filip1 pon 13.5.2019 09:02

molim preporuku stupne bušilice koja bi služila za hobi rezbariju drveta (izrada kućica za ptice vjetrenjače)

možda ću ponekad morati probušiti metalnu pločicu od par milimetara

 

hvala

Sale_ds uto 14.5.2019 15:16

Einhell ti je vise onako kao recimo ms u sferi hardwarea. Ako mozes svakako protegni do zelenog boscha. A i alat u lidlu nije los kolko sam cuo. Kupio sam par komada za probu pa cemo vidjet jel valja sta kad krenem drljat a njim..

fer-de-lance uto 14.5.2019 16:14

Ima Einhell i odličnih alata.

Pogotovo kod kutnih brusilica one crvene izdužene.

A ovaj dremel kaj je kolega linkao bi isto trebao biti ok, uostalom, za tak sitne stvari ni ne treba ništa ekstra.

 

 

Posmatrač uto 14.5.2019 16:17

Ma kod einhella je ko i ostalis jeftinih marki. Koliko para toliko muzike.... Davno odustao do einhella i presao na makitu... Jednostavno mi se neda zezati sa time. Kad istekne garancija kraj price dok za makitu mozes kupiti doslovno sve na ebayu....Naravno cijena ide uz to....

Milka30 uto 14.5.2019 16:29

Kao hobby alat,Einhell je sasvim OK alat,odratiti ce i dosta zahtjevnije stvari!

Makita je ok,ali razlika između Makite i Einhella je recimo za.... 5 puta skuplja Makita-znaci totalno nepotrebno kupovati ju za kucne poslove!

Ovo sto je autor linkao,nije bušilica nego kao glodalica-sluzi za poliranje,glodanje rezanje jako sitnih stvari-nema nikakve veze sa stupnom bušilicom!

Prepostavljam da autor ne misli na stupnu,nego na upravo na to sto je linkao?.

Ako misli,onda mu je ta mala Einhellovka sasvim ok za to sto ce sa drvetom raditi(inace Dremmel radi najkvalitetnije takve alate).

filip1 uto 14.5.2019 16:43

u prvom postu sam bas mislio na stupnu busilicu ali vise nemam potrebe za novom jer sam uspio nabaviti novu glavu za ovu busilicu koju imam a u drugom postu sam stavio link jer mi treba takva brusilica za finu obradu

 

malo sam gledao skuplje marke po youtubu i ima dosta ljudi kojima i kvalitetne marke riknu dosta brzo

 

malo sam gledao i u lidlu i vidim da sad krece neka akcija za takve male brusilice ali me brine da li za njih mogu kupiti rezervni nastavci jer nisu od poznatog proizvodjaca

 

 

fer-de-lance uto 14.5.2019 16:58

Mogu, to ti je sve po standardu, a prihvat je takav da prima više različitih promjera nastavaka.

Imaš takvih sitnih nastavaka hrpu i na aliexpressu, pa si nakupuješ hrpu.

A ima vjerovatno i kod nas nekih kompleta, mslim da baš kao što si rekao (u lidlu) ima sad neka akcija, premda je ponekad teško naći poslovnicu u kojoj imaju.

A kaj se tiče stupne bušilice, ako je ova kojoj si nabavio novu glavu neka starija, jugoslavenske proizvodnje (dalmastroj ili metalac čakovec), to ne bacaj ni pod razno, jer sve novo kaj kupiš je šrot u odnosu na to, čak i ove "profi" po dva soma eura.

 

 

fer-de-lance uto 14.5.2019 18:03

Da, dovoljno dobro, taman i da kupiš nekaj skuplje sve ti je to isti k.

I samo si nakupuj još reznih ploča i takvih sitnica, jer ode to brzo.

