Ostalo

Može li nam doči policija zbog 'hakerstva''

Omniscient pon 25.6.2012 19:40

eto sjetio sam se ovoga jer me jako zanima, znači bilo da posjedujemo DDoS, program, keylogger ili tako nešto može li policija ako sazna doči na vrata? dosta puta vidim na netu prijetnja da če ga prijavit policiji a prijetnje su cak i iz drugih država, što vi mislite o tome? dali se policiji da iči u intervenciju zato što je netko nekome hakirao računalo pomoču virusa ili ako dođe prijava o napadanju stranica DDoS-om, ili če se zato pobrinuti naš internet service provider?

mind_challenge pon 25.6.2012 21:21
Omniscient kaže...

zvuči kao da se ja želim toga igrati pa da iz straha otvaram ovu temu..

Da, tako zvuči. A mi ovdje raspravljamo može ili ne može. Zaključili smo da može, a ti tvrdiš da ne može. Ukoliko sumnjaš u ispravnost našeg zaključka pročitaj što piše u kaznenom zakonu o tome.

SupremeCommander pon 25.6.2012 21:31

Ako si maloljetan, ne brini, ako ti i dodje policija nece ti nis napravit, samo reci da si to radio iz edukativnih razloga, da nisi znao i da neces vise. To uvijek prolazi...

 

Ako si punoljetan, onda ti savjetujem da se time bavis profesionalno, dobar haker puno vrijedi, i dobra lova se moze zaraditi, pogotovo u ovo doba krize gdje se kao posten programer/ITjevac sve teze dolazi do kruha...

Ali u tom slucaju, pripazi da dobro sakrijes trag kad pises po ovakvim forumima, koristi proxyije, spajaj  se samo iz mobilnih mreza, sa javnih mjesta ili ako moras koristiti svoj cesto mijenjaj mobitel/karticu, seli se cesto iz grada u grad, iz drzave u drzavu, ne gledaj u nebo da te ne snime sateliti, i kako to vec ide...

 

Omniscient pon 25.6.2012 21:35
SupremeCommander kaže...

Ako si maloljetan, ne brini, ako ti i dodje policija nece ti nis napravit, samo reci da si to radio iz edukativnih razloga, da nisi znao i da neces vise. To uvijek prolazi...

 

Ako si punoljetan, onda ti savjetujem da se time bavis profesionalno, dobar haker puno vrijedi, i dobra lova se moze zaraditi, pogotovo u ovo doba krize gdje se kao posten programer/ITjevac sve teze dolazi do kruha...

Ali u tom slucaju, pripazi da dobro sakrijes trag kad pises po ovakvim forumima, koristi proxyije, spajaj  se samo iz mobilnih mreza, sa javnih mjesta ili ako moras koristiti svoj cesto mijenjaj mobitel/karticu, seli se cesto iz grada u grad, iz drzave u drzavu, ne gledaj u nebo da te ne snime sateliti, i kako to vec ide...

 

covjece ne planiram rušit NASU LoL LoL LoL možda zvučiš malo sarkastično u zadnjem djelu

mind_challenge pon 25.6.2012 21:37
segregator kaže...

Doči če oni, bez brige, uvijek dodžu.

Jednom ćovjeku tu u susjedstvu odnijeli raćunalo zbog toga, srečom je imao rodžake u policiji

pa su ga izvukli

Ima takvih slučajeva, u posljednje vrijeme sve su češći. Treba ipak pripaziti ako se igra s takvim stvarima.

x18x05x pon 25.6.2012 21:40

Napali ste ga kao da je pravi haker a ne netko tko pita za info. Neki od vas su cak i bezobrazni. {#} Na forumu vise neces smijeti postavit nikakvo pitanje a da te neko ne izvrijedja. Jadno.

mind_challenge pon 25.6.2012 21:42
x18x05x kaže...

Napali ste ga kao da je pravi haker a ne netko tko pita za info. Neki od vas su cak i bezobrazni.  {#}  Na forumu vise neces smijeti postavit nikakvo pitanje a da te neko ne izvrijedja. Jadno.

  Tko ga je vrijeđao? Nitko ga nije napao, čak smo ga dobronamjerno savjetovali. Jadni ste vi s ovakvim postovima.

x18x05x pon 25.6.2012 21:47
mind_challenge kaže...
x18x05x kaže...

Napali ste ga kao da je pravi haker a ne netko tko pita za info. Neki od vas su cak i bezobrazni. {#}  Na forumu vise neces smijeti postavit nikakvo pitanje a da te neko ne izvrijedja. Jadno.

  Tko ga je vrijeđao? Nitko ga nije napao, čak smo ga dobronamjerno savjetovali. Jadni ste vi s ovakvim postovima.

