Ostalo

Rat u gruziji

pajic3 pon 11.8.2008 14:32

šta mislite o tome?

dali če se ameri upetljat?

evo putin sere po amerima jer su dofurali iz iraka 2000gruzijskih vojnika. gruzija želi da se ameri upletu a rusi ne.

bit če sranja!

naxeem pon 11.8.2008 15:16

Nema teorije. Rusi su pod kapom UN-a bili u Osetiji i u tom svojstvu ih Rusija ima pravo braniti od Gruzijskih napada.

U slučaju eskalacije sukoba, vjerojatnije je da će SAD stati na stranu Rusije sudeći po nedavnom događaju s Kosovom.

Situacija Kosova i Osetije je jako slična.

reservoir dog pon 11.8.2008 15:28

gruzija već sada gubi rat... morat će napraviti debele ustupke rusiji...

 

na reakciju SAD-a, UN-a i EU-a možete zaboraviti... sve će ostati na diplomatskim notama i prosvjedima... šta njih briga za gruziju...

iza.coska pon 11.8.2008 16:09

Po meni se jos niko nece mjesat ako ostane samo na gruziji, a ako krene dalje onda ce se mjesat svi koga se to tice, ili ako se tice nafte onda ce se svi mjesat!

Jednu stvar zamjeram gruzijcima, poceli su rat na sam pocetak olimpijskih igara. Samo zbog toga navijam za ruse i nadam se da ce ih samljet do temelja!

pajic3 pon 11.8.2008 16:15

potpisujem. na starim olimpijskim igrama prije novog vijeka je bio običaj koji su svi pošivali da se svi akktivni ratovi prekinu za vrijeme olimpijskih igara. očigledno gruzijci žele biti u centru pažnje i tjeraju svoj inat.

bor4c pon 11.8.2008 16:24

Čini mi se da se obistinjuje scenarij igre Tom Clancy's: Ghost Recon. Koliko se sjećam, radnja se odvija u 'budućnosti', točnije 2008. a igra je izdana prije nekih 5 godina...

žaki pon 11.8.2008 16:26

Gruzija je grdno pogriješila što je htrjela iskoristiti olimpijadu da pokori Osetiju.

 

    Južna Osetija ima oko 70.000 stanovnika koji su uglavnom Oseti (potomci Alana) i nemaju ništa sa Gruzijom. Isto je i sa Abhazijom, samo što je ona mnogo vbeća. Oni su proglasili otcjepljenje 1990 godine i nema nikakvog razloga da im se ne prizna nezavisnosti.

 

    Ako je priznata nezavisnost Kosova, ne znam zašto se to ne prizna Osetima koji su imali svoju autonomnu oblast u SSSRu i Abhazima koji su imali republiku unutar SSSR-a Uostakliom, isto treba priuznati i Baskima kojih ima oko 8 milijuna i nemaju ništa sa Španjolcima i Francuzima. Imaju svoju zemlji, svoj jezik i kulturu i živjeli su tamo kada još nije bilo niu Španjolaca ni Francuza. Najviše nezavisnost zasluzžuju Kurdi kojih ima oko 30 milijuna, imaju svoj jezik i kulturu i nepravedno je da ih teroriziraju Turci, Iranci, Iračani i Sirijci. Zapravo im je najbolje bilo u SSS-u gdje su imali sovju autonomiju.

 

    21 stoljeće je očito vrijeme da stvaranje nezavisnih država koje se kasnije mogu udruživati, pa kako je SSR mirno pustio sve svoje narode da se otcijepe, tako bi i Gruzija trebala pustiti na miru Osete i Abhaze.

reservoir dog pon 11.8.2008 17:08

Stvar je u tome što Osetija i Abhazija žele u Rusku Federaciju, a Rusija to objeručke podržava, financira i pomaže.

 

Ne kažem da je Gruzija "the good guy", ali nemojmo se zavaravati da je Rusija tamo došla štititi jadni Osetstki narod koji "samo traži neovisnost". Sve to smrdi po licemjerju jer nedaleko udaljena Čečenija isto to traži od Rusije još od raspada SSSR-a, a slobodno odite na google i pogledajte na šta danas liči grad Grozny.

 

Katastrofa...

