Overclocking

OC neuspješan zbog napajanja?

keky911 pon 4.1.2016 15:01

Recite vi meni da li je moguće da se neda previše oc-ati zbog napajanja tj da ga ona koči, konkretno radi se o oc-u CPU-a, jer ploča je uredu, sve je uredu ali jako loše tj uopće se neda clocknut. možda malo al to ništa ne znači, bar da se može do 4ghz

softwaremaniac uto 5.1.2016 04:13
keky911 kaže...

Recite vi meni da li je moguće da se neda previše oc-ati zbog napajanja tj da ga ona koči, konkretno radi se o oc-u CPU-a, jer ploča je uredu, sve je uredu ali jako loše tj uopće se neda clocknut. možda malo al to ništa ne znači, bar da se može do 4ghz

 Ne. Ne možeš klokati taj procesor, jer nema otključan množitelj kao što je to slučaj s i5 4690K, i7 6700K i ostalima s oznakom K u imenu.

keky911 uto 5.1.2016 14:19

E to trebam nekog ko je imao iskostvo s tim socketom, a što si sve dirao da je bio na 4ghz ?

I moje pitanje još uvijek stoji, da li općenito napajanje može kočiti OC, ja molim iskusne koji su prošli brda i dolina sa OC-om da odgovore, jer ja sumnjam u svoje napajanje jer je najslabija točka mog kompa

Luka123 pet 8.1.2016 11:17

3,8 je sasvim dovoljno za taj processor. Budi sretan sto si ga i toliko clockao, inace ako malo vise zelis polako idi prema gore, kad se prestane bootati povecaj voltazu i to je to, ostalo nebih dirao na toj ploci.

keky911 pet 8.1.2016 11:26

sto fali toj ploči?

 

Ma sad je na stocku nije nit na tih 3,8...probao sam sa voltažom al nit da ga dirne, uopće se ne boota ma koliko ja povećao  voltažu, neznam...ploča je inače odlična al izgleda da procesor nije, a morao bi i pastu promjenit (a kome se da vadit ninju 3 dolje,,omgggg) te moram prodat stari ram i stavit isti kao ovaj kingston