Upravo ti.

Omniscient pon 25.6.2012 21:47

eo šta ja mislim, neki malac oče prijavit nekoga ko mu je upo u računalo i ukrao WoW račun, sad če on ič na policiju, alo neko mi je ukrao WoW račun 75 lvl itd itd... što mislite što če policija na to reči? puno je ozbilnjije ako je to račun od internet bankarstva..

mind_challenge pon 25.6.2012 21:49
Omniscient kaže...

eo šta ja mislim, neki malac oče prijavit nekoga ko mu je upo u računalo i ukrao WoW račun, sad če on ič na policiju, alo neko mi je ukrao WoW račun 75 lvl itd itd... što mislite što če policija na to reči? puno je ozbilnjije ako je to račun od internet bankarstva..

  Policija će reći: Daj mali dokaze da je to tvoj račun, daj dokaz da ti je to netko ukrao a ne da si prodao i slično. Ako je vrijednost računa manja od 1000 kuna neće se ni zamarati s tim. Neznam koliko pratiš vijesti, ali ranije ove godine su pohapsili neke jer su ''hakirali'' facebook račune, dakle i takve za tebe manje ozbiljne stvari su kažnjive.

rustweaver pon 25.6.2012 21:55
Omniscient kaže...

eo šta ja mislim, neki malac oče prijavit nekoga ko mu je upo u računalo i ukrao WoW račun, sad če on ič na policiju, alo neko mi je ukrao WoW račun 75 lvl itd itd... što mislite što če policija na to reči?

Mislim da bi trebao ići studirati pravo, ili barem zabiti nos u zakone, možda ovamo?

 

Ne znam što će policija na to reći nisam nikada imao posla s njima, a nisam nikada ni krao WoW račune.

rambox pon 25.6.2012 21:56
Omniscient kaže...

eto sjetio sam se ovoga jer me jako zanima, znači bilo da posjedujemo DDoS, program, keylogger ili tako nešto može li policija ako sazna doči na vrata? dosta puta vidim na netu prijetnja da če ga prijavit policiji a prijetnje su cak i iz drugih država, što vi mislite o tome? dali se policiji da iči u intervenciju zato što je netko nekome hakirao računalo pomoču virusa ili ako dođe prijava o napadanju stranica DDoS-om, ili če se zato pobrinuti naš internet service provider?

A čuj ako se nalaziš u Kini ili recimo Rusiji, moš bit miran ako imaš neke namjere protiv recimo Amera ili njihovih saveznika to sigurno.{#}Te dvije spomenute države ionak prešutno podržavaju, svakakave hakerske stvari sa svog teritorija pogotovo Kinezi pa hakerima na njihovom teritoriju ne može niko ništ.Daj zamisli da Američki panduri ili FBI traži od KIneza, da nekog uhapse radi nečega kaj su hakirali s Kineskog teriotorija pa nema šanse fučkaj ga.{#}{#}

 

 

 

 

rustweaver pon 25.6.2012 22:09
rambox kaže...

Daj zamisli da Američki panduri ili FBI traži od KIneza, da nekog uhapse radi nečega kaj su hakirali s Kineskog teriotorija pa nema šanse fučkaj ga.{#}{#}

Neće ti doći FBI. Doći će ti CIA i slični (ako digneš dovoljno prašine). Ljudi pa gdje vi živite? Tajne službe i služe obavljanju operacija koje se ne mogu nikako obaviti normalnim službenim kanalima.

rambox pon 25.6.2012 22:21
rustweaver kaže...
rambox kaže...

Daj zamisli da Američki panduri ili FBI traži od KIneza, da nekog uhapse radi nečega kaj su hakirali s Kineskog teriotorija pa nema šanse fučkaj ga.{#}{#}

Neće ti doći FBI. Doći će ti CIA i slični (ako digneš dovoljno prašine). Ljudi pa gdje vi živite? Tajne službe i služe obavljanju operacija koje se ne mogu nikako obaviti normalnim službenim kanalima.

CIA u Kini taman posla fučkaj ga,{#} pa jesi ti skužil uopče o kakvim sam ja Hakerima pričal ako su zaštičeni od strane države onda nema frke.S druge strane neče CIA ganjat neku skupinu, koja zaštičeno udara po nekom Američkom cilju jer ne može zaštičeni su Kina nije Švedska ili Ukrajina ak nisi znal. O onim malim koji udaraju preko LOIC ko njih šljivi, ali opet predstavljaju veliki problem itekako ako su organizirani i zaštičeni tj vlast u KIni okreče glavu na takve sitinice.{#}{#}