Overclocking

Overclock msi GTX 570 TwinFrozr II

therock56 sri 22.6.2011 13:01

Koje bi bile najbolje postavke pri tome da ne spržim nešto jer čujem da ima osjetljive VRM-ove? Zasad sam na običnim postavkama, ali želim još {#}! Imam ASUS Sabertooth p67 matičnu i 600 W Xilence PSU. Hvala unaprijed!

Hyperion sri 22.6.2011 13:05
therock56 kaže...

Koje bi bile najbolje postavke pri tome da ne spržim nešto jer čujem da ima osjetljive VRM-ove? Zasad sam na običnim postavkama, ali želim još {#}! Imam ASUS Sabertooth p67 matičnu i 600 W Xilence PSU. Hvala unaprijed!

preko 1025mV nebih išao, a sada koliko s tim naponom ide daleko na tebi je da testiraš. I nemoj je pržit occt-om ili furmarkom, igraj igre par sati.

 

Citiram sa pceksperta:

- "Evo otišla 570 TF II u pm. Nakon tjedan dana problema s BSOD, vožnje svakakvih bencheva za gpu, cpu i memtest za rame da vidim koji đavo je, danas kad sam pokrenuo furmark da vidim kako mi radi fan profil komp se resetirao i R.I.P. 570. Inače je nekaj sitno bila na 900/1800/2100 na 1.085V ali sam stavio defaultne clockove jer sam mislio da mi komp radi toga sere i na njima je prdnula na 44 stupnja Celzija [Frown] .

Eto izgleda da je falšana bila..."

- "jebiga stari , nemaš sreće šta češ sad uzet? btw jesi je rastavio da vidiš šta je otišlo?"

- "Nisam, pa da me j... za garu. Sljedeći tjedan bi trebao dobiti drugu. Ali ništa nije smrdilo niti se išta dimilo, vjerojatno nije VRM grunuo ko ostaloj ekipi ali je sigurno krepao.

A šta ću uzet? Kažem ja liku u ADM-u da ja ne bi tu nego želim Gainward kao zamjenu uz moju nadoplatu (nekih 10 kn) i veli lik da ništa od toga. I sad ću dobit opet TFII. Nije ona loša ali baš ju nije sigurno clockat. Čitajući forume tipa overclock.net gdje sam i sam sudjelovao na onom threadu o krepanim 570-icama čini se da je možda posrijedi loša serija VRM-ova (+ što ih ima samo 4). Plus, mislim da OCP nije radio kako se spada sa 266.xx driverima.

Sve u svemu definitivno worst buy kartica atm (zbog referentnog PCB-a) ako ti je veselje malo clocknuti karticu. Čak je NVidia priznala da "robusnije" VRM-ove stavljaju na GTX560.

Novu ću na 1025mV i vidjet koliko mogu dobit tu i u svakom slučaju neću vrtiti niti jedan bench. "

Još nešto, već dulje vrijeme klokam svakakve komponente i još nikad nisam vidio da kartica napravi samoubojstvo kad se pretjera, sve ostale se resetiraju ili samo ugase..."

 



http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=203130&page=5

 

http://www.overclock.net/nvidia/929152-have-you-killed-570-a.html

danny007 sri 22.6.2011 13:48

imaš grafičku na kojoj sve igre lete i sve drugo :),ali ti nije dovoljno i očeš riskirati samo zbog oc-a?

ako ova serjia nije dobra za oc-a,nemoj oc-at.......radije kad budeš u budućnosti kupovao novu,gledaj neku za oc :D

Hyperion čet 23.6.2011 00:20
therock56 kaže...

Znači najbolje ni da ne prčkam. Mogu živjet s time {#}! A koliko bi mogao bez diranja napona, a da mi bude stabilna jer ne želim da mi 2450kn ode u nebo zbog krivih podešenja?

Rekao sam to moraš vidjet sam jer svaka kartica ima drukčiji potencijal.

Moja ide do nekih 800MHz sa 963mV.

BMK čet 23.6.2011 01:01

Zasto ne OCat?

Kaj,radi def na 750Mhz,a prodise punim plucima tek na 900Mhz+,mislim,na def vrti sve na max i 4-8xAA ukljucujuci i Crysis i sve ostalo,ali na 900Mhz,bolest :D.

Tretiraj ju kao referentnu karticu,tj nejdi preko 1.1V za 24/7.

Ali mislim da stvarno nema potrebe za tolkim OCem,na 830Mhz ce ti radit na 1V recimo i opet ces vrtit sve moguce na MAX.

 

Ali temp su zato zakon,meni 33c idle i 65c furmark,bolest :D.

therock56 čet 23.6.2011 11:58

I meni također, ali TwinFrozr II od msi-a ima 4 VRM-a, koliko se ja sjećam te ne podnosi neki ¨veliki¨ napon. I overclockam ju zato da mi bude barem još malo brža i bolja jer znam da ovakve zvijeri kidaju lance svih igri jako lagano {#}. I za benchmark koristim FurMark i STALKER Call of Prypiat Benchmark, što mislim da je dovoljno. I vrijedno je spomenut da mi se STALKER CoP Bench zamrznuo 4s nakon početka bencha na 850MHz na core clock bez podešavanja napona, to me malo zabrinulo {#}.

