Proz0r pet 10.6.2011 21:31

Pozdrav! :)

Vidim da nema ovakve teme ni slične, pa rekoh da otvorim jedno mjesto gdje se može raspravljati o pizzi. Znači, pišite svoje omiljene vrste pizze, pizzerije, za one koji rade tehniku pravljenja i tako to.

Osobno mi je najbolja pizza koju sam probao bila u Purgeru, jedino mi je žao što ne dostavljaju... Odmah iza nje je Zlatna Kuna, skupa s pizzerijom Rubelj. Često naručujem u Griču, na Trešnjevci isto kao i Purger, dobra je, ali po meni suviše slana.

Da započnem s pitanjem, koja vam je najbolja pizza koja dostavlja da naručim, prijela mi se baš :)

 

  

A za one koje zanima, makar ima priča da je potekla još od Etruraca, ovo kazuje jedna legenda o nastanku pizze. (Pričam po sjećanju sa sata talijanskog iz osnovne, davno je bilo, ispravite ako fulam ;) )

Pizza je prvotno napravljena s idejom jela za siromašne koje se lako radilo. To je palo na pamet kraljici Margheriti di Savoii u Napulju koja je rekla pizza-majstoru Raffaelu Espositu, tako nekako, da napravi jeftino jelo za siromahe. On je to učinio, napravivši davne 1889. godine pizzu nazvanu Margherita u čast kraljici. Ona je, pored tijesta, sadržavala 3 sastojaka: crvenu rajčicu, bijelu mozzarellu i zeleni bosiljak, prema boji talijanske zastave. Budući da je bila izvrsno jelo, ubrzo se uspela i do najbogatijih slojeva koji su uživali u ovom izvrsnom jelu i tako se širila sve do danas, kada jednim telefonskim pozivom svježa pizza za manje od 20 minuta kuca na vrata :)

seneka pet 10.6.2011 21:39

pizzeria DG tu sam ih najviše pojeo,po meni jedina kultna u gradu ,nažalost nešto je bilo problema,da li je izreketarena  ili štaveć ne znam
tu se čekalo na red za stol, iako je prostor velik..
u zadnje vrijeme ono što naručim po raznim picerijama je slana splačina

seneka pet 10.6.2011 21:49
Proz0r kaže...

Super, hvala vam, naručio iz DG-a jumbo Vesuvio, idući put iz Stare Save ako dostavljaju, sad čekam... :P

ti hoćeš dostavu?
no u svakom slučaju ako izlaziš na pizzu odi u diđi,to je doživljaj

Danny_HR pet 10.6.2011 21:51
Proz0r kaže...

Super, hvala vam, naručio iz DG-a jumbo Vesuvio, idući put iz Stare Save ako dostavljaju, sad čekam... :P

Nema Sava dostavu ak se ne varam. Ionako ti pizza iz dostave uglavnom bude lošija od one u restoranu.

Proz0r pet 10.6.2011 21:53

@Danny_HR

Istina, onda DG, i tako ne izlazim često na pizzu, najčešće naručujem.

I sad mi pala na pamet jedna predobra pizzerija, isto nema dostavu ali je pizza fantastična, a i atmosfera predobra. Dvojka!

seneka pet 10.6.2011 21:56

usput naručuje se picante,pa se samo maknu ljuti feferoni
onaj ko ima auto i apetit pubertetlije može krenut i u plimu,iza donje bistre,preko poljanice prema gornjoj bistri na desnoj strani
tamo se pizza jednostavno ne može pojesti,tako je velika,pa se naručuje po pola na dvoje,dvojicu

Danny_HR pet 10.6.2011 21:57

Meni uglavnom specijal.
Dakle šunka, sir, šampinjoni, špek, feferoni i jaje.

Ili neka izvedenica iz toga, neovisno kako se zove. Bitno je da ima jajce gore. ;-)

 

Jeba te ogladnio sam.

 

seneka kaže...

usput naručuje se picante,pa se samo maknu ljuti feferoni
onaj ko ima auto i apetit pubertetlije može krenut i u plimu,iza donje bistre,preko poljanice prema gornjoj bistri na desnoj strani
tamo se pizza jednostavno ne može pojesti,tako je velika,pa se naručuje po pola na dvoje,dvojicu

Bio sam tamo. Nas 4, 2 muška i 2 cure. Jedna jumbo i nismo pojeli. :)

Proz0r pet 10.6.2011 21:58
DamageHigh kaže...

