Ostalo

Okupljanje Bug forumaša

TheGh0st pon 13.8.2012 19:28

Evo, mene zanima hoće li u ovoj godini (2012.) ili ako je već prošlo, hoće li u 2013. godini biti okupljanje Bug forumaša (mislim na offical okupljanje (ako to i postoji))?

 

Ako hoće, može li mi netko samo opisati kako to izgleda? Nađu li se svi forumaši u nekom bircu ili to bude malo "sofisticiranije"?

 

Može li mi netko ukratko opisati kako to izgleda?

 

Došao bih, pa me zato i zanima.

 

Unaprijed hvala!

 

mar123 pon 13.8.2012 19:59

Pa mjesto bi valda bio zagreb jer nas je najvise odavde, ali naznam kako bi to islo, pa ima nas najaktivnijih sigurno par stotina, cak i da ih se 50 odluci doc, kud s tim ljudima?

rooswelt1991 pon 13.8.2012 20:04
mar123 kaže...

Pa mjesto bi valda bio zagreb jer nas je najvise odavde, ali naznam kako bi to islo, pa ima nas najaktivnijih sigurno par stotina, cak i da ih se 50 odluci doc, kud s tim ljudima?

Ono što sam ja predlagao več više puta, HGspot (to jest hgshop {#}) stalno organizira neke glupe nagradene igre i slično, a prostor koji imaju u Utrinama na katu je idealan za jedan pravi event.

Komotno može doći 100+ ljudi gore, a ima i neki kafić gore. Nedavno je bio event gore kad je quake OC-a onu 7850 asus-icu, odnosno prestavljala se asusica z77. Bilo je jako malo ljudi gore, možda tek 20-30 (ja sam dobio pozivnicu na pcexpertu) i baš smo pričali sa "adminom" hgshopa (očigledno se on voli tako zvati, pa eto..{#}) i sa prestavnikom asusa, kako bi se gore moglo svašta organizirati.

Pa eto, BUG-ovci (ovde mislim na službene Bugovce iz redakcije) ionako stalno sudjelujete u promociji hgspota, možda bi mogli organizirati neki zajednički event {#}

ATJLučko pon 13.8.2012 20:13

Što se tiče eventa, imam ja prekonekoliko ideja u svezi narečenog, a jedna je od njih recimo na kupanje u karlovačkim rijekama i usput guštanje sa pivom u ruci na "Karlovačkim danima piva", recimo, a i znam nekoliko prostora gdje se može skupiti škvadra pa opaliti roštilj, kako ono roktavo, malo onog što kokodače tako i ono što pliva u vodi uglavnom, za detalje razrade eventualnih detalja, imamo vrijeme cijelu 2012 i prvu polovicu 2013 godine {#} !!!! 

rooswelt1991 pon 13.8.2012 20:17
ATJLučko kaže...

 

Dani piva su sad blizu, nebi se to stiglo organizirati, iako ću ja ionak več biti tamo, da posjetim, ovaj, kulturne znamenitosti Karlovca, ako me razumijete {#}

Nije problem organizirati, problem je kako biti siguran da će ti ljudi doći {#}

HCSC pon 13.8.2012 20:17
ATJLučko kaže...

Što se tiče eventa, ... recimo na kupanje u karlovačkim rijekama i usput guštanje sa pivom u ruci na "Karlovačkim danima piva",...

ne zvuči loše.

 

Pošto sam iz Rijeke, možemo se okupiti mi riječka ekipa + svi koji žele doči?

nul-3 pon 13.8.2012 20:25
cod2playahhh kaže...
nul-3 kaže...

Osijek-Zagreb-Slavonski Brod-Varaždin-Rijeka-Pula-Zadar-Split

 

I lijepo live chat s ekipom na velikom platnom.

i ja sam sam u dubrovniku :)

Split ti je najblizi. Ne znam koliko vas ima u Dubrovniku. Ja se za par dana selim u Osijek :D

kuny1234 pon 13.8.2012 20:26
cod2playahhh kaže...
nul-3 kaže...

Osijek-Zagreb-Slavonski Brod-Varaždin-Rijeka-Pula-Zadar-Split

 

I lijepo live chat s ekipom na velikom platnom.

i ja sam sam u dubrovniku :)

  Lipo se skupi ljudi,odu na skype :D oni koji ne mogu,od kuće kontaktiraju :D

Paolo2612 pon 13.8.2012 20:28

Po meni treba se prvo dogovoriti/ i napraviti par okupljanja po većim gradovima tj. gdje nas najviše ima. Pa onda ako to uspije onda možda krenuti u organizaciju jednog većeg ili jedinstvenog.

Square Enix pon 13.8.2012 20:40
cod2playahhh kaže...
nul-3 kaže...

