Ostalo

Seminar na temu:˝ Heroj iz grčkih mitova˝

michael pon 1.2.2010 17:13

Ovako,dobio sam zadatak u školi moram napisat nešto na temu " A hero from Greek myths".Može li mo netko reć gdej mogu nać grčke mitove ili ako je neko radi dličan rad nek mi dadne ideju.Ako neko ima ideju, ali ako nema nemora smišljat to bi trebalo izgledat kao neki seminar na razini 7 razreda sa tekstom ali ne sa previše teksta i sa jedno 5 do 7 slika.

hvala svima unaprjed.

Ovu temu nek zaključa neki moderator nakon srijede 10.2. jer tad moram predat rad.I još jednom HVALA.

Šef pon 1.2.2010 17:22

Preporučam ti igru Age of Mythology i ekspanziju. U njoj ćeš doznati sve o grčkoj, nordijskoj i egipatskoj mitologiji
Heroja iz mitova ima puno - Ahilej, Herkul, Tezej...
I naravno imaš Wikipediju i Google

Amrapheus sri 3.2.2010 23:15

Cudi me da niko nije reko Kratos :D

 

al sala na stranu, imas toliko dobri prica, et, imas Minotaura, Herakla, razne price o grckim bogovima, gotovo da o svakom mores nesto napisat, legende i mitovi o Zeusu, Hadu, Aresu

mores i o grckim mitoloskim bicima pricat, kao sto su Himera, Hidra, Basilisk i sl

 

Zabavi se malo s temom ;)

Luuka sri 3.2.2010 23:17

Gustav Schwab- Najljepše priče klasične starine.

 

U 3 knjige, ali ima brdo kratkih priča, i uz to prepričane Ilijadu, Odiseju, Medeju, Antigonu i ostale grčke epove, tradije itd... jako lagano za čitat, i fenomenlne priče. Grčka mitologija je prezakon.