Ostalo

Čudan telefonski poziv

M4r10 uto 2.9.2008 11:07

Evo maloprije mi zazvonil telefon (fiksni) i vidim neki čudan broj na displeju. Onda se javim i neki tip (odmah sam skužil da je to automat)  mi počne brijati o 55 tisuća kuna nekakvog dobitka. Ja poklopim i par minuta kasnije isti lik ali sad s drugog broja opet počne nekaj o isplati tih para, ja i onda poklopim. Zanima me kakva je vjerojatnost da je su ti pozivi bili na moj račun, budući da nisam tak naivan jer se ne dijele novci samo tak, odmah sam poklopil. Nije bilo nikakovog predstavljanja niti ničega, samo se nekakav dobitak spominjal. Prvi broj s kojeg je primljen poziv je 00043040385154, a drugi 015499434. Probao sam ovaj drugi preko   imenika potražiti, ali nikakvih rezultata.... Jel netko zna više informacija o ovome?

klimama uto 2.9.2008 11:58

I ja sam prošli tjedan dobio poziv. Zvoni telefon, ja se javim, a s druge strane teta progovara: "Dobar dan. Imamo za vas važnu obavijest. Izabrani ste da sudjelujete u nagradnoj igri nšega butika. Glavna nagrada je 10 000 kuna. Da biste potvrdili svoje sudjelovanje nazovite 060 60..." Onda sam prekinuo vezu, jer zadnjih 5 godina nisam bio ni u kakvom butiku u Zagrebu. Bila je to snimljena automatska poruka.
Pretpostavljam da računalo bira brojeve po redu i kad se netko javi pušta ovu poruku. Naivni koji nazovu ovaj 060 broj potroše 6 kuna po minuti, a pretpostavljam da im treba jako dugo da uzmu tvoje podatke kako bi mogao sudjelovati u "nagradnoj igri"

 

LUXX uto 2.9.2008 12:05

Eto i mene nazvali(također iz Križevaca)

Nešto kao iz odjela financija(govorni automat)

Ali sam odma poklopil pa nisam cul skroz.

Pederi koji dosađivaju ko i uvjek.

Stalno nekaj prodaju.

Svaki cas nekaj dobivaš makar nikad ništ ne igraš.

Tipicna gamad ko i uvjek.

Samo izgleda da im se neda placat ljude da nazivaju pa sad imaju govorne automate

Psiho246 uto 2.9.2008 12:10
LUXX kaže...

Eto i mene nazvali(također iz Križevaca)

Nešto kao iz odjela financija(govorni automat)

Ali sam odma poklopil pa nisam cul skroz.

Pederi koji dosađivaju ko i uvjek.

Stalno nekaj prodaju.

Svaki cas nekaj dobivaš makar nikad ništ ne igraš.

Tipicna gamad ko i uvjek.

Samo izgleda da im se neda placat ljude da nazivaju pa sad imaju govorne automate

 "Razlog: otvoreno vrijeđanje jedne skupine ljudi je apsolutno zabranjeno.Ohladi malo"

Daj si crveni.
LUXX uto 2.9.2008 12:31
Psiho246 kaže...
LUXX kaže...

Eto i mene nazvali(također iz Križevaca)

Nešto kao iz odjela financija(govorni automat)

Ali sam odma poklopil pa nisam cul skroz.

Pederi koji dosađivaju ko i uvjek.

Stalno nekaj prodaju.

Svaki cas nekaj dobivaš makar nikad ništ ne igraš.

Tipicna gamad ko i uvjek.

Samo izgleda da im se neda placat ljude da nazivaju pa sad imaju govorne automate

 "Razlog: otvoreno vrijeđanje jedne skupine ljudi je apsolutno zabranjeno.Ohladi malo"

Daj si crveni.
hahahaha.
Da su to ljudi još bi i mogli smatrat uvredom što sam napisao.
Ja ih ne smatram ljudima vec štetocinom
Psiho246 uto 2.9.2008 12:47
LUXX kaže...
Psiho246 kaže...
LUXX kaže...

Eto i mene nazvali(također iz Križevaca)

Nešto kao iz odjela financija(govorni automat)

Ali sam odma poklopil pa nisam cul skroz.

Pederi koji dosađivaju ko i uvjek.

Stalno nekaj prodaju.

Svaki cas nekaj dobivaš makar nikad ništ ne igraš.

Tipicna gamad ko i uvjek.