Pizzeria Fantasia u Puljskoj ulici nedaleko od kazališta Trešnja. Ambijetn sucks, lokal je bezveze, već 20 godina isti, konobari nekomunikativni, ali svejedno sam tamo barem jednom mjesečno. Pizza je nešto fantastično. Ako možete i imate priliku, svakako probajte. Definitivno najbolja pizza koju sam ja probao. Tople preporuke.

 

Evo, našao sam i neki web: http://www.gastroteka.net/K/view.asp?q=fantasia&shows=

Tamo sam svakodnevno prolazio kad sam u osnovnu išao, a nikad svratio... Morat ću jednom ;)

seneka pet 10.6.2011 22:04
Proz0r kaže...

@Danny_HR

Istina, onda DG, i tako ne izlazim često na pizzu, najčešće naručujem.

I sad mi pala na pamet jedna predobra pizzerija, isto nema dostavu ali je pizza fantastična, a i atmosfera predobra. Dvojka!

dvojka je bila kultna prije20/ 30 godina,prolazim često kraj nje danas,ali bojim se da više to nije to
sušak na čošku frankopanske i ilice ,to mi je bila možda najbolja pizza,a i blizu škole tako da sam tamo  često visio
a preko puta u dežmanovom ona mala masna pizza sa špekom,lovački rog ili kako se to zvalo,ta je pasala kad si popio,a i bila je jeftina

@danny - iz plime se nosi doma

seneka pet 10.6.2011 22:11
Danny_HR kaže...
seneka kaže...
danny - iz plime se nosi doma

Ma da, sad znam. :)

Al ja sam bio muž koji je rekao - "Kaj, ja to sam pojedem!"

Naravno, prije neg sam vidio pizzu.

ja sam jednom tamo gledao dva nabildana tipa od po 110 kila koji su se mučili i na kraju ostavili pola jumbo na stolu
mislim da nije ni preskupa,a može se i pušit unutra

doxy pet 10.6.2011 22:11

Definitivno najbolja pizza ikad, u pizzeriji Rošo u Ivanić Gradu. Njihova "gurman" s feferonima, pršutom i kulenom je nemoguća...prezasitna i prejaka. Ogromne pice rade, s brdo materijala i ne bilo kakvog jeftinog, samo fine stvari.

Čak je bolja i od slavne pice iz "Oro-goro"

DamageHigh pet 10.6.2011 22:12
Danny_HR kaže...

Ili neka izvedenica iz toga, neovisno kako se zove. Bitno je da ima jajce gore. ;-)

Pizza fantasia u gore navedenoj pizzeriji - fantasiji..to im je specijalitet (jajce jelte) :)

Proz0r kaže...
DamageHigh kaže...

Pizzeria Fantasia u Puljskoj ulici nedaleko od kazališta Trešnja. Ambijetn sucks, lokal je bezveze, već 20 godina isti, konobari nekomunikativni, ali svejedno sam tamo barem jednom mjesečno. Pizza je nešto fantastično. Ako možete i imate priliku, svakako probajte. Definitivno najbolja pizza koju sam ja probao. Tople preporuke.

 

Evo, našao sam i neki web: http://www.gastroteka.net/K/view.asp?q=fantasia&shows=

Tamo sam svakodnevno prolazio kad sam u osnovnu išao, a nikad svratio... Morat ću jednom ;)

Svakako..;)

8ax kaže...

I dobra je pica u Gigiju (Prečko)

Da, OK je...to mi je backup varijanta kad ne mogu u Fantasiu. Pizza mi je kod njih super s vrhnjem gore...=)

doxy pet 10.6.2011 22:16
seneka kaže...
doxy kaže...

 

Čak je bolja i od slavne pice iz "Oro-goro"

ma oro-goro se samo proslavila po veličini,tamo ne znaju peć pizzu

A nebi baš rekel...

Imaju ponajbolju pizzu, npr. jedan Rubelj kojeg svi hvale, je čista nula naspram njih gore.

 

Nemoj to reć Ivani, za takve stvari ti prereže žile preko interneta.