Ostalo

Nikola Tesla genij

MorciTheCroat sri 7.1.2009 22:40

Bas sam gledao film o Nikoli Tesli.

Svaka mu cast, ali mislim da veceg genija nije bilo, i veceg humaniste.

Nije uspio samo zato sto je covjek (mislim na ove bogatase) pokvaren do srzi, i stalo mu je samo do novca.

Batista sri 7.1.2009 22:48

I ja sam gledao film,gledao sam vise filmova o njemu. Bas sam i ja htio otvorit tu temu,ali si me preduhitrio. Mene je najvise fascinirao njegov pokus sa oslobadjanjem ogromnog magnetskog polja koje je bilo usmjereno prema brodu koji se nalazio negdje u okolici Phiadelphie. Receno je da su brod pronasli negdje u Alpama bez posade. To je donedavno bila Top Secret CIA-e !

tandara sri 7.1.2009 22:51

Da nije njega nebi sad ni pisao na forumu ni igrao gta4,uh žao mi je što nisam gledao film,jel to onaj sniman u Hrvatskoj a glumi i neki strani poznat glumac?

hondo sri 7.1.2009 22:54

nikola tesla je čovjek rođen u totalno pogrešno vrijeme.

 

njegove revolucionarne ideje učinili bi današnji svijet onim iz zvjezdanih staza..... no pohlepa pojedinaca i glad za novcem učinili su svoje i svijet zakinuli za veliki progres.

 

u ostalom i danas je tako..... revolucionarne ideje i bujna mašta smatraju se samo lošim, nedogmatskim i kako današnje drkadžije programeri vole govoriti "izvan standarda"

 

svi koji se drže standarda ostaju samo zatupljeni u prosječnost i ne vide dalje od sutra...

 

a ja kažem: "vjeruj instinktu i nedaj da te znanje zavede! srce i intuicija trebaju biti prvi u stvaranju čuda, ne pamet i razum"

Peliakn sri 7.1.2009 22:54

Nikola Tesla je bio i vise nego genije, on je predvidio buducnost on je vidio on sto mi dansa koristimo i vise od toga.Samo sto nazalost to niko nije znao cijenit.

Salamander sri 7.1.2009 22:59

Nikola Tesla je napravio izume i projekte koje istrazitelji, fizicari, elektrotehnicari i sl. ne mogu otkrit princip rada. Najvise me smeta sto su njegove zasluge pripisane drugima, najbolji primjer su rendgenske zrake !

Peliakn sri 7.1.2009 23:07

Tocno sve njegove zasluge su pripisani drugima.

Samo vecnia njegovi izuma ili zamisli su u tajnosti jer za neke stvari je bolje da se ne otkriju . Kao recimo ona da di god žarulju u zemlju ubode ona ce zasvijetlit zamislite sta b se desilo da sta takovo se i ostvari.

MorciTheCroat sri 7.1.2009 23:27

I mene ljuti sto su mu pokrali patente, onaj Markoni i ostala bagra.

E protiv sam nasilja, ali njega bi nalupao skupa s onim Morganom koji ga je prestao financirat cim je skuzio da on nece imat tu profita.

 

Sivi sri 7.1.2009 23:58

E samo da nije umro tako mlad da je još poživio tko zna koji bi napredak svijet doživio sa sa novim izumima.

Da i naravno ovo što su mu pokrali jednostavno ljudska glupost a što je najgore za izume koje su mu ukrali,amerikanci misle da su to njihovi izumili

nemoš vjerovat čak ih i tome uče u školi  Viče

 

Lion King čet 8.1.2009 00:13
hondo kaže...

nikola tesla je čovjek rođen u totalno pogrešno vrijeme.

 Ne on je roden u najbolje vrijeme!
Da je roden u sadasnjosti,jednostavno kapitalozam je toliko razvijen i toliko je novca ulozeno u tehlologiju i razvoj da nebi imao sansu.
On je covijek svog vremena,samo su mu ideje bile spred njegova vremena,puno ispredCool
Zna li netko naziv filma?
jurluk čet 8.1.2009 00:28
Batista kaže...

I ja sam gledao film,gledao sam vise filmova o njemu. Bas sam i ja htio otvorit tu temu,ali si me preduhitrio. Mene je najvise fascinirao njegov pokus sa oslobadjanjem ogromnog magnetskog polja koje je bilo usmjereno prema brodu koji se nalazio negdje u okolici Phiadelphie. Receno je da su brod pronasli negdje u Alpama bez posade. To je donedavno bila Top Secret CIA-e !

 
ito tako i ja. od riječi do riječi. ja sam isto htio otvorit temu, al si me preduhitrio

tandara kaže...

Da nije njega nebi sad ni pisao na forumu ni igrao gta4,uh žao mi je što nisam gledao film,jel to onaj sniman u Hrvatskoj a glumi i neki strani poznat glumac?

 
na ovo sam i ja pomislio

btw. istina, sniman je u hrvatskoj, a neki strani poznati glumac je Orson Welles

Batista čet 8.1.2009 11:40
Zodiac kaže...
Batista kaže...

I ja sam gledao film,gledao sam vise filmova o njemu.

 
Možeš nabrojiti neke od tih nekoliko filmova, dati link na IMDB itd?


 E jebiga,ja sam gledao te filmove na TV-u,tak da ti ne mogu pomoci
Sint1 čet 8.1.2009 12:44

On je za mene najveci znanstvenik i covjek svih vremena! Nitko, ali bas nitko u povijesti covjecanstva nije uspio globalno dotaknuti sve, ali apsolutno sve ljude na planeti zemlji bez obzira da li zive u dzungli ili u New York-u. Cudo i gotovo, najveci genij svih vremena!

