaj timinge dali odgovaraju onome sto pise na memoriji. Moguce da 3000mhz radi samo ako imas 2x4gb stickove ne 1x8gb trebalo bi na qvl listi biti tocno navedeno. Na youtube imas hrpu vodica kako clocati taj ryzen moguce sa istom plocom koju ti imas pa pogledaj tamo.

IvanMi ned 8.7.2018 14:17

Moguće da RAM radi na 3000+ jedino u dual channel modu. To me toliko ne brine, ionako planiram još 8 GB uzeti.

Po net-u ljudi sa stock hladnjakom i 1.4 V bez problema dobiju 3800 MHz, ja s ovim boljim hladnjakom ne mogu dobiti ni 3550 MHz na 1.4 V.

Mislim da nije problem u pregrijavanju jer se windowsi smrznu odmah po pokretanju, ne stignem ni pokrenuti neki benchmark. Da, probao sam OC i s Ryzem Masterom, ista stvar se dešava.

Probao napraviti identične postavke kao  npr hrpa ekipe s youtube-a i svaki puta isto, plavi ekran.

Zašto Corsair napajanje ne valja? Ok, nije novo ali radi pouzdano već godinama a za ovu konfiguraciju mi ne treba niti 300 W snage.

 

 

Gorstak79 ned 8.7.2018 14:20

to je losija serija, za uredske masine, ne znam da li uopce podrzava c1...da si uzeo cx450, to je vec druga prica....mada ne vjerujem da ti on radi problem. 

 

Probaj u biosu opaliti load optimized defaults, save and exit i s nekim alatom klokat iz windowsa...zeru po zeru