Ostalo

Traka za trčanje

Vakaka pet 8.5.2009 11:49

Evo malo neobične teme za informatički forum ali pošto vidim dosta ljudi je aktivno na ovom forumu pa sam odlučio napravit temu.

Imao sam spravu za trčanje koju sam platio negdi 1200-1300KM (oko 4800 kuna) ali se pokvarila.

Sad gledam nabavit novu ali ne bi volio neku glupost kupit pa da se brzo pokvari.

Ako neko zna nešto više o trakama za trčanje nek nešto napiše ili neki link nek stavi.

Uglavnom u mogućnosti sam izdvojit max. 8.000-10.000 kuna.

Svaka pomoć je dobrodošla.Osmijeh

Vakaka pet 8.5.2009 12:01
doxy kaže...

nogometno igralište i opleti

još je i besplatno

a za tih 10k kuna kupi nekaj za auto ili sobu

 Idem i na nogometno pa trčim ali kad kiši ko iz oluka onda nije baš ugodno trčat po polju/nogometnog igralištu.
Vakaka pet 8.5.2009 12:04
seneka kaže...

evo ti link,marka je kettler,čuo sam da su dobri..imaš i popis dućana s telef brojevima

 Hvala pogledat ću, ako još netko ima komentar ili info nek slobodno posta.
Tincha uto 28.5.2019 09:23
T700 kaže...

Kakva su vaša iskustva, koliko se često kvare ?

Određuje li cijena kvalitetu ? 

 

 

 

 Najbolja opcija ti je da kupiš kvalitetne tenisice i trčiš vani, kad to vremenski uvjeti dozvoljavaju. Kad zahladi, na par mjeseci uzmeš članarinu u teretani i odeš na neku od njihovih traka koja je u večini slučajeva značajno bolja od bilo koje koju ćeš ti kupiti za doma.

Ako si se baš odlučio za kupnju, obzirom na osobno iskustvo, preporučio bi da izbjegavaš ove najjeftinije modele, tim više ako si konkretnijih gabarita.

U zadnje se vrijeme dosta populariziraju trake za trčanje bez motora. Nemam isksutva s njima, ali čitao sam dosta pozitivnih iskustava i naravno veliki je plus to što nema motor i još neke dijelove pa je samim tim i manje dijelova koji se mogu pokvariti.

T700 uto 28.5.2019 11:02
Tincha kaže...
T700 kaže...

Kakva su vaša iskustva, koliko se često kvare ?

Određuje li cijena kvalitetu ? 

 

 

 

 Najbolja opcija ti je da kupiš kvalitetne tenisice i trčiš vani, kad to vremenski uvjeti dozvoljavaju. Kad zahladi, na par mjeseci uzmeš članarinu u teretani i odeš na neku od njihovih traka koja je u večini slučajeva značajno bolja od bilo koje koju ćeš ti kupiti za doma.

Ako si se baš odlučio za kupnju, obzirom na osobno iskustvo, preporučio bi da izbjegavaš ove najjeftinije modele, tim više ako si konkretnijih gabarita.

U zadnje se vrijeme dosta populariziraju trake za trčanje bez motora. Nemam isksutva s njima, ali čitao sam dosta pozitivnih iskustava i naravno veliki je plus to što nema motor i još neke dijelove pa je samim tim i manje dijelova koji se mogu pokvariti.

 

Ne mogu, jer moram biti doma dostupan zbog posla i obaveza, nemam teretanu u blizini i zelim to imati kod kuće jer da mogu kada želim u bilokoje doba, čak i noču, želim usput ako je moguće da gledam tv dok trćim. zvuči glupo .  

 

Kakva je ova https://www.ekupi.hr/KLARFIT-traka-za-trcanje-Klarstein-Pacemaker-FX5-1414857.aspx

naglase li da nema motor ? ja bi uzeo ipak sa motorom, ali bi rađe volio čuti one koji imaju iskustva.

 

 

Anđeo bez falinge čet 31.10.2019 12:00

Jebem vam traku za trčanje... Ako ste lijenčine kupite.

Ako ste do 40 godina života, kupite dobre tenisice i na ulicu, šumicu, teren za trčanje, dobijete kisik, aerobnu vježbu a ne kod kuće vrtiti tu idiotsku spravu.

 

toxic čet 31.10.2019 12:05
Anđeo bez falinge kaže...

Jebem vam traku za trčanje... Ako ste lijenčine kupite.

Ako ste do 40 godina života, kupite dobre tenisice i na ulicu, šumicu, teren za trčanje, dobijete kisik, aerobnu vjžbu a ne kod kuće vrtiti tu idiotsku spravu.

 

 Hah... super nemas pojma. Ajmo dalje...

Prijatelju di ja zivim tesko je trcat a di pri tome te mozda netko ne pokupi s autom.. u vecernje sate je to gotovo nemoguce... cak nema niti rasvjete..

