Ostalo

Uplata na tekući račun

UBIZEC cORPORATION pet 1.1.2010 22:37

Imam otvoren tekući račun u raiffaisen banci zagreb  takoder i devizni zanima me kako ljudi preko poste mogu uplacivat na ta dva računa preko opće uplatnice?

 

 

 

zanima me ako netko moze napravit ispravne uplatnice kako bih trebale izgledat za uplacivanje preko pošte Hvala!

 

F1-IVO pet 1.1.2010 23:03

Lijepo ako ti netko uplacuje na tvoj tekuci ode u banku sa tvojim imenom, prezimenom i brojem tekuceg i kaze sluzbenici da bi zelio na tvoj tekuci uplatit odredjeni iznos kuna i to je to.

Pozeljno je da ti uplati u istoj banci tj. poslovnici jer onda pare istodobno sjedaju na tvoj racun.

Ako uplacuje u nekoj drugoj onda treba ponekad i dan-dva da proknjize.

Ako ti ja uplatim u Raiffeisen banci u Rijeci tebi odmah sjeda na tvoj tekuci.

Hacker-ri pet 1.1.2010 23:30

Dakle

opca uplatnica izgleda OVAKO

 

 

dakle...

 

godnji desni kut

 

UPLATA/ISPLATA

onda ide iznos koji uplacujes ili isplacujes

 

Broj racuna primatelja je ziro racun na koji saljes lovu

 

Lijevu stranu ispunis:

 

PLATITELJ:

ime i prezime

ulicu i broj

grad i broj

 

PRIMATELJ:

ime i prezime

ulicu i broj

grad i broj

 

OPIS PLACANJA ako je potrebno, tipa: placanje konfiguracije, placanje diskova itd itd znaci svrha uplate

 

ostalo ispuni sluzbenica u banci ili poste, a ako sam ista izostavio neka me ekipa nadopuni, ili ce ti to rec sluzbenica da nadopunis

 

EDIT: ovako izgleda ispunjena- neznam za sta je ali evo :D

UBIZEC cORPORATION sub 2.1.2010 01:59

hvala sam da pitam jos,dali ej poziv na broj odobrenja vazan uopce za uplatu jel sam vidio kod prijatelja iz jedne firme da na uplatnici ima poziv na broj odobrenja isti onaj broj kao i njegov tekući račun?

Hacker-ri sub 2.1.2010 17:23
UBIZEC cORPORATION kaže...
hvala sam da pitam jos,dali ej poziv na broj odobrenja vazan uopce za uplatu jel sam vidio kod prijatelja iz jedne firme da na uplatnici ima poziv na broj odobrenja isti onaj broj kao i njegov tekući račun?

nije...

taj broj je koliko sam shvatio za placanje neke ciljane ponude koju primatelj uplate drzi kao takvom, tj. prilikom uplate onda ne gledaju ime i prezime nego poziv na broj

CROifer uto 11.1.2011 16:18

Znaci ovako ispunjavam uplatnicu!

 

Primjer:

Gore desno iznos: 100000,00

Ispod broj racuna: XXXXXXX-XXXXXXXXXXX

Opis placanja: ebay usluga

 

Platitelj:upisem svoje ime i prezime te adresu

Primatelj:napisem samo ime i prezime primatelja

 

A DI IDE U KOJOJ BANCI JE RACUN?BROJ BANKE (XXXXXXXX-XXXXXXXXXX)?

made uto 11.1.2011 16:25

moze mala pomoc htio bi nesto kupiti prek oglasa ali tip oce samo uplatu na racun sad me zanima on kaze da salje kod(koji bi kupio)na email najkasnije za 1h ali ako on ne posalje tj scam dal ja mogu povuc novce nazad?{#}

Jakovp pon 8.8.2011 23:22
dv14 kaže...
Znam da je tema stara ,ali..
Zanima me, trebam li prilikom uplate preko opće uplatnice imati točan iznos ili ne?

Nije, tamo gdje plaćaš će ti vratiti ostatak.

dv14 uto 9.8.2011 20:13

Naručio sam iz Protisa grafu i ram pa me zanima mogu li staviti u opsi plaćanja npt. Kupovina komponenti?

I je li potrebno upisati Poziv na broj odobrenja? U potvrdi sam dobio nekakav poziv na broj sa 10 znamenki ,a u poziv na broj odobrenja stane mislim 22 znamenke.

angel of fire čet 3.11.2011 00:04

Nindže, jedno pitanje...

Sutra idem uplatiti u banku neke pare na nečiji račun...

Jel mogu ja doći i reći, evo, ja stavljam pare na taj i taj račun, ili moram imati i uplatnicu, iako idem direktno u tu banku gdje dotični ima račun?

sanja135 pet 27.1.2012 14:13

Dobar dan! 

 Mene zanima kako ide proces slanja novca na tekući račun iz inozemstva i koliko to traje?

Dali isto samo kažu u poslovnici ime ,prezime i broj računa? Ili ima još što da se to ostvari?

Ambush pet 3.2.2012 18:09

Trebam pomoć u broj racuna primatelja ide ziro racun....

Jel se moze u broj racuna primatelja upisati tekući racun od 9 brojeva,.,.....???

Jel se na kartici od hpb gleda broj tekućeg racuna ili broj kartice??

Hvala

jura pet 3.2.2012 18:17
Ambush kaže...

Trebam pomoć u broj racuna primatelja ide ziro racun....

Jel se moze u broj racuna primatelja upisati tekući racun od 9 brojeva,.,.....???

Jel se na kartici od hpb gleda broj tekućeg racuna ili broj kartice??

Hvala

gleda se broj tekućeg.

Liverpool1892 pon 27.2.2012 01:07
hrvoje66 kaže...

znaci kaj ja samo njima dodem i velim im da hocu uplatiti novac na tekuci racun mislim koji im ja trebam broj reci broj tekucega ili broj racuna

Pa moraš im reći Broj računa na koji uplaćuješ i ime i Prezime primatelja.

Liverpool1892 pon 21.5.2012 17:46
fila2208 kaže...

sry na dizanju teme...

zaniam me samo kad se uplaćuje na tekući koliko banka uzima sebi? postotak neki uzimaju jel tako? hvala

Jedino uzimaju ako uplaćuješ iz Splitske u Zagrebačku, Iz Erste u Splitsku i sl. 
Ako uplaćujes iz iste u kojoj je banci račun onda ništa ne uzimaju. (Iz splitska u splitsku i sl.) 

Liverpool1892 sri 12.9.2012 14:37
AsAsiN kaže...

Pozdrav, zanima me mogu li uplatiti novac na nečiji račun ako sam maloljetan npr u ERSTEu ili cu morat slat postom novce.

Možeš preko opće uplatnice. Ispuniš uplatnicu i u pošti daš na šalteru djelatniku i to je sve.