Gadgeti sub 23.6.2018 00:00

Naime zabunom sa narucio umjesto normalne thermal paste grizzly liquid metal. Provodljivost mu je odlicna i vise nego to, pa sam odlucio ga iskoristiti. Sve to ide u moj Alienware laptop koji vecinom koristim za renderiranje na poslu i Unreal Engine 4 sto mi zna u buildu dignuti temperature preko 95C pa sam se odlucio na ovo. Ako je netko vec radio, imate li kakav savjet? Narucio sam 33+ izolir traku koju svi vidi preporucuju na netu s obzirom da ide do 105C kako bih zastitio chipove, nesto drugo mozda jos? Thanks

Gadgeti sub 23.6.2018 11:46
berzerker kaže...

 Pripazi da ne dođe u kontakt s aluminijem i kontaktima na ploči. A s obzirom da je riječ o laptopu kojeg nosiš treba isto pripazit da ne staviš previše, da ne bi pobjeglo gdje ne treba 

 Dok budem nanosio pazit cu svakako. S obzirom da sam zna izletiti iz sprice, mislio sam nanijeti negdje pa onda samo stapicem nanositi malo po malo na CPU i GPU chip? Tako da mi se ne dogodi da bude previse, dok cu na heatsinkove nanijeti normalno isto.

lav1000 sub 23.6.2018 12:12
Gadgeti kaže...
berzerker kaže...

 Pripazi da ne dođe u kontakt s aluminijem i kontaktima na ploči. A s obzirom da je riječ o laptopu kojeg nosiš treba isto pripazit da ne staviš previše, da ne bi pobjeglo gdje ne treba 

 Dok budem nanosio pazit cu svakako. S obzirom da sam zna izletiti iz sprice, mislio sam nanijeti negdje pa onda samo stapicem nanositi malo po malo na CPU i GPU chip? Tako da mi se ne dogodi da bude previse, dok cu na heatsinkove nanijeti neormalno isto.

 Malu kapljicu po sredini cipova i razmazi sa onim stapicima koji dodju u pakiranju

lav1000 uto 26.6.2018 13:37

Neće ništa curiti ako staviš optimalnu količinu, i ti tekući metali su dovoljno viskozni da ne cure okolo prilikom naginjanja i slicnih radnji, nisu ko klasicne paste ali moraju imati dovoljno veliku viskoznost da ne cure tj. teku okolo sami od sebe

Gadgeti sri 27.6.2018 12:45

Zavrsio, ali trenutno nisam bas zadovoljan nesto temperaturama. Ne vjerujem da sam lose odradio posao jer sve sam pokrio kako treba povrsine. Jedino sto sam primjetio jest da cooler radi slabije u idle pa cu vidjet jos ovih dana kad instaliram m.2 ssd pa cu testirat sve da vidim tocno.

ansha sri 27.6.2018 13:09
Jovanka kaže...

Vise manje svakoj pasti treba 100-200 sati opterecenja da bi "legla" na mjesto... ja bi mjerio ponovno za tjedan dva :)

Vecina pasta jednako radi odmah nakon stavljanja i nakon 200h...

nicky.sl sri 27.6.2018 13:15
ansha kaže...
Jovanka kaže...

Vise manje svakoj pasti treba 100-200 sati opterecenja da bi "legla" na mjesto... ja bi mjerio ponovno za tjedan dva :)

Vecina pasta jednako radi odmah nakon stavljanja i nakon 200h...

 

Jovanka kaže...

Izvin'te druze Stari nisam par godina testirao paste, a i nisam od vremena ulaziti u rasprave... Ziv mi bio

  

 

Gledajte ljudi Drug Tile se svađa s Jovankom  ajme njemu kad dođe kući 

Gadgeti čet 28.6.2018 13:02
Jovanka kaže...

Vise manje svakoj pasti treba 100-200 sati opterecenja da bi "legla" na mjesto... ja bi mjerio ponovno za tjedan dva :)

 Kolko god se smijali covjeku morat cu se sloziti s njim :D evo vec danas nakon cjele noci opterecenja temperature ne prelaze 39C za GPU te 35 za CPU :D osjetno hladniji laptop.

nicky.sl čet 28.6.2018 13:41
Gadgeti kaže...
Jovanka kaže...