Teretana je cca 15 km u jednom smjeru od mene autom potrosim benzina + novac za teretanu pa mi to ode u racku... ne isplativo je ici u teretanu..

ja nemam niti kile viska ako te to brine zapravo sam savrsenog BMI-a

 

Ovo je nesto sto bi mi pomoglo da se malo rekreiram a uopce nije pitanje lijencine... koji racku bi davao novce za traku ako sam lijencina ? ima li ti to ikakve logike?

ako ne mozes preporucit traku onda nemoj... dijelit savjete o tome sto cu i nakoji nacin se ja rekreirat je iskljucivo moje a ne tvoje..

 

toxic čet 31.10.2019 12:32
Anđeo bez falinge kaže...

Junačino. Ti se jednostavno bojiš trčati na otvorenom i u tome  je cijeli problem. Ostalo pričaj nekome drugom.

Ok.

Jel si sretan što si pomogao? Cini mi se da imas nekih osobnih problema kada imas potrebu prozivati.

 

Da si i u pravu sto nisi kako si ti u icemu doprinio ovom mom pitanju?

 

toxic čet 31.10.2019 12:35
Anđeo bez falinge kaže...

Pomogao sam ti, no ne shvaćaš i miruj.

 Nisi jer ne znaš. Znaš pametovat..

Nego ajde mi pokaži koliko si km pretrcao u ovoj godini pa cu ja tebi baciti svoju pretrcanu kilometrazu pa da vidimo tko je lijen a tko nije..

 

edit: cisto da se razumijemo ako si krivo shvatio moj prvi post nije da ne trcim, ne trcim po zimi i godinama nisam trcao po zimi niti losem vremenu... i ne mislim.. razloge sam naveo.

 

 

toxic čet 31.10.2019 12:47
Anđeo bez falinge kaže...

Uuuuu. jebote, moram sada naći tvoj prvi post pa da vidim u čemu je problem.. Sada nemam vremena radimo do 13 h , idem kući, pa na groblje i tako to...

Možda večeras pronađem tvoj "prvi", bitan post.

 Dovoljno si reko... Jednostavno si nist koristi a ocito si i covjek s 120 kg koji je potencijal za zivot na vagi a drugima dijeli savjete..

Nabaci pretrcanu kilometrazu s dokazom i ja cu i to je to.

Rasprava gotova.

T700 pet 1.11.2019 17:43

Prestanite se vrijeđati i omlažavati.

Tko želi traku, nek kupi. A onaj tko misli da je drek, nek zadrži za sebe. poštujte se međusobno.

 

 

Traka za trčanje nije ista kao trčanje u prirodi, razlog, osječaj je kao da lupaš po podu, i nemas dojam da trčis da bi te motiviralo da jos vise trčis. Mozda postoje neke tenisice koje su sa mekanim potplatcima tj debeli potplatci da bi više simuliralo trčanje u prirodi jer zna biti jako lupkavo i često se čuje u drugim sobama.

 

prednosti

 

- nekima je neugodno trčati vani, gledaju tvoju debelu guzicu i ismijavaju te

- zimi je grdo trčati i jos lakse prehladiti, zar nije ugodno u sobi na toplom i kad si završio mozes odma pod tuši da isperes sav znoj, nemoras imati tonu odječe na sebi kao vani.

- osjetljivost na sunce, ima takvih kojim je koža jako sklona crvenilu i moras se drzati hlada, rješenje je trčati noču ili u večernjim satima.

 

 

toxic pet 1.11.2019 17:50
T700 kaže...

Prestanite se vrijeđati i omlažavati.

Tko želi traku, nek kupi. A onaj tko misli da je drek, nek zadrži za sebe. poštujte se međusobno.

 

 

Traka za trčanje nije ista kao trčanje u prirodi, razlog, osječaj je kao da lupaš po podu, i nemas dojam da trčis da bi te motiviralo da jos vise trčis. Mozda postoje neke tenisice koje su sa mekanim potplatcima tj debeli potplatci da bi više simuliralo trčanje u prirodi jer zna biti jako lupkavo i često se čuje u drugim sobama.

 

prednosti

 

- nekima je neugodno trčati vani, gledaju tvoju debelu guzicu i ismijavaju te

- zimi je grdo trčati i jos lakse prehladiti, zar nije ugodno u sobi na toplom i kad si završio mozes odma pod tuši da isperes sav znoj, nemoras imati tonu odječe na sebi kao vani.

- osjetljivost na sunce, ima takvih kojim je koža jako sklona crvenilu i moras se drzati hlada, rješenje je trčati noču ili u večernjim satima.

 

 

Fala Bogu netko na normalnom komentaru...

Velim meni nije problem proljece\jesen\ljeto problem je zima..

al mislim da sam si nasao zamjenu za trcanje.. dobri stari step..

 

Trcanje mi je jedino sto mi se svida s obzirom da sam se bavio nogometom od kada sam prohodao.. ne zanimaju me teretane misici itd.. vec samo kardio..

 

i btw ako nekog zanima 180cm 77kg sam.. tako da nemam veze s viskom kg niti ista trece.

 

T700 ned 27.12.2020 19:02

Zna li netko iskusniji reći, ako na traci odaberem distancu 2.00 jesam li odabrao 2km?  Nisam siguran u kojem mjerilu mjeri, u kilometre ili miljama kao što ameri koriste? 

traka je Capital Sports.