David87 sub 15.10.2022 09:27

Imam MacBook Pro 8.1 (2011 13"), stavio sam na njega najnoviji Monterey 12.6 OSX.

Sad me zeza tipka / (slash), koju god kombinaciju isprobam jedino tog simbola nema.

Na koji način omogućiti taj simbol da se može koristiti, jer mi je bitan za rad?

 

Hvala!

FiCoO sub 15.10.2022 12:17

Odes na postavke (system preferences) i na keyboard postavke, input, imat ces ikonu tipkovnice, i na njoj su ti prikazani znakovi, kad stisnes shift na tipkovnici, na tom prikazu ce ti biti gdje su znakovi kad stisnes shift tj kako ih Mac ocitava i tako imas kombinacije sa shiftom ili sa opt (alt) ili oboje itd. play with it! :) 

David87 pon 17.10.2022 08:11
FiCoO kaže...

Odes na postavke (system preferences) i na keyboard postavke, input, imat ces ikonu tipkovnice, i na njoj su ti prikazani znakovi, kad stisnes shift na tipkovnici, na tom prikazu ce ti biti gdje su znakovi kad stisnes shift tj kako ih Mac ocitava i tako imas kombinacije sa shiftom ili sa opt (alt) ili oboje itd. play with it! :) 

 Naravno to ne radi. Svi mogući simboli sa svim mogućim kombinacijama (shift, comand, option) su tu osim tog simbola, fascinantno.