Samo izgleda da im se neda placat ljude da nazivaju pa sad imaju govorne automate

 "Razlog: otvoreno vrijeđanje jedne skupine ljudi je apsolutno zabranjeno.Ohladi malo"

Daj si crveni.
hahahaha.
Da su to ljudi još bi i mogli smatrat uvredom što sam napisao.
Ja ih ne smatram ljudima vec štetocinom
 Da isto kako sam ja smatro za onaj bend, al ipak sam dobio ban na 30 dana. Namigiva
LUXX uto 2.9.2008 12:50

Psiho246 kaže...
 Da isto kako sam ja smatro za onaj bend, al ipak sam dobio ban na 30 dana. Namigiva
necemo sad o tome raspravljati ali o jednom bandu pisat je jedno ili skupini fanova, o ovim štetocinama je nešto sasvim drugo.
Ne pogađaš nikog direktno.
Isto kad bih rekao mafija su gamad i štetocine.
Dakle grupa ljudi koja ionako ne zavređuje ni trunku poštovanja gledano sa gledišta normalnih ljudi.

IvaBP pon 17.11.2008 15:09

Da. I mene su danas zvali da mi udijele 55 tisuća kuna, ali nisam se javljala na ponovljeni poziv jer me takve besmislice uopće ne zanimaju.

Broj s kojeg su došla oba poziva je identičan: 015499434.

 

Xbox360 Modder pon 17.11.2008 16:11

Ja sam dobio poruku o nekakvoj nagradi od 20 somova kuna i u njoj broj koji treba nazvat.I ja lud ko i uvijek sam zvao (al sam u isto vrijeme bio i pametan pa sam prije poziva provjerio stanje na računu i imo sam 95 kn).I ja nazovem i javi se automat i slušo sam ga manje od 1 minute,a poslije tog poziva idem gledat na mob. stanje na računu - 87 kn.Šta bi tek bilo da sam odslušo do kraja.To je sve lopovluk i krađa od nedužnih ljudi.Ne morate mi vjerovat,dobro i nije to bila neka velika šteta al samo vam kažem nemojte se javljat na takve brojeve.Tolko po minuti (i manje od minute) ne naplaćuje ni ona tv igra lova nova i kaj već neznam šta.A u vezi lažnih poziva uopće ih nemorate plaćat tak puno imate na stranici ono za preslušat : http://www.zezalica.com/hr/prank_calls.asp

To samo snimite ak nemate nekakav program za snimanje poslužit će i Sound Recorder i save-ajte snimljeni file na pc.Ja i jedan moj frend smo zeznuli drugog frenda tak da sam ja s pc-a na mob. stavio snimku i preko bluetootha mu poslo.I ja sam nazvao sa skrivenim a on je na svom mobu pustio snimku.Uglavnom frend nikad nije ni skužio ko ga je zvao,samo nam je pričo da ga je zvao neki zagorac u vezi dostave drva.

CrazySmoke sub 22.11.2008 22:47

S tim imam i ja iskustva...mene je frend jedan dan zval i rekel mi je da ga više ne zezam da je osvojil 55k...da on točno zna da sam to bil ja itd.a sljedeći dan je i mene zval taj tip- da sam osvojil 55k...ja sam odmah poklopil slušalicu...za par minut je opet zval i rekel je da se bliži dan isporuke....

PS: govorni automat

vamprl ned 23.11.2008 08:50
M4r10 kaže...

Evo maloprije mi zazvonil telefon (fiksni) i vidim neki čudan broj na displeju. Onda se javim i neki tip (odmah sam skužil da je to automat)  mi počne brijati o 55 tisuća kuna nekakvog dobitka. Ja poklopim i par minuta kasnije isti lik ali sad s drugog broja opet počne nekaj o isplati tih para, ja i onda poklopim. Zanima me kakva je vjerojatnost da je su ti pozivi bili na moj račun, budući da nisam tak naivan jer se ne dijele novci samo tak, odmah sam poklopil. Nije bilo nikakovog predstavljanja niti ničega, samo se nekakav dobitak spominjal. Prvi broj s kojeg je primljen poziv je 00043040385154, a drugi 015499434. Probao sam ovaj drugi preko   imenika potražiti, ali nikakvih rezultata.... Jel netko zna više informacija o ovome?

 ja mislim da je to zezelica predobra stvar,imao krijumćijarenju droge, oženi koja je ljuta kaj joj je druga žena uzela zaručnika itd. na to sam napravil telefonski raćun od 1000 kn ,al u tim glasovima se opće ne ćuje da su roboti, tek kad nesto pocnes pricat a  oni ti krivo odgovore skužis