Ostalo

Gamersko ovo, gamersko ono

rocker55555 pon 4.7.2011 12:33

Jako cesto vidam nekoga da napise gamerski mis, podloga, tipkovnica. Odmah mi padne mrak na oci...

 

To nista nije gamersko, nego je jednom rijecju kvalitetno.

 

Po tome ako netko ima npr. Logitech G9 i Steelseries Qck on je odmah gamer, a nitko ni ne pomisli da treba precizan mis i podlogu za npr. 3d modeliranje.

 

Ista je stvar sa "gamerskim" konfama. To je jaka konfa, a ne gamerska.

Jer opet te jake komponente mogu sluziti za rendanje,PS i ostalo.

 

 

Ako neki proizvodac kaze da je to gamerski proizvod, to je samo da privuce neku djecurliju koja igraju cod i misle da ce im to nesto pomoci.

I naravno za k*rcenje (vidi moj mis svijetli).

 

 

Valjda nisam jedini koji je ovo primjetio i kome ovo smeta.

 

 

Danny_HR pon 4.7.2011 12:43

Zapravo nisi u potpunosti u pravu, ma da neki tvoji stavovi stoje.

 

Računalo za igranje (gamersko) prilagodiš upravo igranju i gledaš koja će ti komponenta osigurati ugodno igranje. To ne znači da će ti ista konfiguracija biti optimalna za posao. Rendering pogotovo.

 

Sve ima svoju svrhu i jasno je namijenjeno toj svrsi. Da, svaka gaming tipkovnica/miš i slično se može koristiti u ostale svrhe, ali daleko od toga da je za to optimalno.

athlon64 pon 4.7.2011 12:43
Monopol kaže...
Meni padnu tri mraka na oci kad cujem gejmer. :)

baš to

Slash 666 kaže...
rocker55555 kaže...
bla bla bla

 

 

Smisao ovog posta i teme je?

a nema ga baš iako je svaka rijeć koju je napisao toćna lol.

athlon64 pon 4.7.2011 12:47
Monopol kaže...
Ja postižem potpuno iste rezultate sa tipkovnicom od 50 kuna i Logitech G19 gejmerskom koju sad imam a kosta 1500 kn...

toćno to , ja imam periferiju od 150kn , probao sam igrat sa logitech g5 i nisam ništa bolje igrao nego sa svojim hp škovace , jedino sta mi se kod fancy logitech tipkovnica dopada je onaj lcd mali koji moze bit jako koristan

Danny_HR pon 4.7.2011 12:48
Monopol kaže...
Ja postižem potpuno iste rezultate sa tipkovnicom od 50 kuna i Logitech G19 gejmerskom koju sad imam a kosta 1500 kn...

Nije to uopće upitno. Razina komfora i onoga što tipkovnica donosi je različita.

Za uredski rad (rendanje) mi ne pada na pamet imati G19, s druge strane mi doma dobro dođe (doduše g15) jer imam neke dodatke koji mi pašu kad igram i pojednostave mi korištenje.

Monopol pon 4.7.2011 12:52

OK Danny svako si odabere ono kaj mu paše... Još jedan promjer imao sam neki mini miš za laptope sa kojim sa igrao COD i nakon toga sam kupio G9 za 600 kn međutim nisam primjetio nilakvu razliku...

i_rambo_plache pon 4.7.2011 12:53

Ni sportski auto nije ništa drugo nego osnaženi motor, poboljšana aerodinamika i bolji grip... Marketing is a bitch...

 

Što očekuješ od ove teme? Grupno pljuvanje na opisni pridjev gamerski?

dncrmt pon 4.7.2011 12:54
Danny_HR kaže...
Monopol kaže...
Ja postižem potpuno iste rezultate sa tipkovnicom od 50 kuna i Logitech G19 gejmerskom koju sad imam a kosta 1500 kn...

Nije to uopće upitno. Razina komfora i onoga što tipkovnica donosi je različita.

Za uredski rad (rendanje) mi ne pada na pamet imati G19, s druge strane mi doma dobro dođe (doduše g15) jer imam neke dodatke koji mi pašu kad igram i pojednostave mi korištenje.

Jeste.A koliko sam ja vidio,svi oni koji se bave obradom videa,zvuka,3d modeliranjem i sl.imaju neke tipkovnice sa pravim muškim tipkama koje su označene različitim bojama da bi lakše radili u tim programima.Jesam li u pravu?

Danny_HR pon 4.7.2011 12:57
dncrmt kaže...