Osijek-Zagreb-Slavonski Brod-Varaždin-Rijeka-Pula-Zadar-Split

 

I lijepo live chat s ekipom na velikom platnom.

i ja sam sam u dubrovniku :)

i jaa :D

TheGh0st pon 13.8.2012 22:25

Ja sam iz Slavonije (Vinkovci), no nije mi problem dati cca. 200 kn za povratnu do Zagreba i piti piće uz raspravu o tehnologiji. Po meni bi bilo najbolje, da svi koji žele doći uplate određenu sumu novca na nekakav bankovni račun i onda se izorganziramo i unajmimo si nesto. Bilo bi super kada bi recimo nekih 3-4 sata držali govore (kao na onim famoznim konferencijama), o recimo web-site buildingu, sigurnosti, desktop developanju, a nakon sto je svatko izlozio svoje (onaj tko se prijavi da izlaze), onda svi skupa odemo u jedan birc i dobrano se ispricamo. U biti, ne mislim da je najam projektora i platna za prezentacije skup, samo nam treba prostora i izlagača (mogao bi i ja nešto izlagati). Onda bi se vratili kući nakon pića, ali sa novim znanjem (recimo o sigurnosti PHP aplikacija). Naravno, svatko tko bi dosao bi dobio plan i program (sastavi se vrlo brzo) i onda zna kada se koja tema izlaze i koji forumas to izlaze. To je moja nekakva "utopija", ali kazem, da se to napravi, super bi bilo. U biti, svi koji ce ic uplate pare, njih se upise, dodju na iznajmljeni prostor i ako hoce, slusaju prezentacije iskusnih forumasa koji govore o raznim računalnim temama uzivo. Nakon sto su svi izlagaci svoje izlozili, odemo svi masovno u neki birc (ili neko ode kupit pice) i nastavljamo sa lezernim razgovorom o tehnologiji. Ne bi mi bilo problem voditi organizaciju ovoga, samo da se definira ko ce ic i naravno da neko iz Zagreba unajmi nekakav posten prostor i potrebnu opremu za izlaganje. Ja skupim pare, dam osobi iz Zagreba, ona iznajmi sve i eto, svima koji ce ic kazem vrijeme i mjesto i svi smo tu. Sto se tice lokacije, Zagreb je najbolji, posto je on ipak glavni grad, a tamo živi većina forumaša koji su glasali u anketi "Gdje živite?". Tako da, opet kažem, moglo bi se u Zagreb, samo ušparajte tih cca. 250 kn (za cugu i kartu) i cijelu noć se educirajte i raspravljajte o tehnologiji s nekim tko se zaista u to i razumije.

Johnny4286 pon 13.8.2012 22:28
TheGh0st kaže...

Ja sam iz Slavonije (Vinkovci), no nije mi problem dati cca. 200 kn za povratnu do Zagreba i piti piće uz raspravu o tehnologiji. Po meni bi bilo najbolje, da svi koji žele doći uplate određenu sumu novca na nekakav bankovni račun i onda se izorganziramo i unajmimo si nesto. Bilo bi super kada bi recimo nekih 3-4 sata držali govore (kao na onim famoznim konferencijama), o recimo web-site buildingu, sigurnosti, desktop developanju, a nakon sto je svatko izlozio svoje (onaj tko se prijavi da izlaze), onda svi skupa odemo u jedan birc i dobarno se ispricamo. U biti, ne mislim da je najam projektora i platna za prezentacije skup, samo nam treba prostora i izlagača (mogao bi i ja nešto izlagati). Onda bi se vratili kući nakon pića, ali sa novim znanjem (recimo o sigurnosti PHP aplikacija). Naravno, svatko tko bi dosao bi dobio plan i program (sastavi se vrlo brzo) i onda zna kada se koja tema izlaze i koji forumas to izlaze. To je moja nekakva "utopija", ali kazem, da se to napravi, super bi bilo. U biti, svi koji ce ic uplate pare, njih se upise, dodju na iznajmljeni prostor i ako hoce, slusaju prezentacije iskusnih forumasa koji govore o raznim računalnim temama uzivo. Nakon sto su svi izlagaci svoje izlozili, odemo svi masovno u neki birc (ili neko ode kupit pice) i nastavljamo sa lezernim razgovorom o tehnologiji. Ne bi mi bilo problem voditi organizaciju ovoga, samo da se definira ko ce ic i naravno da neko iz Zagreba unajmi nekakav posten prostor i potrebnu opremu za izlaganje. Ja skupim pare, dam osobi iz Zagreba, ona iznajmi sve i eto, svima koji ce ic kazem vrijeme i mjesto i svi smo tu. Sto se tice lokacije, Zagreb je najbolji, posto je on ipak glavni grad, a tamo živi većina forumaša koji su glasali u anketi "Gdje živite?". Tako da, opet kažem, moglo bi se u Zagreb, samo ušparajte tih cca. 250 kn (za cugu i kartu) i cijelu noć se educirajte i raspravljajte o tehnologiji s nekim tko se zaista u to i razumije.

  Valjda ce biti u stanju vratiti se doma  {#}

Square Enix pon 13.8.2012 22:46
Square Enix kaže...
cod2playahhh kaže...
nul-3 kaže...

Osijek-Zagreb-Slavonski Brod-Varaždin-Rijeka-Pula-Zadar-Split

 

I lijepo live chat s ekipom na velikom platnom.

i ja sam sam u dubrovniku :)

i jaa :D

mokosica,ti?

Aliser pon 13.8.2012 22:52

Nisu svi maloljetnici maloumni, čak što više, upoznao sam jednog forumaša odavdje, i on je MNOGO zreliji od mene čak i od večine sa foruma (uključujući i neke starije osobe).

A ja ču biti punoljetan kroz mjesec dana tako da.. :P