Ostalo

Presude generalima 16.11.

Liverpool1892 pet 16.11.2012 08:41
epic kaže...

Što mislite kakve će presude biti?

 

PS. Molio bih moderatore da izbrišu postove ukoliko bude vrijeđanja, a ne temu.

Dovoljno je da kažem, Haag ne može pisati Hrvatsku povijest! 

kemal_r pet 16.11.2012 09:04

Poznavajući Hag i uzimajući u obzir prvostupanjsku presudu koja je glasila KRIVI ZA 8 OD 9 TAČAKA, mislim da neće biti oslobođeni ali da će kazna biti smanjena. A uzimajući u obzir vrijeme koje su odležali u zatvoru, vrlo brzo će biti pušteni.

alexspalato pet 16.11.2012 09:34


Žalbeno vijeće smatra da je raspravno vijeće pogriješilo u iznošenju granice od 200 metara. Raspravno vijeće nema nikakav dokaz koji bi sugerirao granicu pogreške od 200 metara. Nema nikakvog razloga da se radi o toj granici


Žalbeno vijeće kaže da Gotovina i Markač nisu bili članovi udruženog zločinačkog pothvata
9.20
Žalbeno vijeće smatra da ne postoji razumo objašnjenje pretresnog vijeća koje bi moglo navesti na zaključak da je postojao udruženi zločinački pothvat za uklanjanje Srba. djelomično se prihvaća žalba Gotovine i Markača, i poništava se navod da je postojao udruženi zločinački pothvat da se Srbe htjelo uklanjati silom, kaže sudac
9.17
Djelomično se prihvaća žalba Gotovine i Markača i poništava se navod da su napadi na četiri grada bili protupravni


Nije utvrđeno da je Markač pridonio relevantnim kaznenim djelima koje je počinila specijalna policija. Niti je na to mogao utjecati
9.33
Neće Gotovini izreći osuđujuću presudu na temelju oblika alternativne odgovornosti

alexspalato pet 16.11.2012 09:36


Bilo kakva presuda po alternativnim oblicima odgovornosti bila bi rizik. Ni Markača neće osuditi na temelju alternativnih oblika odgovornosti
9.36
Nije utvrđeno da je Markač pridonio relevantnim kaznenim djelima koje je počinila specijalna policija. Niti je na to mogao utjecati

Sum_of_all_fears pet 16.11.2012 10:16

Danny je u pravu. Ovo je u prvom redu informatički forum na kojem se nikad nije blagonaklono gledalo na političke teme i uvijek su bile pod detaljnijim nadzorom sa malo strožim kriterijima jer upravo u takvim temam rastu tenzije i ljudi postaju jako laki na tipkovnici, pogotovo kad znaju da nitko ne zna ništa o njima osim nicka. Još na to dodamo da se TDovi ne vide pa će na slične postove od modova (i ovaj moj) biti podosta nezadovoljstva. Naravno, za to me uopće nije briga.

 

I ne znam zašto bi se tolerirale neke stvari koje su zabranjene po zakonu. Ako netko ima potrebu vrijeđati neke druge nacionalnosti ili ne znam šta, ovo nije mjesto za to i zaslužuje "ultralljubičasti" karton.

 

A što se tiče same presude - meh. Meni ni iz džepa ni u džep. Više me brine što je tek polovica mjeseca a ja već nemam novaca... Cijene goriva i hrane su u nebesima, računi za vodu i struju su abnormalni i do kraja ove jadne godine nas ne čeka ništa dobro. Baš i nemamo razloga za veselje.