Ostalo

Biljka Mesožderka-Gdje je u Hrvatskoj mogu kupiti?

BannedOnThisForum sub 5.12.2009 14:00

Imaš dvadeset vrsti mesožderki... i ustvari se tako zovu jer škljocaju "ustima", ne jedu meso, naravno

 

Ja ti preporučam klasične - slika u prilogu....

 

Imao sam ju, kad joj gurneš nešto špicasto (olovku) do dna zatvor ivilicu...

 

A ako želiš "muholovku" one su opasne, mislim njihov otrov ti nadraža kožu, i uglavnom ih ekserom objesiš sa saksijom na zid...

 

Slika u prilogu...

macak sub 5.12.2009 14:05

Ako si u Zagrebu, najbolje ti je otići u Zrinjevac, na Remetinečkoj cesti (tamo kod Rotora). Tamo sam ja jednom kupio. Ako slučajno ne bude u trgovini, onda možeš naručiti. Ako ti to nije usput, možeš ih nazvati i probati dogovoriti dostavu.

IRebic sub 5.12.2009 14:39
BannedOnThisForum kaže...

Imaš dvadeset vrsti mesožderki... i ustvari se tako zovu jer škljocaju "ustima", ne jedu meso, naravno

 

Ja ti preporučam klasične - slika u prilogu....

 

Imao sam ju, kad joj gurneš nešto špicasto (olovku) do dna zatvor ivilicu...

 

A ako želiš "muholovku" one su opasne, mislim njihov otrov ti nadraža kožu, i uglavnom ih ekserom objesiš sa saksijom na zid...

 

Slika u prilogu...

 ja sam mislio kupiti Dionaea muscipula, one su najčešće i ona mi se baš dopada...

xnight_hunterx sub 5.12.2009 14:41
BannedOnThisForum kaže...

Imaš dvadeset vrsti mesožderki... i ustvari se tako zovu jer škljocaju "ustima", ne jedu meso, naravno

 

Ja ti preporučam klasične - slika u prilogu....

 

Imao sam ju, kad joj gurneš nešto špicasto (olovku) do dna zatvor ivilicu...

 

A ako želiš "muholovku" one su opasne, mislim njihov otrov ti nadraža kožu, i uglavnom ih ekserom objesiš sa saksijom na zid...

 

Slika u prilogu...

jbt ova muholovka je gadna izgleda ko neki ku**c

laki-cakija sub 5.12.2009 14:58
IRebic kaže...

ona firma ne dostavlja izvan granica srbije, zna li itko di u HRVATSKOJ to mogu kupti?

 

@APazinjan, ok, sigurno su nešto tamo falili a i nema sad veze...

da baš i mene sada zanima to hocu ija jednu mesožderku Belji se

IRebic sub 5.12.2009 15:07
laki-cakija kaže...
IRebic kaže...

ona firma ne dostavlja izvan granica srbije, zna li itko di u HRVATSKOJ to mogu kupti?

 

@APazinjan, ok, sigurno su nešto tamo falili a i nema sad veze...

da baš i mene sada zanima to hocu ija jednu mesožderku Belji se

 :-)

Assassin sub 5.12.2009 15:39
xnight_hunterx kaže...

valhda ime negdje u hrvatskoj i moja sestra bi si htjela jednu kupit XD pa nije puno 51kn za nesto takvo samo trea pazit da to ne krepa

Vidio sam jos prije to u Osijeku u Bauhausu, pa vjerojatno ima i u ZG i u ostalim bauhausima.

edit: nisam sad siguran jeli bauhaus ili ono sto iuma slicno ime, ali se nemogu sjetit. Ugl. isti tip trgovine.

IRebic sub 5.12.2009 16:06
Assassin kaže...
xnight_hunterx kaže...

valhda ime negdje u hrvatskoj i moja sestra bi si htjela jednu kupit XD pa nije puno 51kn za nesto takvo samo trea pazit da to ne krepa

Vidio sam jos prije to u Osijeku u Bauhausu, pa vjerojatno ima i u ZG i u ostalim bauhausima.

edit: nisam sad siguran jeli bauhaus ili ono sto iuma slicno ime, ali se nemogu sjetit. Ugl. isti tip trgovine.

 može li se tu kupovat online (ili bilo kako sa dostavom) jer ako nemože, onda meni nažalost to ne vrijediPlač

Assassin sub 5.12.2009 16:29
IRebic kaže...
Assassin kaže...
xnight_hunterx kaže...

valhda ime negdje u hrvatskoj i moja sestra bi si htjela jednu kupit XD pa nije puno 51kn za nesto takvo samo trea pazit da to ne krepa

Vidio sam jos prije to u Osijeku u Bauhausu, pa vjerojatno ima i u ZG i u ostalim bauhausima.

edit: nisam sad siguran jeli bauhaus ili ono sto iuma slicno ime, ali se nemogu sjetit. Ugl. isti tip trgovine.

 može li se tu kupovat online (ili bilo kako sa dostavom) jer ako nemože, onda meni nažalost to ne vrijediPlač

Ne znam.

IRebic sub 5.12.2009 19:20
xnight_hunterx kaže...

valhda ime negdje u hrvatskoj i moja sestra bi si htjela jednu kupit XD pa nije puno 51kn za nesto takvo samo trea pazit da to ne krepa

 tako je

Luka sub 5.12.2009 20:44
BannedOnThisForum kaže...

Dionaea muscipula brzo ugine - nakon 1 mjesec - 2

 

no ja sam ju držao u wc-u pa je izdržala 5 mjeseci i narasla ohoho

Prehranjivala se mesnatim parama pa je toliko potegnula! :D

IRebic sub 5.12.2009 21:01
BannedOnThisForum kaže...

Dionaea muscipula brzo ugine - nakon 1 mjesec - 2

 

no ja sam ju držao u wc-u pa je izdržala 5 mjeseci i narasla ohoho

 točnu, zato kupiš 2 pa se one razmnože, 2 roditelja uvenu a tebi obično ostane 3-5 dice... a poslje kad bude više od 4 biljke možeš ih prisadit i imat dvi "obitelji"...