Hyperion čet 23.6.2011 12:15
therock56 kaže...

I meni također, ali TwinFrozr II od msi-a ima 4 VRM-a, koliko se ja sjećam te ne podnosi neki ¨veliki¨ napon. I overclockam ju zato da mi bude barem još malo brža i bolja jer znam da ovakve zvijeri kidaju lance svih igri jako lagano {#}. I za benchmark koristim FurMark i STALKER Call of Prypiat Benchmark, što mislim da je dovoljno. I vrijedno je spomenut da mi se STALKER CoP Bench zamrznuo 4s nakon početka bencha na 850MHz na core clock bez podešavanja napona, to me malo zabrinulo {#}.

therock56 kaže...

Kako bi SLI prošao s dvije msi GTX 570 TwinFrozr II?

Nebi prošao, napajanje ti nebi izdržalo. Imaš xilence 600W, a ja Corsair TX650 i moj corsair se zna nekad pomučit s njom, kamoli tvoj xilence. Dvije takve su ogroman potrošač, a sa overclockanjem potrošnja jako puno raste. Trebao bi minimalno TX750, xfx 750 , a poželjno je 850W.

 

Furmarkom ti nije pametno benchat išta ako želiš da ti kartica preživi.

 

Normalno da ti 850MHz kartica neće radit sa default naponom, na 800MHz već da. Neznam kartica je super, ali da "kida lance" nebih rekao. U Metro-u se neiskazuje baš sa svime na max, Crysis se i dalje vrti na 30-50fps-a i zna pasti na ispod 20-25, no većinu igara žvače dobro.


Jel imaš senzor za temperaturu VRM-ova?

therock56 čet 23.6.2011 16:59

Nisam normalan ako ću SLI ugrađivati bez nadogradnje napajanja, zato se ne brini {#}. I na kakav senzor misliš? Ne želim kupovati senzore, ako misliš na softver koji čita te senzore onda mi reci. I Crysis i Metro nisu sve igre svijeta, a mnogi ih optužuju kako su neoptimizirane, ali ja nisam jedan od takvih ljudi. Hvala na savjetima za benchanje {#}! FurMark koristim samo za provjeru stabilnost.

strit sri 20.7.2011 00:17

Neznam kakva su vaša iskustva ali eto danas jedna meni došla u ruke i kloka se ko mutava plafon joj je negdje oko 970 na 1,200V(mojoj).

A  to da rikavaju zbog nečeg lošeg kod VRM, PCB-a i inihđiđa miđa samo neka rikavaju zato služi jamstvo jer onda dobiš bolju i noviju.

Da proizvođač nije htio da se clockaju nikad nebi izmislio afterburner i bio bi stavljen osigurač da kad pukne izgubiš jamstvo.

Stoga ljudi samo clokajte i uživajte dok možete!{#}

 

Don Kihoty sri 20.7.2011 02:02

Pročitaj još jednom EULA.

 

Klokanje nije zabranjeno, ali u pravnom smilu time gubiš jamstvo.

 

Za kranjeg korisnika je OC grafike praktični nepotreban.

 

Za benchanje - je.

 

Al bencherima nije bitno dali će grafa riknuti.

 

Par sesija sa vodenim/DICE/LN2 i pa pa.

BMK sri 20.7.2011 12:06

Nije besmisleno.

Osjeti se itekako pomak u performansama.

Pricas gluopsti,ne rikne grafa pod LN2 samo tako,pogotovo ako ima dobar VRM.

A pod vodom ce ti trajat OCana duze nego ne-OC na zraku.

Don Kihoty sri 20.7.2011 22:29

Hmmm.. Ako nekome treba više performansi u igrama sa GTX 570,

i kaže "šteka mi", nek se ubije..

 

Meni sve igre fluidno rade i sa 4870HD/250GTS.

 

Naravno, ne na max detaljima i svim max efektima, ali na FullHD bez muke.

ATiGamer sri 20.7.2011 22:31
Don Kihoty kaže...

 

Naravno, ne na max detaljima i svim max efektima, ali na FullHD bez muke.

Eto, dodaš tome antialiasing te very high detalje i odmah framerate drastično pada, a gdje su još DX11 i njegovi fičeri.

Don Kihoty sri 20.7.2011 23:27

Čudno.. Ne sjećam se koji ja nisam mogao pokrenuti.

 

Nije stvar da se ne može pokrenuti nego je stvar što ste svi prerazmaženi.

 

Primjerice, šta će mi 8xAA na nativnoj rezoluciji monitora? Ničemu, jer igra ne izgleda bolje.

 

AF je drugi par cipela, ne ruši toliko framerate a omogućava dalju preglednost,

ali i to je najbitnije za avio simove i nekakve shootere koji imaju kilometarske mape (danas tog više nema, danas su shooteri dosadni i glupi,

mape male i očajne).

 

Anyway, smanjite apetite postavke i mora ficerat.

therock56 ned 31.7.2011 18:35

Ljudi volim vas!{#} Ugurali ste stvar u moju glavu koja se zove smisao. Hvala svima na suradnji, ali ja ću svoju grafu terat na tvorničke postavke iz razloga što sam samo normalan čovjek koji igra igrice. Ne želim visoke rezultate nego samo fluidnu igru.