Vise manje svakoj pasti treba 100-200 sati opterecenja da bi "legla" na mjesto... ja bi mjerio ponovno za tjedan dva :)

 Kolko god se smijali covjeku morat cu se sloziti s njim :D evo vec danas nakon cjele noci opterecenja temperature ne prelaze 39C za GPU te 35 za CPU :D osjetno hladniji laptop.

 Onda pripazi za 200 sati rada da ti procesor ne zamrzne

Gadgeti čet 28.6.2018 16:43

Evo GPU je sad vec par sati stabilan oko 36-37 dok CPU je i dalje na 35 sto je vise nego odlicno :D s obzirom da se radi o Alienware, veceras idem testirat light build u Unreal Engine gdje su mi temperature uvijek bile oko 90 pa cemo vidjet sutra rezultate.

 

Gadgeti sub 30.6.2018 16:29

Temperature ne mrdaju iznad 65C :D sto je i vise nego odlicno, s obzirom da sam sad odradio light build od cca 5 sati u UE4 i maksimalno izmjerena temperatura je bila 78C ali to je bio samo skok od sekundu inace su uvijek stajale oko 65C. Prije bi otisle do 90-95C i stajale tako.

ansha sub 7.7.2018 16:43
MGloc kaže...

Sta da narucim kryonaut ili conductonaut ?Kryonaut je valjda normalna pasta ?

Za sta? Conductonaut u pravilu ide samo ispod ihs-a, s njim mozes napravit sranje jer vodi struju. 

Kryonaut je najbolja ili jedna od najboljih klasicnih pasta, minus joj je sta se dosta teze razmazuje od npr. mx4 pa nije tolko user friendly..

ansha sub 7.7.2018 22:02
One Man Games Studio kaže...
MGloc kaže...

Izgleda da je kryonaut bolji izbor.

 NIKAKO! Eto ti moj primjer, razlika je 20 stupnjeva pa i vise :D provodi struju da, ali nista sto nemoze malo izolirke rijesiti. Svakako preporucam conductonaut, neces pozaliti.

 

 

 

 

Ma kakvih 20°C, mobilni procesori nemaju ihs, na procesoru sa ihs-om razlika je manja. 

One Man Games Studio sub 7.7.2018 22:43
ansha kaže...
One Man Games Studio kaže...
MGloc kaže...

Izgleda da je kryonaut bolji izbor.

 NIKAKO! Eto ti moj primjer, razlika je 20 stupnjeva pa i vise :D provodi struju da, ali nista sto nemoze malo izolirke rijesiti. Svakako preporucam conductonaut, neces pozaliti.

 

 

 

 

Ma kakvih 20°C, mobilni procesori nemaju ihs, na procesoru sa ihs-om razlika je manja. 

 Ne slazem se, jer sam ja radio na desktop i5-7600k i razlika je bila oko 20C, tocnije stabilnih 15C ali znalo se osjetiti u gamingu i vise.

ansha sub 7.7.2018 22:56
One Man Games Studio kaže...

 Ne slazem se, jer sam ja radio na desktop i5-7600k i razlika je bila oko 20C, tocnije stabilnih 15C ali znalo se osjetiti u gamingu i vise.

Onda si lose nanio pastu, u svim testovima liquid metali su 2-3°C ispred najboljih klasicnih pasti. 

Krelac ac sub 21.7.2018 14:28

A što je s oksidacijom i reakcijom između bakra i galija? Ima li kakvih posljedica poslike dulje upotrebe i jesu li drastične ili popravljive?

Evo imam spremnu tubicu Conductonauta kraj sebe već neko vrijeme,ali se dvoumim još uvijek oko primjene jer nailazim na podjeljena mišljenja gdje god se piše o tome. 

Model laptopa je Y700 Ideapad. 

Ako netko ima iskustva, molim neka odgovara.

Santana sub 21.7.2018 14:31
Krelac ac kaže...

A što je s oksidacijom i reakcijom između bakra i galija? Ima li kakvih posljedica poslike dulje upotrebe i jesu li drastične ili popravljive?

Evo imam spremnu tubicu Conductonauta kraj sebe već neko vrijeme,ali se dvoumim još uvijek oko primjene jer nailazim na podjeljena mišljenja gdje god se piše o tome. 

Model laptopa je Y700 Ideapad. 

Ako netko ima iskustva, molim neka odgovara.

 https://www.youtube.com/watch?v=JNoZNzOQpVw