Ostalo

Engleski poboljšanje vokabulara

acmilan0083 čet 3.11.2011 15:18

Evo ako bi mi netko mogao preporuciti nesto da prosirim vokabular iz engleskoga.Normalno mogu razumjeti kada sa nekim pricam,ali gledanje filmova i citanje knjige ide mi teže.Pa ako netko zna neka slobodno napiše

mac92 čet 3.11.2011 15:27

Imaš vrlo dobar program tell me more (engleska verzija). Potreban ti je mikrofon i imaš sve što ti je potrebno. Isto tako možeš početi čitati riječnik :D

wrathchild čet 3.11.2011 15:28
acmilan0083 kaže...

Evo ako bi mi netko mogao preporuciti nesto da prosirim vokabular iz engleskoga.Normalno mogu razumjeti kada sa nekim pricam,ali gledanje filmova i citanje knjige ide mi teže.Pa ako netko zna neka slobodno napiše

čitanje knjiga na engleskomu.. ako ide teško ima one prilagođene verzije s lakšim riječima, u izdanju Penguin readers mislim.. to se koristi i za srednje škole, i imaš nekoliko levela, ovisno o težini riječi

acmilan0083 čet 3.11.2011 17:13
wrathchild kaže...
acmilan0083 kaže...

Evo ako bi mi netko mogao preporuciti nesto da prosirim vokabular iz engleskoga.Normalno mogu razumjeti kada sa nekim pricam,ali gledanje filmova i citanje knjige ide mi teže.Pa ako netko zna neka slobodno napiše

čitanje knjiga na engleskomu.. ako ide teško ima one prilagođene verzije s lakšim riječima, u izdanju Penguin readers mislim.. to se koristi i za srednje škole, i imaš nekoliko levela, ovisno o težini riječi

jel mozda znas jel postoji neka knjiznica u kojoj bi  mogao posuditi takav tip knjiga

Cromaki čet 3.11.2011 20:29

Ja sam naućio 80% engleskog kroz igre... Pogotovo kroz World of Warcraft jer ima puno questova pa moraš čitati šta piše i gdje trebaš ići.. Zabavljaš se i ućiš..

lovac82 čet 3.11.2011 21:04

Ne znam za eng, al sto se tice de mogu ti reci da sam ga naucio ovako: isao u vrtic tamo (izbjeglice bili), od malena gledo kiku, super rtl, rtl 2 itd.... kada smo doselili u zg nastavio sam s gledanjem omiljenih mi kanala, poceo slusati i mjuzu na njihovom jeziku pa sve vise i filmove, njemacki nisam ucio u skoli u hr (ucio sam eng)....... Danas, mogu reci da gotovo savrseno znam njemacki (sto razumijevanje, sto ton glasa/izgovaranje kao da sam samo tamo zivio) i moja sestra takoder, pomagao sam frendovima cesto kada su ucili de u skoli, znam i eng kojeg sam ucio samo u skoli i preko racunala, al ni priblizno kao de. Eto, probaj isto s eng, mozda ti pomogne (vjerujem da hoce)