Overclocking

Odabir rješenja za hlađenje za vaš sustav

xyan sri 26.8.2015 11:21

Dragi svi,

cilj otvaranja ove teme je objedinjenje pojedinačnih tema, odnosno stvaranje jedinstvenog mjesta gdje možete raspravljati o rješenjima za hlađenje za vaš sustav - od vodenih hlađenja, preko AIO vodenih rješenja, zračnih hladnjaka, ventilatora, GPU hlađenja, RAM hlađenja, LN2 i DICE hlađenja.

Postavite problem, i ekipa sa foruma će ga rješiti.

RuBiK pet 28.8.2015 22:20

Ovo cudo od mojeg proca se grije ko ludo. 85C je u loadu a vent se vrti na 4k rpm i buka je nesnosljiva(kuciste doslovno vibrira). Undervoltao sam proc sa stock 1.2V na 1.075V i sada je kolko tolko uredu, 60C load, a idle oko 40C. Sad jeli to do coolera? Nedavno sam zamijenio pastu i nakon tjedan dana se sve vratilo na staro(cooler je stock). Ima li potrebe za kupnju aftermarket hladnjaka, tj. bi li s njim temperature znacajno pale?

RuBiK sri 2.9.2015 22:47

Ako bi isao na aftermarket hladnjak, isao bi na neki skuplji da ga imam i za ubuduce, nesto tipa lc power-cc120 ili scythe katana. No zanimalo me je li ovakva temperatura normalna pri ovoj voltazi , jeli hladnjak problem?

 

xyan sub 5.9.2015 23:34
RuBiK kaže...

Ako bi isao na aftermarket hladnjak, isao bi na neki skuplji da ga imam i za ubuduce, nesto tipa lc power-cc120 ili scythe katana. No zanimalo me je li ovakva temperatura normalna pri ovoj voltazi , jeli hladnjak problem?

 

 Definitivno....