Overclocking

Poliranje procesora i hladnjaka

Praedator pon 8.7.2013 21:07
nicky.sl kaže...

Da li si radio finiš polir pastom il samo vodobrusnim papirom i kojim?

vodobrusni 1200 pa zadnji 2000 a onda sa 2 paste od 3M-a, za izvlacenje sitnih ogrebotina pa za uklanjanje "oblaka" tj za finish.

 

Iako nemoras raditi finish, vec sa 2000 kad zavrsis dovoljno je dobro. Ali ja sam imao 3M paste pa sam se jos malo potrudio.

Stjepanj pon 8.7.2013 22:28
Praedator kaže...
nicky.sl kaže...

Da li si radio finiš polir pastom il samo vodobrusnim papirom i kojim?

vodobrusni 1200 pa zadnji 2000 a onda sa 2 paste od 3M-a, za izvlacenje sitnih ogrebotina pa za uklanjanje "oblaka" tj za finish.

 

Iako nemoras raditi finish, vec sa 2000 kad zavrsis dovoljno je dobro. Ali ja sam imao 3M paste pa sam se jos malo potrudio.

moze koja slika! onak radi reda da ovo sve ljepse malo izgleda!{#}

 

iako mi nebi palo ni na kraj pameti da poliram svoj i7...stvarno nepotrebno!

Praedator pon 8.7.2013 22:34
Stjepanj kaže...
Praedator kaže...
nicky.sl kaže...

Da li si radio finiš polir pastom il samo vodobrusnim papirom i kojim?

vodobrusni 1200 pa zadnji 2000 a onda sa 2 paste od 3M-a, za izvlacenje sitnih ogrebotina pa za uklanjanje "oblaka" tj za finish.

 

Iako nemoras raditi finish, vec sa 2000 kad zavrsis dovoljno je dobro. Ali ja sam imao 3M paste pa sam se jos malo potrudio.

moze koja slika! onak radi reda da ovo sve ljepse malo izgleda!{#}

 

iako mi nebi palo ni na kraj pameti da poliram svoj i7...stvarno nepotrebno!

Nisam polirao procesor, samo hladnjak zracni (Spire Thermax III), međutim prodan je, sad sam na vodenom a on je vec ispoliran (cpu block EK HF Supreme).

Tak dao sorry od moje slike nista. {#}

 

Praedator ned 21.7.2013 04:57
nicky.sl kaže...

Evo ja ispolira proc i uboja vodeno hlađenje.

S vodenim sam skinija 8 stupnjeva i par dana kasnije odnosno danas ispolira proc i skinija još 3 stupnja.

Ja zadovoljan

Sad jos delidas procesor i imas jos par stupnjeva dole. {#}

 

Inace super ispolirano {#}

Praedator pon 22.7.2013 00:58

Mislio sam da ima Ivy.

 

Ja sam svoj drzao u rukama 2 puta, spremio se za delidanje, rastavio sve, izvadio proc pripremio zilet, skalpel, ljepilo, pastu i kada sam vidio koliko je to blizu jedno drugog sljepljeno...

vratio sam sve nazad i odustao {#}

 

Nekako nisam opusten da rezem skalpelom proc od cca 1500kn koji je star mjesec i pol dana ili dva mj. nesjecam se.

Da imam spremnu lovu za drugi mozda bih se upustio u izazov, ali ovako, no way {#}

 

Inace nicky koju termalnu pastu koristis?

I kakva je baza na blocku, isto polirana?

 

 

nicky.sl ned 17.1.2016 01:00

Kupio sam CM Hyper 612 v2 koji ima očajno obrađenu bazu hladnjaka pa sam ju malo sam poravnao. Posao nije još gotov, samo strah me više poravnavati jer su neke brazgotine preduboke i bojim se da ne stanjim toplovodne cijevi previše.

nicky.sl ned 17.1.2016 08:20
Igormaric kaže...

Javi dojmove poliranja tog CM

 Objaviću rezultate kad ga montiram ali nemam ga s čim usporedit jer nije nikad bio montiran niti testiran. Usporedit ga mogu jedino sa stock hladnjakom koji sad hladi x3330 na 3.3GHz.

 

Proda sam ga a nisam ga namontira tako da niti neznam kako hladi.

nicky.sl ned 22.5.2016 22:57

Došao je red i na ovaj drugi i7 2600k koji sam nabavio za komp mojih sinova ali mi vrag nije da mira pa sam njima uvalija moju ploču i proc a ovu ostavija sebi.

Tako sam odlučio polirat i ovaj proc mada nije bilo potrebe za tim ali nisan moga izdrzat.

 Kad sam počeo s vodobrusnim papirom P400 utvrdio sam da je IHS poprilično neravan odnosno krajevi su mu bili dosta istureni u odnosu na sredinu Dosta je tribalo truda da dobijem ravnu površinu  Kad sam skoro dobio ravnu povšinu prešao sam na vodobrusni papir P800

 Finiš je išao najprije s P1200 pa na kraju s P2000 i poslije poprilično znoja dobio sam gotovo savršenu površinu Razlika u temperaturi i nije nešto, niti 3 stupnja ali šta ću puka bi da nisan iša ovo radit.

nicky.sl sub 9.7.2016 17:54

Obeća sam polirat x5450 al zbog drugih planova nisam ispunio obećanje ali sam zato izbrusio i7 930.

U verandi di su mi kompovi trenutno vladaju tropske vručine, trenutno je oko 30-31c.

Prije cilog posla sam bacija test s Intel Burnom (onih standardnik 10 prolaza) čisto da vidim hoće li bit napretka.

Evo temperatura prije poliranja:

 A evo ih i poslije:

 Uvjeti su bili gotovo pakleno identični.

 

Proc je ovako izgledao prije bruseljanja:

 Iznenadilo me koliko je bio neravan jer do ovog sam se prilično uznoio:

  a sad na finiji papir (za početak p-800 pa poslije p-1200 i na kraju p-2000)

 počinje se pomalo sjajit

 i još malo bolje

  ovo ja zovem dobro ispoliran procesor  

Kresimir4 sub 9.7.2016 22:48

ma nemoguce, ja sam to cistio cijelim paketom stapica za usi i pincetom u pm. Sumnjam da ce zrak otpuhati kad se ona prljavstina nakupi preko onog zubatog dijela odnosno prednje i zadnje strane hladnjaka.

nicky.sl sub 9.7.2016 23:00
Kresimir4 kaže...

ma nemoguce, ja sam to cistio cijelim paketom stapica za usi i pincetom u pm. Sumnjam da ce zrak otpuhati kad se ona prljavstina nakupi preko onog zubatog dijela odnosno prednje i zadnje strane hladnjaka.

 Boca je trenutno punjena na 70 bara pa ti zamisli šta to radi kad ju odvrnem (al nema potrebe previše otvarat jer bi polomio sve).