Inače , taj Lidlov Parkside alat hvale, i probao sam pneumatsku verziju tog njihovog dremela i čist je ok, nije loše konstrukcije, i probao sam frendovu lemilicu (nije loša, ali joj krepao regulator dosta brzo, zamijenjena u lidlu, nova valjda radi još), ubodnu pilu - po meni odlična, čak i bolja od boschovih novije generacije, i pištolj za vruće ljepilo (nije preslaba konstrukcija, čist ok).

Tak da lako moguće da je taj dremel odličan.

Nije Parkside uopće tak loša marka, a u mnogim kategorijama best buy.

 

 

Milka30 uto 14.5.2019 19:18

Ja imam takvu iz Lidla,doduse,nisam ju nesta dugo koristio,ali odlicna je.

Ima visok rpm(okretaje),za duplo brze od moje stare koju sam prije nje imao,a to ti jako puno znaci kod tih alata.

Sto se tice rezervnih djelova,pa u Lidlu stalno imaju te nastavke,tako da se ne sekiras,sve ti je to standardno.

Od Lidlovih alata imam spomenutu ubodnu,nisam zadovoljan,ubrzo se "klipnjaca" savila i sada mi rez ide ukoso vertikalno i dijagopnalno(dobro,ja sam ju poprilcno silio)

Pistolj za ljepljenje je li-la,samo sto su patrone male i treba mu dosta dugo da se zagrije,te mu je kabal krut,sto je pusiona za takve stvari!

Aku odvijac-odlican!

Posmatrač uto 14.5.2019 20:13
Milka30 kaže...

Kao hobby alat,Einhell je sasvim OK alat,odratiti ce i dosta zahtjevnije stvari!

Makita je ok,ali razlika između Makite i Einhella je recimo za.... 5 puta skuplja Makita-znaci totalno nepotrebno kupovati ju za kucne poslove!

Ovo sto je autor linkao,nije bušilica nego kao glodalica-sluzi za poliranje,glodanje rezanje jako sitnih stvari-nema nikakve veze sa stupnom bušilicom!

Prepostavljam da autor ne misli na stupnu,nego na upravo na to sto je linkao?.

Ako misli,onda mu je ta mala Einhellovka sasvim ok za to sto ce sa drvetom raditi(inace Dremmel radi najkvalitetnije takve alate).

 Apsolutno se slazem. Zato i kazem koliko para toliko muzike. Makitu sam spomenuo jer mogu kupiti bilo koji dio bilo gdje dok kod einhella van garancije znaci baci i klupi novo. Krepala mi brusilica koja nije radila ni sat vremena a ni to nije rezela nista spomena vrijedno... Kupio makitu i miran.... Jednostavno sad kupim i imam sledecih 20 god dok einhell imas dok ne crkne ;) I ja sam poceo tako a sad nemam dovoljno para da kupim jeftino. A sto se tice nastavaka toga ima koa pljeve u kini i jedino je bitan prihvat tj precnik osovinice za koju se steze. recimo imam rucnu goladicu makitu koja  ima prihvat 6mm a na alixpressu more sa prihvatom 1/4" tj 6,35 mm i nula. Ne mogu ih koristiti ;)

filip1 pet 17.5.2019 16:40

evo uspio sam naći parkside u zagrebačkom lidlu

 

u slavonskom brodu i osijeku nisu imali pa sam skoro odustao

 

sad se nadam da ću moći naći neke univerzalne nastavke ili makar koristiti neke od einhella ili neke druge firme

filip1 ned 9.6.2019 09:10

da li možda postoje neke rukavice koje bi mogle izdržati nezgodu s ubodnom pilom

 

vidim da postoje kevlar rukavice pa me zanima da li je netko imao situaciju da su mu zaštitlle prste od ubodne pile

 

hvala

filip1 sub 7.9.2019 08:15

ako netko od vas ima mjerač dubine bušenja za ovu bušilicu neka mi se javi

 

želim ga kupiti pa ćemo se pokušati dogovoriti oko cijene

 

bušilica je einhell 13/5 ek-ec

 

postovi su duplirani jer mi je stalno javljao grešku poslužitelja pa sam ponovio slanje posta