Jeste.A koliko sam ja vidio,svi oni koji se bave obradom videa,zvuka,3d modeliranjem i sl.imaju neke tipkovnice sa pravim muškim tipkama koje su označene različitim bojama da bi lakše radili u tim programima.Jesam li u pravu?

Nisam primijetio... :)

 

Monopol kaže...
OK Danny svako si odabere ono kaj mu paše... Još jedan promjer imao sam neki mini miš za laptope sa kojim sa igrao COD i nakon toga sam kupio G9 za 600 kn međutim nisam primjetio nilakvu razliku...

Pa nećeš ti to primijetiti na tome koliko si bolji. Naravno da ne.

Al sigurno da je ugodnije igrati meni s G700 i 13 tipaka nego nekome s tim mini mišem. U tome je poanta, komfor, veći izbor tipaka koje možeš mapirati, makroi i sl. Sve je to korisno ako upotrebljavaš, ako ne apsolutno je svejedno koji je miš.

Danny_HR pon 4.7.2011 13:06
Batista kaže...

Da... Al s druge strane kad se pogleda, najmanje 90% korisnika koristi svoje konfe za igranje na ovom forumu... Bile to jake ili prosjecne konfe...

Apsolutno, ali nekome je to primarna uloga osobnog računala doma - kao meni. Nekome tek usputno.

 

No, to i dalje ne znači da ne postoji razlika između računala za igranje i računala za renderiranje primjerice. Razlike ima u svakom slučaju.

 

 

Što se gaming napajanja tiče - lulz. :)

Fearless pon 4.7.2011 13:11

Ja ću samo nadodati da mi je od abusement-a riječi "gamer" jedino gore smatranje "gaminga" nekom ozbiljnom zanimacijom i hvale vrijednom aktivnošću...  {#}

Don't get me wrong, ali smiješno je kad klinci cijeli ozbiljni govore za sebe da su "gejmeri"... Valjda sam samo ostario. {#}

athlon64 pon 4.7.2011 13:18
Fearless kaže...

Ja ću samo nadodati da mi je od abusement-a riječi "gamer" jedino gore smatranje "gaminga" nekom ozbiljnom zanimacijom i hvale vrijednom aktivnošću...  {#}

Don't get me wrong, ali smiješno je kad klinci cijeli ozbiljni govore za sebe da su "gejmeri"... Valjda sam samo ostario. {#}

hahah , da metuzalem xd , a cujes ima multiplayera koji su postali sport , mislim da u engleskoj namjeravaju uvest gaming na olimpijske igre kao electronic sport , pitaj juru,on zna toćno , ali šta kežeš , neka ozbiljnija zanimacija {#}

nick54312 pon 4.7.2011 13:18
rocker55555 kaže...

Jako cesto vidam nekoga da napise gamerski mis, podloga, tipkovnica. Odmah mi padne mrak na oci...

 

To nista nije gamersko, nego je jednom rijecju kvalitetno.

 

Po tome ako netko ima npr. Logitech G9 i Steelseries Qck on je odmah gamer, a nitko ni ne pomisli da mu treba precizan mis i podlogu za npr. 3d modeliranje.

 

Ista je stvar sa "gamerskim" konfama. To je jaka konfa, a ne gamerska.

Jer opet te jake komponente mogu sluziti za rendanje,PS i ostalo.

 

 

Ako neki proizvodac kaze da je to gamerski proizvod, to je samo da privuce neku djecurliju koja igraju cod i misle da ce im to nesto pomoci.

I naravno za k*rcenje (vidi moj mis svijetli).

 

 

Valjda nisam jedini koji je ovo primjetio i kome ovo smeta.

 

 

Ne slažem se stobom. Nisam ti dao TD jer se donekle i slažem s tobom, ali ipak nije za TU.

 

Uzmimo npr. za primjer Logitech G19. 

To je tipkovnica prvobitno namjenjena gamingu, u ime njoj se može dodati gemerska, zašto ne?

Zašto netko nebi tu tikovnicu nazvao gemerska, ako je gemerska?

Koje je uopće logika da kupiš gamersku tipkovnicu i kasnije je ne nazivaš gemerska?

Ne vjerujem da će netko za 3D-modeliranje uzet G19 (nego neku mehaničku), a i ako uzme oveo je to gemerska tipkovnica.

Ti sad ne možeš reć da to nije gemerska tipkovnica, jer je.

Sve što je Logitech radio na njoj, radio je zbog igara (gaminga), na većini review-a o njoj priačat će se nešto ...in-game ...

Ova tipkovnica može poslužit i kao tipkovncia za profesionalni rad, ali može i za gaming za što je i namjenjena.

 

 

Možete mi dat koliko hoćete TDova, ali to je moje mišljenje.