Chico12 ned 10.4.2016 12:37

Koju verziju os x-a koristiš?

Znam sigurno ako koristiš mavericks ili yosemite da ćeš sa nadogradnjom na el capitan profitirati. Dosta fluidniji, bolje radi sa manje rama(bar na starijim modelima).

footballer ned 10.4.2016 19:06

Zasad 10.9.5. Skinuo bih tj skidam El Capitan al ću ga instalirat tek kad dobijem informacija. Isto tako, zanima me da li možda znaš da li je Kingstonov HyperX Fury SSD kompatibilan. Znam da su HyperX 3K modeli kompatibilni pa pretpostavljam da bi i ovaj trebao bit.

Chico12 pon 11.4.2016 03:24
footballer kaže...

Zasad 10.9.5. Skinuo bih tj skidam El Capitan al ću ga instalirat tek kad dobijem informacija. Isto tako, zanima me da li možda znaš da li je Kingstonov HyperX Fury SSD kompatibilan. Znam da su HyperX 3K modeli kompatibilni pa pretpostavljam da bi i ovaj trebao bit.

Svaki ssd je kompatibilan, samo neće raditi na istim brzinama kao na novijim uređajima(sata1 sučelje kod starih macova je problem, 3 puta manje brzine). Ali opet će biti dosta bolje nego sa običnim hdd-ovima, osjetno bolje. 

footballer pon 11.4.2016 09:41
Chico12 kaže...
footballer kaže...

Zasad 10.9.5. Skinuo bih tj skidam El Capitan al ću ga instalirat tek kad dobijem informacija. Isto tako, zanima me da li možda znaš da li je Kingstonov HyperX Fury SSD kompatibilan. Znam da su HyperX 3K modeli kompatibilni pa pretpostavljam da bi i ovaj trebao bit.

Svaki ssd je kompatibilan, samo neće raditi na istim brzinama kao na novijim uređajima(sata1 sučelje kod starih macova je problem, 3 puta manje brzine). Ali opet će biti dosta bolje nego sa običnim hdd-ovima, osjetno bolje. 

 OK, hvala. Ma pretpostavljao sam, pošto je Apple u ptanju, da su kompatibilni samo određeni modeli ssd-a.

sp2it3 uto 23.7.2019 18:44

Prijatelju, olakšaj si život. 

 

Otvori postavke, pa tipkovnicu (System preferences -> Keyboard). Onda imaš u odabirima jezika za tipkovnicu (Input Sources) "Show Input menu in menu bar", stavi kvačicu. I zatim u lijevom izborniku Keyboard označi "Show keyboard and emoji viewers in menu bar".

Sad ćeš imat u gornjem desnom kutu ekrana, lijevo od sata, hrvatsku zastavu na koju možeš kliknut i odabrat "Show Keyboard Viewer". I eto, sad možeš sve moguće kombinacije sam saznati. 

Skole07 sri 12.8.2020 21:09

Pozdrav svima! 

 

Koristim Macbook pro 2016 13" sa MAC OS Catalina (10.15.5).

 

Da li netko zna kako iskljuciti opciju da se PC ne upali kod podizanja ekrana dok je iskljucen? 

Zelio bih da ga samo mogu upaliti na power tipku a ne dok podignem ekran...

 

Hvala unaprijed.