Ostalo

Kako da napravim muziku za auto?

Slaven23 čet 27.12.2012 19:18

Pozdrav,

 

Ne znam kojoj grupi pripada ova tema pa sam odlucio postaviti je ovde.

Pitanje: Da mi neko zna objasniti kako da napravim muziku za auto?

 

Format mp3, obicni CD

 

Ja sam narezivao muziku na obicni CD i odnesem u automobil i nece, eh sada zasto nece?

 

 

overhaul čet 27.12.2012 19:24
Slaven23 kaže...

Pozdrav,

 

Ne znam kojoj grupi pripada ova tema pa sam odlucio postaviti je ovde.

Pitanje: Da mi neko zna objasniti kako da napravim muziku za auto?

 

Format mp3, obicni CD

 

Ja sam narezivao muziku na obicni CD i odnesem u automobil i nece, eh sada zasto nece?

 

 

 Misliš, kako snimiti na medij? Prvo preciziraj koji player imaš u autu.
Drugo, jesi li probao napraviti audio cd? Potom provjeri na karakteristikama

playera koji bitrate i sampling rate podržava i kakav format zapisa.
Na kraju, probaj očistiti leću sa onim cd-ovima za čišćnje natopljenim tekućinom.

Slaven23 čet 27.12.2012 19:29

 

1. U autu imam obicni player (diviks)

2. Pokusavao sam napraviti audio cd, ali nista opet. (ne moze u automobilu)

 

Mislim da podrzava vma ili wav fajlove, ali kako da svoje pjesme konvertujem iz mp3 fajla u .wma ili .wav?

(Vidio sa na nekim CD-ovima velicina fajla je 44KB, npr. originalni CD-ovi od nekih pjevaca)

 

godo čet 27.12.2012 19:32

Kod prženja cd-a moraš koristiti opciju izrade Audio CD-a (kapacitet CD-a ti je prikazan u minutama), a ne obično zapisivanje (izrada Data CD-a, kapacitet prikazan u megabajtima) muzike na CD!

Genoxxx čet 27.12.2012 19:36
Slaven23 kaže...

Koji program preporucujete za konvert iz mp3 fajla u neki drugi (.aac)

real player, koristim ga vec duze vrijeme i nikad problema... skidas pjesme direktno sa youtubea kao video i onda ga konvertiras u koji god oces format (mp3,wma,aac...)

CreaToR čet 27.12.2012 19:46

ja sebi za auto pržim preko Nero Express / Music / Audio CD ....
šta znači da ti na običan cd stane 80 min muzike, bilo to 80 pjesama po minutu ili jedan mix od 80min
i naravno, pjesme su mi u mp3 formatu bez ikakvog prebacivanja u drugi format

Volvox čet 27.12.2012 19:48

Mene zanima dali je moguce naci ako u autu imam normalni player, ne mp3, nego onaj obicni koji ne cita mp3, dali je moguce na njega stavit u nekom formatu muziku da mi na 1 cd stane barem 100 pjesama, kako to biva sa mp3-em, jer mi ovako može stat samo 18 pjesama.

Genoxxx čet 27.12.2012 19:48

vjerojatno mu samo rade kupljeni albumi a pjesme u njima dolaze u aac formatu... i pazi da pjesme stavljas na obican cd a ne dvd i ako przis preko npr neroa kao music cd onda bi ti trebao sam konvertirati u aac.

dea2312 sri 11.3.2015 20:28

pozz..znači snimila sam pjesme na cd i sve su pjesme u mp3 formatu i kada sam ga stavila u auto dns osoba s kojom sam se vozila rekla je da radio ne čita mp3 format nego samo audio... zanima me kako ću ja sada snimiti pjesme u audio formatu i jeli to mogu na običan cd na kojem piše 700mb ili....molim vas za pomoć...hvala :)

sirka666 sri 11.3.2015 20:49
dea2312 kaže...

pozz..znači snimila sam pjesme na cd i sve su pjesme u mp3 formatu i kada sam ga stavila u auto dns osoba s kojom sam se vozila rekla je da radio ne čita mp3 format nego samo audio... zanima me kako ću ja sada snimiti pjesme u audio formatu i jeli to mogu na običan cd na kojem piše 700mb ili....molim vas za pomoć...hvala :)

 Možeš bez problema na obični CD to snimiti.

 

Samo u određenom programu za prženje CD-ova staviš mogućnost da prži AUDIO CD. Nisi ograničena s prostorom već s minutama (CD ima prostora 80 minuta), tako da vodiš računa o tome.

 

Osobno koristim Ashampoo burning studio free i sasvim ok radi tu zadaću, ali danas bilo koji program za prženje ima tu mogućnost, pa čak i windows media player

Evo i slika - dolje je traka koliko je CD zauzet u trajanju u minutama u Ashampoo programu.

Didi91 čet 28.1.2016 10:44

Pozdrav, trebam pomoc ak neko zna...Ja u autu imam nis posebni sony mp3/usb radio i mucim se sa pjesmama....od njih 30 na usb-u cita ih 5-6...pjesme sam skidala na video2mp3 stranici i neznam zas mi to radi jel na krivom mjestu skidam il je u necem drugom problem?

 

KaeR čet 28.1.2016 13:35

Mogući problemi, ovisno o konkretnom playeru:

- loša podrška za VBR (varijabilni bitrate)

- nepodržavanje dijakritičkih ili specijalnih znakova u imenima ili ID3 tagovima

 

Uglavnom, trebalo bi u nekom playeru na PC-u vidjeti razlike između tih datoteka da bi se dalo neki konkretniji odgovor.

Probaj skinute datoteke konvertirati nekim alatom (audacity, aimp3 converter,...) pa isprobati na radiju ponovo.

ivan_05 ned 8.4.2018 21:02

Nisam znao na koji ću forum postaviti ovo pitanje pa sam odlučio ovdje da ga postavim.Neznam kako da vidim koji mi je format cd-a u autu? 

Da li mi možete pomoći poslao sam dole sliku.

 

tomek03 ned 8.4.2018 21:10

izvadis radio van i pise na njemu, ili njuskat po googlu za koji auto je to radio? al mislim da je obicini cd (audio, ne mp3), probaj stavit neki mp3 u njega, ak nece ucitat nije mp3..