Lumen_Štrumpf uto 12.8.2008 18:12

 

 

...nekima najdraža majčica Rusija čini zločine po gruzijskom svetom tlu, ubijajući goloruke nedužen civile, nesmiljeno mimo svih konvencija i propisa suvremenog ratovanja, mora da je jako potrebna velika hrabrost za bacanje bombi po stambenim četvrtima gruzijskih gradova, ah što ćemo? Kolo zločina, nastavlja se vrtjeti....

naxeem uto 12.8.2008 18:40
bor4c kaže...

Čini mi se da se obistinjuje scenarij igre Tom Clancy's: Ghost Recon. Koliko se sjećam, radnja se odvija u 'budućnosti', točnije 2008. a igra je izdana prije nekih 5 godina...

Interesantna primjedba. Bolno točna.
Lumen_Štrumpf kaže...

 

 

...nekima najdraža majčica Rusija čini zločine po gruzijskom svetom tlu, ubijajući goloruke nedužen civile, nesmiljeno mimo svih konvencija i propisa suvremenog ratovanja, mora da je jako potrebna velika hrabrost za bacanje bombi po stambenim četvrtima gruzijskih gradova, ah što ćemo? Kolo zločina, nastavlja se vrtjeti....

I tvoje valjanje gluposti. Zvučiš kao jeftini propagandni razglas. Sve što si rekao je čista propaganda koja nema neke veze s istinom. Uzmi od svega pola i nađi sredinu. To je prava istina.
doxy uto 12.8.2008 19:08

jedu gov*a...napokon kad su nestali svi razlozi za rast cijene barela nafte...kad je napokon poceo PADATi...oni napadnu zemlju kroz koju prolazi "neki glavni" naftovod da bi napravili umjetnu krizu i da se nastavi rast cijena...umjetna inflacija ce nas progutat zbog ovakkvih gluposti

momak uto 12.8.2008 21:24
doxy kaže...

jedu gov*a...napokon kad su nestali svi razlozi za rast cijene barela nafte...kad je napokon poceo PADATi...oni napadnu zemlju kroz koju prolazi "neki glavni" naftovod da bi napravili umjetnu krizu i da se nastavi rast cijena...umjetna inflacija ce nas progutat zbog ovakkvih gluposti

 

Potpisujem, i ja vjerujem da ne tako nekako




D3ViL uto 12.8.2008 22:16

Ma nije to rat, to Rusi imaju manevarske vjezbe, rat bi bio kad bi se suocili sa silama ravnima sebi kao sto su Ameri, EU ili Kina ovako to je kao da amatera (pero laka kategorija) stavite u ring s Muhamed Alijem....

Dado_ZG78 uto 12.8.2008 22:25

U svakom slućaju nije dobro..  svaki sukob u današnjem svijetu mogao bi se polako pretvoriti u nešto veće zbog raznoraznih strateških interesa pojedinih 'velikih igrača', a neki samo čekaju da u nečemu vide povoda za određene akcije.

Sad još samo treba da SAD napadnu Iran zbog 'nuklearnog oružja' i da vidiš sra*a Iznenađen

Horagio uto 12.8.2008 22:29
Dado_ZG78 kaže...

U svakom slućaju nije dobro..  svaki sukob u današnjem svijetu mogao bi se polako pretvoriti u nešto veće zbog raznoraznih strateških interesa pojedinih 'velikih igrača', a neki samo čekaju da u nečemu vide povoda za određene akcije.

Sad još samo treba da SAD napadnu Iran zbog 'nuklearnog oružja' i da vidiš sra*a Iznenađen

 potpisujem
D3ViL uto 12.8.2008 23:59

Ma sve je to prolazno svaka velika sila prije ili kasnije padne u zaborav... Samo nek drze prste podalje od velikog crvenog dugmeta i sve ce biti ok!!! Gledajte to ovako da vama dodje komsija te zidom ogradi dio vaseg dvorista sta bi vi uradili?!? Svako se buni kada mu uzmu nesto sto on smatra svojim no pitanje je dali on ima logistiku iza sebe da to odrzi!! Mnoge drzave ne ali Rusija i slicne.., hehe!! Ali padala su i veca carstva tako da ce i na njih doci red a netko drugi ce preuzeti stafetu najjaceg....

angel of fire sri 13.8.2008 16:55

Evo malo pratim sva ta dogadjanja i cim uđem u kuću pogledam na teletekst jel ima sta novo