Psiho246 čet 8.1.2009 12:51

Gledo sam i ja taj film, super je al neznam kak se zove da me hebes.

Tesla je genije i nadam se da ce mu se jednom pripisat sve zasluge.  Einstein je 0 za Teslu.

I mislim da se rodio bas u pravo vrijeme, jer recimo da se danas rodio pokopali bi ga kreteni i ismijavali i predstavljali ko idiota.

Ono je bilo doba izuma i izumljivanja pa je zato i Tesla uspio.

Horagio čet 8.1.2009 13:09
Psiho246 kaže...

Gledo sam i ja taj film, super je al neznam kak se zove da me hebes.

Tesla je genije i nadam se da ce mu se jednom pripisat sve zasluge.  Einstein je 0 za Teslu.

I mislim da se rodio bas u pravo vrijeme, jer recimo da se danas rodio pokopali bi ga kreteni i ismijavali i predstavljali ko idiota.

Ono je bilo doba izuma i izumljivanja pa je zato i Tesla uspio.

  Film se zove "Tajna Nikole Tesle" Ako je Einstein za Teslu 0, ond smo svi mi negativni brojevi. Einstein je poslije Tesle najbolji znanstvenik. Einstein je imao ogroman razum, bio je i dobar čovjek, ali nije bio Tesla. Tesla je bio i Einstein i sve ostalo. Al ako smo već kod znanosti, Tesla je u filmu rekao "Ja nisam znanstvenik. Ja sam istraživač." On je bio posebno nadaren, Bog mu je dao neku moć da sve predviđa, one mentalne slike, nadnaravna osjetljivost (čuje kucanje sata 3 prostorije udaljene od njegove) , razgovor s preminulim Markom Twainom, humanost, ali nije bio bahat kao drugi. Se sjeća ko dok mu je majka rekla : "Ta nisi ti ptica. Ti si čovjek". 
hondo kaže...

a ja kažem: "vjeruj instinktu i nedaj da te znanje zavede! srce i intuicija trebaju biti prvi u stvaranju čuda, ne pamet i razum"

  To je govorio Tesla u nekim trenucima u filmu. 
Psiho246 čet 8.1.2009 13:45
Horagio kaže...
Psiho246 kaže...

Gledo sam i ja taj film, super je al neznam kak se zove da me hebes.

Tesla je genije i nadam se da ce mu se jednom pripisat sve zasluge.  Einstein je 0 za Teslu.

I mislim da se rodio bas u pravo vrijeme, jer recimo da se danas rodio pokopali bi ga kreteni i ismijavali i predstavljali ko idiota.

Ono je bilo doba izuma i izumljivanja pa je zato i Tesla uspio.

Ako je Einstein za Teslu 0, ond smo svi mi negativni brojevi.
 Bas nisam skuzio, vjerojatno ne razmisljas izvan kutije. :P
Ako smo svi mi negativni brojevi a Einstein je 0, to sve jedno znaci da imamo vecu vrijednost od njega! :P:P:P
denix pet 9.1.2009 00:10

Bilo je jednom u emisiji na rubu znanosti o tesli. Pa možeš to potražiti. Ja ću si nabaviti tu emisiju, od frenda iz razreda :D

zanimljivo mi je to, šta ćeš hehe

E da, gledao sam i ja film. Možda bi još malo bolje bilo da nije bio onako povučen, da se je borio za svoje stajalište, vjerojatno bi postigao više (ovo je samo moje mišljenje).

Ali mislim da smo mu svi zahvalni za njegova djela. Samo neki ni neznaju da je on za neke stvari zaslužan, što bi možda trebalo promijenit.

A i dosta su mu izuma pokrali, nažalost.

Sve o svemu, čovjek je po meni legenda

jurluk pet 9.1.2009 00:24

ja sam gledao jednu epizodu emisije na rubu znanosti u kojoj se govorilo o tesli. i imam ju sad na kompu, jer je bila u jednom izdanju drva znanja. zapravo bila je ta cijela emisija i još jedna emisija neke strene televizije, mislim bbc. super emisije.

Gamer-gts ned 11.1.2009 21:52
MorciTheCroat kaže...

Jel posjetio neko njegovu rodnu kucu?

Moj bratic je bio tamo i veli da je super, mogu se vidjet njegovi izumi i sl.

 Ja sam bio
Baš je ljepo uređena
i možete vidjeti njegov
izum pojačala
Mislim da je od 1000V pojača na 100.000V

stjepan0072 ned 11.1.2009 23:14
Peliakn kaže...

Tocno sve njegove zasluge su pripisani drugima.

Samo vecnia njegovi izuma ili zamisli su u tajnosti jer za neke stvari je bolje da se ne otkriju . Kao recimo ona da di god žarulju u zemlju ubode ona ce zasvijetlit zamislite sta b se desilo da sta takovo se i ostvari.

 To je tajna?? krades iz CIA-e?
Makić ned 11.1.2009 23:35

najveći kralj koji je živia, j... ja sve umjetnike,fizičare i matematičare niko mu nije bija do kolina

da njega nije bilo ništa nebi imali, još da nije iskida oni ugovor : dolar svaka ks

bija bi najbogati čovik na svitu... rip

Makić ned 1.2.2009 14:01

"Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje, ali žalim što nemaju svoje."

snaga karaktera, evo uvik kad pročitan o njemu neznam kako bi se izrazia, mis da se neće još dugo rodit ovakav genije

a bilo bi zanimljivo vidit te nacrte i zabilješke šta su ameri ukrali