Ostalo

Legači (Lego kocke)

zoran123456 pon 5.3.2012 10:59

Pozdrav, pa zar nema još niti jedna tema o ovome ??

 

Ovako, Lego je najjača stvar ikad napravljena, i bilo bi super kad bi mi u HR bili u mogućnosti kupiti dosta onih univerzalnih paketa (da nisu avioni, dinosauri idr. gluposti), kao i specifične pakete poput prozora, kotača, krovova, ljudi, idr.

 

tražim malo po netu, pa po trgovinama igračkama, i došao sam do zaključka da se može nabaviti na samo dva mjesta:

 

1. preko portala ekupi

2. u kafulandu (ili nekim drugim velikim trgovačkim lancima)

 

Ali nažalost i dalje je izbor jako malen, a za bilo šta više od najosnovnijih modela možeš zaboraviti.

Inače, imam blizu 30 godina, ali to je posve nebitno za slaganje Lego kockica !

nul-3 pon 5.3.2012 11:38

Ako imaš 30 godina onda vjerovatno imaš karticu, otvoriš si paypal i kupuješ iz vana. EBay je pravo mjest o za to...možda bi se tamo mogla pronači neka kvalitetna kopija za dosta manje pare.

CyberDemonVZ pon 5.3.2012 12:08

Moze se mjenjati ime teme?

Mogao bi staviti Legači (Lego kocke) ili nesto takvo.

Lako ce biti ljudima shvatiti o cemu je rijec, a i ako netko koristi search i upise lego, nece pronaci ovu temu!

 

I da budem on topic, koliko sam imao prilike vidjeti u Varazdinu je najveci izbor u Mulleru.

Unix uto 6.3.2012 10:47

Strašno me iritira kad mi netko spomene da su Lego kocke samo za klince. {#}

Evo i ja se često prihvatim kocki(ca) pa složim neku kreaciju sa onim najjednostavnijim elementima (nisam dugo kupovao nove) {#}

 

Uskoro dolazi LEGO Minecraft (ako netko nezna, Minecraft je popularna indie igra "slaganja kockica" makar je ona puuno više od toga), imate u planu za naručiti?

Waldorf uto 6.3.2012 10:48

Budući da kod nas nema specijaliziranih dućana s dobrim izborom (a nije da nije bilo ekipe koja ih je pokušavala otvoriti; LEGO ima prilično rigoroznu politiku distribucije tzv. ekskluzivnih setova), najbolje mjesto za kupovinu ove igračke je www.bricklink.com (sustav internetskih virtualnih dućana koji prodaju LEGO) - ima starih, novih, rabljenih, originalno zapakiranih, jeftinih, skupih, kao komplet i u dijelovima. Na forumu domaćeg kluba www.kockice.org/forum postoje upute kako se koristiti tom stranicom i opisi iskustava iz Hrvatske s pojedinim dućanima. (Vidjeti nekoliko prvih topica na ovom podforumu.) Ima i nekoliko hrvatskih dućana, pa se s njima može dogovoriti i osobna primopredaja. Cijene su različite, načelno nešto veće nego na ebayu, ali na ebayu se mora stražariti da se ubode kvalitetna i povoljna ponuda kad naleti, a ovdje ima svega.

 

Edit:

@zoran123456: Sa LEGO stranice može se kupovati iz mnogih zemalja, ali ne i iz Hrvatske.

@CyberDemonVZ: Carinski troškovi kao i u većini drugih slučajeva: ovisno o veličini, načinu pakiranja, iznosu računa, raspoloženju carinika... nešto prođe bez carinjenja, nešto ne.

 

Unix uto 6.3.2012 11:02

Kad smo već kod vozila, ima li netko iskustva sa Mindstormsima NXT?

Kad sam bio manji me to zanimalo, pročitao sam u Enteru nešto o njima, ali ih nikad nisam nabavio jer su dosta skupi.

DigiMagic pet 28.12.2012 13:41

Pitanjce... za koje mi se ljudi u ovoj temi čine najkompetentniji. Postoji li takav lego set, ili neka druga vrsta kocaka, od kojih mogu slagati svemirske brodove, ali da se ne vidi da su od kocaka? Radio bih, možda, praktične 'specijalne efekte' za amaterski film {#} Izguglao sam prilično lego svemirskih brodova i super je to, ali vidi se da nisu pravi...

 

CyberDemonVZ pet 28.12.2012 13:49
DigiMagic kaže...

Pitanjce... za koje mi se ljudi u ovoj temi čine najkompetentniji. Postoji li takav lego set, ili neka druga vrsta kocaka, od kojih mogu slagati svemirske brodove, ali da se ne vidi da su od kocaka? Radio bih, možda, praktične 'specijalne efekte' za amaterski film {#} Izguglao sam prilično lego svemirskih brodova i super je to, ali vidi se da nisu pravi...

Dobro pitanje!

 

Koliko ja znam - ne.

 

I oni kompleti brodovi, letjelice - ovo - ono, sve je napravljeno od "normalnih" lego kockica, tako da se vide ostri rubovi, spojevi, na vrhu valjcici za prikapcanje novih kockica...

sirka666 pet 28.12.2012 13:51
DigiMagic kaže...

Pitanjce... za koje mi se ljudi u ovoj temi čine najkompetentniji. Postoji li takav lego set, ili neka druga vrsta kocaka, od kojih mogu slagati svemirske brodove, ali da se ne vidi da su od kocaka? Radio bih, možda, praktične 'specijalne efekte' za amaterski film {#} Izguglao sam prilično lego svemirskih brodova i super je to, ali vidi se da nisu pravi...

 

Teško da ćeš sa bilo kakvim kockicama postić željeni izgled.

 

Možda da kupiš koju maketu pa nju središ. Ili ako baš hoćeš uzmeš si ploče stirena i napraviš svoj brod po želji. Dakako to je ogroman posao i trud.

CyberDemonVZ pet 28.12.2012 14:09
DigiMagic kaže...

Pitanjce... za koje mi se ljudi u ovoj temi čine najkompetentniji. Postoji li takav lego set, ili neka druga vrsta kocaka, od kojih mogu slagati svemirske brodove, ali da se ne vidi da su od kocaka? Radio bih, možda, praktične 'specijalne efekte' za amaterski film {#} Izguglao sam prilično lego svemirskih brodova i super je to, ali vidi se da nisu pravi...

Evo, mislim da ce ti ovdje vise moci pomoci:

http://www.maketarstvo.net/forum/viewforum.php?f=8