Ostalo

Prijevod engleskih informatičkih pojmova na hrvats

Keklja pon 6.8.2012 11:54

Pozz.

Da li znate neki stranicu ili imate kakav link gdje mogu naći prijevode informatičkih pojmova na hrvatski a da su stvarno hrvatski a ne srpski jer mi mentor pravio velike probleme zbog toga. Pojmovi su kao npr. driver=upravljački program i sl. Čuo sam da na carnetu ima nešto tako te da imaju neke knjige ali zasada mi je potraga bezuspješna...

Hexfire pon 6.8.2012 12:05
Old Iggy kaže...

Probaj ovaj. {#}

Ova stranica je čista komedija.

 

authortext = sročiteljski orječak

 

koji kok {#}.

 

Idem još malo pretraživat, tnx.

 

 

EDIT: Siguran sam da ima i Carnetova verzija jer nam je pokazivao profesor na faksu, ali ne mogu se sjetit kad se dođe do toga.

1domagoj1 pon 6.8.2012 12:11
rustweaver kaže...

@Domagoj

Ovo je super, ide link u bookmarkse. Lupio bih ti hvala ali kako ga ovdje nema morat ćeš se zadovoljiti sa TU :D

Nema problema. To mi je ujedno i mentor, pa sam cesto i koristio taj rjecnik :D

softwaremaniac pon 6.8.2012 13:30
Keklja kaže...

Pozz.

Da li znate neki stranicu ili imate kakav link gdje mogu naći prijevode informatičkih pojmova na hrvatski a da su stvarno hrvatski a ne srpski jer mi mentor pravio velike probleme zbog toga. Pojmovi su kao npr. driver=upravljački program i sl. Čuo sam da na carnetu ima nešto tako te da imaju neke knjige ali zasada mi je potraga bezuspješna...

Ovdje ima nešto.

isuckatthisgame pon 23.5.2016 21:36

Ljudi, jel ima netko da dobro barata elektrotehnikom kao strukom (znam tema je informatika) i engleskim jezikom da mi prevede neke izraze

Imam popis oznaka, ali mi nisu sve točno jasne, a google prevoditelj mi nije od prevelike pomoći

stavit ću u slikama pa ako je netko voljan i zna da mi napiše što koja oznaka točno znači u prijevodu