Ostalo

Plaće farmaceuta u Hrvatskoj

8888800000 ned 20.11.2011 18:17

Ovisi od ljekarne do ljekarne. Mama mi radi kao čistačica u ljekarni i tamo farmaceut ima 12 000 kn, i službeni auto. Dok u jednoj drugoj ljekarni farmaceut ima  9 000 kn, al mislim da je i to dosta.

razer1911 ned 20.11.2011 18:20
mrdennis458 kaže...

ok kao što naslov teme kaže mene zanimaju koliko se kreću plaće farmaceuta u hrvatskoj znači magistra s četverogodišnjim faksom {#}

masne su plaće,al treba završit taj faks

macak uto 22.11.2011 12:14

Nema preciznog odgovora na to pitanje, razlika je od slučaja do slučaja.

 

Kao prvo, ako misliš na rad u ljekarni, prva razlika je radi li se o gradskim ljekarnama ili privatnim - u gradskima je unaprijed određeno, oko 4.500 kn za vrijeme prve godine staža, nakon polaganja stručnog ispita penje se na oko 7.000 kn za zaposlenike i 10.000 kn za voditelja ljekarne. Ali i to opet ovisi o nekim faktorima, npr. ovo se odnosi na Zagreb. Ako recimo pristaneš ići u Sisak, tamo možeš raditi za 12.000 ono što se u Zagrebu plaća 7.000 kn (a takav je slučaj i u drugim manjim gradovima i mjestima gdje je nedostatak radne snage - Lika, Gorski Kotar itd.).

 

U privatnim ljekarnama, stvar je dogovora - teoretski možeš dogovoriti i veću plaću za vrijeme staža nego u gradskim ljekarnama, ali treba uzeti u obzir da kod njih nema striktnog plana i programa, tako da njihovi stažisti ne obavljaju dio staža u bolničkoj ljekarni i u laboratoriju. Ali kasnije opet možeš bilo gdje raditi.

 

Što se tiče plaća u prodajnim predstavništvima ili proizvodnji, opet varira - možeš krenuti u Krka Farma sa početnom 8.000, pa doći do 12.500 koliko je prosječna. U nekima se radi za prosječno 25.000 (Novo Nordisk, Pfizer Croatia, Merck Sharp&Dohme), nekima manje - 20.000 (Roche, Johnson&Johnson, Reckitt Benckiser, Abbott, Nycomed...).

 

Uglavnom, kako trenutno stvari stoje, to je perspektivna struka.

 

 

 

mrdennis458 kaže...

magistra s četverogodišnjim faksom {#}

Studij traje 5 godina (3+2, bolonja). {#}

mrdennis458 uto 22.11.2011 15:57
macak kaže...

Studij traje 5 godina (3+2, bolonja). {#}

  ok hvala očito ovi kod mene u školi niko nezna čak i na stranici škole piše 4 a ovo za manja mjesta meni i odgovara moje mjesto ima sa okolicom 12 000 i 2 ljekarna a ne trebam ni reč da farmaceuta fali

4ucker uto 22.11.2011 16:34

Ispričavam se u ulet u temu kao padobranac, ali @autor teme, meni se čini da je tebi bitno da je plaća tu što veća. OK, razumijem ja da je danas "teško" te da treba novca, ali ne treba li raditi ono što voliš i što te zanima, jer po stilu pis(r)anja mi se čini da je tebi to "hajd' da prođem i radim i bok", ali možda se i varam.

 

Poanta je samo da smatram da ne treba ići za ono što te ne zanima i ne voliš, ne gledati "plaću" koju možeš imati (iako se treba naravno malo raspitati), i kako sam već rekao raditi ono što voliš.

 

Iako vidim već je tu 5 iz Anatomije, mora da si medicinski geek. :P

Sunburn uto 22.11.2011 16:42

Ja uopce nemam predodzbu da li je autor u srednjoj ili na faksu. Pretpostavljam da je srednja medicinska tako da autore - imat ces problema s kemijom na farmaceutskom, oni imaju jacu kemiju od nas a moji kolege koji su dosli iz medicninske su imali puno vecih problema s kemijom nego mi iz gimnazije. Cisto prijateljsko upozorenje.

mrdennis458 uto 22.11.2011 17:20

da razjasnimo ja sam 2. razred farmaceutske i za sad je super prvi sam prošao sa 4.6 i mislim da je to ok inaće. možda je izgledalo da mi je materijalno najbitnije mislim je bitno naravno al ne presudno. nisam baš geek al imam volju ovo završit zanimanje je pristojno i nije mi mrska ni kemija ni ništa. ovo sam više postavio zato što svi govore faks je težak ha znam da je al nadam se da malo pretjeruju. čisto me zanimalo kako se kreću plaće a i da dobijem neki dodatni poticaj za učenje  {#} i hvala svima na odgovorima