Ostalo

Modeliranje žicom

steve90 sri 25.1.2012 14:58

evo ovako, znam da naslov teme zvuči čudno, ali ono što me zanima je pravljenje nekakvih predmeta (npr. drvo, kuća i tako to) savijanjem žice.
sve što mi treba je ako netko možda ima par slika, samo da vidim nešto kako bih dobio neku ideju u glavi kako i što da napravim. ako netko ima osobnog iskustva, još bolje, pošto bih mogao i pitati za savjet.
pokušao sam tražiti neke slike po netu, ali bez uspjeha. bilo kakva pomoć je dobrodošla. :)

axelox sri 25.1.2012 16:06

Prvo ti je vazno da li zelis raditi 2D ili 3D stvari.

2D su dosta lagani za napraviti a mozes napraviti dosta fora stvari (srca, zvijezde, krizeve, zivotinje, slova...)

Za ovakvo modeliranje ti je u biti dovoljna slika (nacrt) pa picis po njoj. Ako imas imalo strpljenja trebalo bi ispasti dosta dobro.

 

Kod 3D modeliranja je malo veci problem. Ja sam osobno vidio kugle i stabla i izgledaju super.

Cak mi je i jedna gospodja sa Hand Mada objasnjavala kako se rade stabla ali nisam bas skuzio (uglavnom nije nesto pretjerano tesko).

Ona je za ta stabla koristila zicu u boji (crvena,plava,zelena,crna...). Za takvo modeliranje ti ipak treba nesto vise vremena a i malo vjestine.

 

Ja sam ovo 2D pokusavao i ono sta sam napravio je ispalo po meni dosta dobro. Zicu sam uzeo u BricoStoreu, mislim da je bila 25kn - 50m.