morrisoN pet 17.4.2020 09:56
tajo1960 kaže...
morrisoN kaže...
CyberDemonVZ kaže...

.

 

 ??? Nešto ne povezujem... Ivo Andrić na slici, Dostojevski kao u potpisu... nešto mi promiče?

 Kolega, očito da nisi u savremenim tokovima memeova sa lažnim citatima poznatih i namjerno pogrešnom slikom, kao aluzija na upitnu načitanost onih koji vole postavljati citate po društvenim mrežama.

morrisoN pet 17.4.2020 10:17
tajo1960 kaže...
Skup lažnih citata bi trebao bit smiješan?
Mislim, ako je to humor... onda onaj tko to "sklapa" zbilja nema ni malo crtu humora u sebi.
Ali OK... valjda nekome je smiješno.

 Humor je, naravno, individualna stvar. Meni lično je jadno to što neki po društvenim mrežama objavljuju citate književnika ili poznatih ličnosti, bez da su ih čitali ili izučavali, a pri tom i ne provjere relevantnost citata kojeg postaju. To je po društvenim mrežama u jednom momentu toliko uzelo maha, da i baba Mare objavljuje dnevno hrpu citata od "xy" ličnosti, preuzimajući ih od drugih, samo zato jer joj zvuče super.

A, onda se neki lik, duhovito, dosjetio da se šprda s takvima, te napravio citat od jedne osobe, potpisujući drugu, na slici treće. Meni je to duhovito i genijalno opisuje ove "nekritičke objavljivače 20 citata dnevno".

Vrhunac svega su slike na kojima npr. na slici od Šaban Šaulića piše "Dotak'o sam dno života", a u potpisu Halid Bešlić. Taj nivo je iznad ovog sa Dostojevskim jer postoji i nova dimenzija, a to je da se relativizira sve jer su u igri likovi koji su današnjim generacijama bitni, a u smislu bilo čega što imaju reći svijetu su irelevantni.

 

Odoh ja u offtopic skroz....

 

P.s. Vrati stari avatar, bio je bolji :)

fer-de-lance pet 17.4.2020 17:17

 I jedna slikica s vicom, al ne mogu sad nać, prigodna, pa prenosim kao tekst (u potpunosti svjestan postojanja teme humor, znam da ću gorit u paklu zbog postanja u krivu temu, ali fuck the police):

 

Džabe nam 5G kad se i s jednom G-točkom baš ne snalazimo.