Covjece u dva dana izginulo 2000 ljudi

Onaj gruzijski predsjednik supak nad supcima

Prvo se ide tuć za Juznu Osetiju a onda kad su Rusi uzvratili i potamanili ih ko miseve onda zove Amerikance( a njima netreba puno da se okrenu protiv Rusije)

Majku im njihovu jos ce pocet igrat odbojku  s atomskim bombama pa bumo svi zgorili

 

Ja sam negativnog misljenja o Gruziji općenito zato (kolko sam ja skuzio oni su napali Osetiju pod zaštitom Rusije)

jer sad kad treba ic napred onda zovu Amer u pomoc

ali ljudi bozji PA RAT JE RAT

nama sad ocuvanja suvereniteta drzave---Rusi su ih zgazili i sad sipak

U ratu gubis sve il dobivas sve

Jako sam zabrinut za tu kasu

Iznenađen

the_tux čet 14.8.2008 08:16

Na google mapsu nema oznaka mjesta Gruzije, Armenije i Azerbejdžana. To je valjda po onoj, zabranjeno korištenje softwera u vojne i terorističke svrhe. Valjda je vojska previše zaostala pa će im google maps poslužiti za strategiju napada i obrane. Kao nemaju špijunske satelite and shit.

natan13 čet 14.8.2008 08:31
Dado_ZG78 kaže...

U svakom slućaju nije dobro..  svaki sukob u današnjem svijetu mogao bi se polako pretvoriti u nešto veće zbog raznoraznih strateških interesa pojedinih 'velikih igrača', a neki samo čekaju da u nečemu vide povoda za određene akcije.

Sad još samo treba da SAD napadnu Iran zbog 'nuklearnog oružja' i da vidiš sra*a Iznenađen

 I onda pocne 3.svjetski rat
Horagio čet 14.8.2008 11:03
natan13 kaže...
Dado_ZG78 kaže...

U svakom slućaju nije dobro..  svaki sukob u današnjem svijetu mogao bi se polako pretvoriti u nešto veće zbog raznoraznih strateških interesa pojedinih 'velikih igrača', a neki samo čekaju da u nečemu vide povoda za određene akcije.

Sad još samo treba da SAD napadnu Iran zbog 'nuklearnog oružja' i da vidiš sra*a Iznenađen

 I onda pocne 3.svjetski rat
 ne dao Bog, bilo bi sranje da započne, pa da se i mi umiješamo
the_tux čet 14.8.2008 11:24
Horagio kaže...
natan13 kaže...
Dado_ZG78 kaže...

U svakom slućaju nije dobro..  svaki sukob u današnjem svijetu mogao bi se polako pretvoriti u nešto veće zbog raznoraznih strateških interesa pojedinih 'velikih igrača', a neki samo čekaju da u nečemu vide povoda za određene akcije.

Sad još samo treba da SAD napadnu Iran zbog 'nuklearnog oružja' i da vidiš sra*a Iznenađen

  I onda pocne 3.svjetski rat
  ne dao Bog, bilo bi sranje da započne, pa da se i mi umiješamo
Opasna Hrvatska vojska sa šačicom vojnika. Pa bit ćemo topovsko meso. Ušli smo u NATO i odabrali stranu. Samo kao i svugdje,u ratu strada najviše sirotinja tj. civili (nešto direktno zbog borbe a nešto radi poslijeratnih posljedica) a đubrad koju narod izabere i koja radi sranja se izvuče.
Horagio čet 14.8.2008 11:38
the_tux kaže...
Horagio kaže...
natan13 kaže...
Dado_ZG78 kaže...

U svakom slućaju nije dobro..  svaki sukob u današnjem svijetu mogao bi se polako pretvoriti u nešto veće zbog raznoraznih strateških interesa pojedinih 'velikih igrača', a neki samo čekaju da u nečemu vide povoda za određene akcije.

Sad još samo treba da SAD napadnu Iran zbog 'nuklearnog oružja' i da vidiš sra*a Iznenađen

  I onda pocne 3.svjetski rat
  ne dao Bog, bilo bi sranje da započne, pa da se i mi umiješamo
Opasna Hrvatska vojska sa šačicom vojnika. Pa bit ćemo topovsko meso. Ušli smo u NATO i odabrali stranu. Samo kao i svugdje,u ratu strada najviše sirotinja tj. civili (nešto direktno zbog borbe a nešto radi poslijeratnih posljedica) a đubrad koju narod izabere i koja radi sranja se izvuče.
 to sam htio reći, krivo sam se izrazio