D3nnis sri 14.5.2008 20:14

Znači ovako:

 

Imam laptop Lenovo R61 (NF5B9CD), Intel Core 2 Duo T7250 (2.0 GHz), TFT 15.4" WSXGA+, NVIDIA Quadro NVS 140M 128MB, 2Gb ram

O clockanju nemam pojma, ali ako je netko clockao laptop i bez straha po njegovo zdravlje i općenito život može raditi sve, voljan sam uzeti malo (lažem; puno) vremena da proučim sve o clockanju i krenem u taj pothvat sa svojim laptopom.

 

 

 

Konkretno mene zanima:

 

1. Koliko je moguće clockat laptope, da li oni imaju manje mogućnosti clockanja nego stolna računala?

 

2. Koliko je pametno clockat laptope s obzirom da je njegovo hlađenje fiksno, tj ne može se promijeniti da bi se dobilo bolje hlađenje?!

 

3. Da li je netko clockao takav laptop ili barem lenovo Thinkpad , da li je postigao išta značajno?

 

Sva pomoć je dobrodošla!!!

:)

 

Level 1 sri 14.5.2008 22:42

1) Jako teško jer BIOS nije baš otvoren takvim opcijama iako možda poneki i ima, konkretno ne znam za tvoj model

 

1a) možda možeš ponešto izvest softverski iz windowsa 

 

2) Nikako nije pametno, sam si odgovorio na to pitanje

 

3) Nisam clockao svoj laptop jer ga koristim za web, mail, nešto pisanja teksta i nešto računanja pa uopće

ne vidim kakav bi mogao biti dobitak u brzini

 

E sad, ako ti je laptop jedini stroj moraš se pomiriti sa time da je on takav kakav je.

BTW - stroj ti je OK, zašto bi ga clockao?

 

Pozdrav 

stupid čet 15.5.2008 01:07

možeš ga eventualno softverski kloknut...

A što se tiče hlađenja možeš si kupit "cooling dock station" neki su sa pasivnim a neki sa aktivnim hlađenjem.

pogledaj si malo po netu... 


The things you own end up owning you.
D3nnis čet 15.5.2008 15:39

Hvala škvadro na odgovorima, znači definitivno se neću upuštati u takvu avavnturu sa svojim laptopom.

 

Za stupid:

Laptop u serijali se uopće ne grije, tj. ventilator kad zapuhne na ruku se uoće ne osijeti toplina (provjeravano za vrijeme istiskivanja zadnje snage iz laptopa) tak da onda nemam potrebe tražiti cooling rješenja, s obzirom da odustajem od clockanja.

 

Za Level1:

Hvala na odgovorima

Laptop je fakat ok, ali sam ga planirao clockati zato što se nekad zna dešavati da malo shtecka, a nije stvaru i pretrpanom regystri-u, niti jer se to dešava i nakon nove instalacije win-a.

Hacker002 pet 16.5.2008 23:58

''laptop ti takav bios da nemožeš ništa''

 

Potpunos se slažem. Ja imam laptom AMD Turion X2 1.8Ghz, 2GB RAM DDR2, 256 grafa i nemog ga uopće clockat


AMD Athlon X2 4200+ @ 2.5 | Gigabyte GA-M56S-S3 | 2 GB DDR2 840Mhz | Asus EN7300 GS (up to 512MB) | Hitachi 320GB 16MB+WD Caviar 80GB 8MB | 420W
Luka sub 23.8.2008 12:33

Dobro ti ljudi kazu, ne isplati se clockati laptope!

 

Vrlo cesto ljude declockaju zbog pregrijavanja, jer je hlađenje napravljeno da ga jedva hladi pri višim sobnim temperaturama kao primjerice ljeti!