Ostalo

Problem MUP aplikacija za smartfon

Steva223 pon 9.5.2016 14:07

Pozdrav, ovako momci, kod mene je doslo do nekakvih ozbiljnijih problema zato molim da me shvatite ozbiljno.

Zanima me dali je ta aplikacija uistinu skroz anonimna s time mislim da ne salje nikakve podatke, bez moga znanja? Desilo se to da je zapravo moja prijava postala otkrivena i da je navodno policijski radnik imao broj mobitela sa kojeg je poslana prijava, sad me zanima dali tko ima iskustva s time i mozda neki savjeti sta da radim? Nemogu vam rec koliko bi ste mi pomogli, unaprijed hvala.

mario.L_hr pon 9.5.2016 14:17
Steva223 kaže...

Pozdrav, ovako momci, kod mene je doslo do nekakvih ozbiljnijih problema zato molim da me shvatite ozbiljno.

Zanima me dali je ta aplikacija uistinu skroz anonimna s time mislim da ne salje nikakve podatke, bez moga znanja? Desilo se to da je zapravo moja prijava postala otkrivena i da je navodno policijski radnik imao broj mobitela sa kojeg je poslana prijava, sad me zanima dali tko ima iskustva s time i mozda neki savjeti sta da radim? Nemogu vam rec koliko bi ste mi pomogli, unaprijed hvala.

Moraš malo više elaborirati. O kakvoj aplikaciji se radi i o kakvoj prijavi. Ja te ništa nisam skužio a vjerujem da ih ima još takvih.

Steva223 pon 9.5.2016 14:33
Top Bugovac kaže...

mario.L_hr vjerojatno misli na ovu

 

Ja mislim da je stvarno anonimno, a i ako nije vjerojatno ne bi svaki policajac imao pristup tome

 Tako je upravo ta aplikacija, radi se o tome da je osoba koju sam prijavio ima "vezu" u policiji i da je preko te veze dobila moj broj mobitela, ja iskreno neznam stvarno jel to moguce ako je aplikacija stvarno anonimna, a u ostalom zar nebi to trebalo biti nesta tipa kazneno djelo za iznosenje takvih informacija? 

bunkermax pon 9.5.2016 16:38

Policajci, detektivi, inspektori...su isto ljudi sa svim svojim manama i vrlinama. Neki su od njih oh, korektni, profesionalni i posteni. A neki od njih su bitange, alkici, narkici, kockari, potkupljivi, nemoralni....

A sa svakim spisom ( predmetom, prijavom ) je upoznat cjeli lanac osoba ( urudzbeni referent, nacelnik odjela, njegovov pomocnik, sef grupe, djelatnik koji duzi spis, daktilografkinja.... I naravno da nista nemre ostati tajnom jer statisticki dve trecine njih su kvarni i uzalud kaj je svaki treci posteni....

bill_jobs pon 9.5.2016 17:26
Steva223 kaže...

Mene prvenstveno zanima dali je moguce da su mi otkrili broj tj. zanima me nivo anonimnosti te aplikacije

 A zbog čega ti misliš da je tebe netko otkrio i da znaju tvoj identitet?

Odakle tebi informacija da neki murjak ima tvoj broj mobitel, da te je otkrio, da je on nečija veza itd.??

Edge pon 9.5.2016 17:57

Prije da te netko dobio na foru: "javili su mi iz MUP-a da si me ti prijavio preko aplikacije", ti si se scimo: "kako znas....". 

 

MUP aplikacija prilikom instalacije ne trazi nikakve dozvole kojima bi uspjeli otkriti tko si ti.

 

Google odredjuje u ovom slucaju koliko MUP aplikacija ima pravo prckat po mobu.

Steva223 pon 9.5.2016 18:28
Edge kaže...

Prije da te netko dobio na foru: "javili su mi iz MUP-a da si me ti prijavio preko aplikacije", ti si se scimo: "kako znas....". 

 

MUP aplikacija prilikom instalacije ne trazi nikakve dozvole kojima bi uspjeli otkriti tko si ti.

 

Google odredjuje u ovom slucaju koliko MUP aplikacija ima pravo prckat po mobu.

 
Eeee to se trazi, to sam i ja isprva mislio, ali sad kad imam potvrdu vec sam sigurniji u takav blef i trazio sam bio terms of use i te stvari al nisam nigdje pronaso, btw to je na iphoneu ta app mislim ako ni na androidu ne trazi pristup dodatnim informacijama nebi trebo ni ovdje? A sto se tice ip adrese sa koje je poslana prijava i preko ipa dodje do kucnog? 

 

 

bill_jobs kaže...
Steva223 kaže...

Mene prvenstveno zanima dali je moguce da su mi otkrili broj tj. zanima me nivo anonimnosti te aplikacije

 A zbog čega ti misliš da je tebe netko otkrio i da znaju tvoj identitet?

Odakle tebi informacija da neki murjak ima tvoj broj mobitel, da te je otkrio, da je on nečija veza itd.??

 Osoba koju sam prijavio mi je susjed, a moj frend koji je dobar sa njim mi je reko da mu je ovaj isprico pricu da je od nekog poznanika iz policije koji navodno radi sa prijavama u toj aplikaciji dobio papire sa slikom i prijavom i brojem mobitela sa kojeg je poslana prijava.

ihush pon 9.5.2016 18:38

paranoja?

ako i nisu znali tko (ne mora svaki broj biti u adresaru..) sad imaju IP.. i kad čuješ sirenu, pripremi četkicu za zube..

 

nema anonimnosti, može se uvijek (ako se hoće), .. u ovom slučaju bi bilo i poželjno, jer izgleda da je važnije zna li policija nego predmet koji si prijavio.

Steva223 pon 9.5.2016 20:50

Eh sad dilema dali je anonimno ili ne, tu se postavlja pitanje koliko policijski sluzbenik duboko moze da gleda informacije o prijavi. Sve me brine da nije stvarno preko ipa tracko nazad.