Bulldozer sri 20.5.2015 23:39

Pozdrav,

 

Otkupio sam jedan macbook pro iz 2010 međutim disk mu je mrtav klik smrti je imao i ja ga izbacio te stavio ssd

no zanima me kako sa windowsa napravit bootabilni disk te sa kojim programom i kako to kasnije bootat

digitall sri 30.12.2015 12:30

poz

moze li se negdje skinuti iso ili nesto da napravim bootabilni usb stick koji je dosao sa macbook air 2010 i koji je naravno izgubljen.. nebi htio svasta skidati sa torenata, pa ako netko ima nesto provjereno bilo bi super

trebam napraviti reinstall, a ne nudi mi restore particiju kod izbora uredaja za boot..

digitall pon 4.1.2016 18:19

ja vidim problem oko toga jer nemam id s kojim je taj os skinut. jedino da mi netko da svoj id s kojim to vec skinuo (a to znaci da mogu zaboravit jer mi nitko nece dati svoj id)

po torentima je 99% toga neispravno ili hakintosh, ili neka kemija..

uglavnom, u jabucarskom svijetu je normalno da platis 20 dolara ili koliko je sad, da dobijes ono sto si vec kupio.. tipicno za njih, sisanje ovaca.

previse su nas ovi ostali razmazili ocigledno

leo_91 pon 4.1.2016 21:10
digitall kaže...

ja vidim problem oko toga jer nemam id s kojim je taj os skinut. jedino da mi netko da svoj id s kojim to vec skinuo (a to znaci da mogu zaboravit jer mi nitko nece dati svoj id)

po torentima je 99% toga neispravno ili hakintosh, ili neka kemija..

uglavnom, u jabucarskom svijetu je normalno da platis 20 dolara ili koliko je sad, da dobijes ono sto si vec kupio.. tipicno za njih, sisanje ovaca.

previse su nas ovi ostali razmazili ocigledno

 koji os bi ti?

digitall pon 4.1.2016 22:08

pa onaj koji je dosao tvornicki s njim da mogu na novi hdd sve instalirati, mislim da je 10.6 bio

ovi tek od 2011 ili 2012 imaju internet recovery i to radi bez problema, vrati originalni os koji je bio na njemu u vrijeme kupnje, kad promjenis hdd ili nesto..

nemam sad tu drugi mac da mogu skinuti kroz appstore taj os, i pitanje je da li bi ga uopce mogao skinuti posto ga ja nisam "kupio" ranije pa ga nemam pod "kupljeno"

ukratko, treba mi iso da napravim bootabilni cd ili stick - gdje ga naci? (ako je neki torent moze i pm)

 

 

 

leo_91 pon 4.1.2016 23:39

  • MacBook Air (Late 2008 or newer) ti podrzava el capitan sto znaci da mozes odmah skinut zadnju verziju bez zajebancije..e sad..ako hoces torrent bit ce ti lakse nego trazit nekog da ti skine i upload-a negdje. 
    To ti mogu ja npr ali imam jedno 50kb/s upload 

digitall sub 16.1.2016 18:42

hvala na ponudi, ali udaljen sam 350 km odatle.

inace skidam sa torenata, skinio jedan, napravio boot stick iz windowsa pomocu programa transmac, i naravno ne radi

skidam jos dva, navodno original image.. tjedan dana se skida i doslo je do 90% i stoji 2 dana tako.. 

i dalje odbijam vjerovati da ne postoji nigdje na jebenom internetu (osim app store i torenti) za skinuti to..

lakse opljackam banku putem interneta nego skinem to

digitall pon 18.1.2016 17:02
sbcreation kaže...

A odakle si ako nije tajna?

Ja baš ovog trena idem u slavoniju... Osijek, Vukovar, VInkovci...

Ako ti šta znaci.... ;)

 tnx, javim ti se na pm ako se ovo danas ne skine i imas pivo. sad je na 99 % !

 

 

edit: evo uspio napokon! iz treceg torenta..

hvala svima na ponudama za pomoc 

kizo2703 ned 27.3.2016 15:33
Chico12 kaže...

Što je bolje instalirati na stariji macbook pro: npr. Mountain Lion ili El Capitan?? U pitanju je early 2008 macbook pro 3gb ram.

 

 Koji je identifier? To ti je ona AXXXX šifra.

 

U principu, koliko vidim, nije ni bitno, na sve modele iz 2008. ne možeš instalirati ništa novije od Mavericksa.

 

Pronađi si model ovdje.

Chico12 ned 27.3.2016 16:44
kizo2703 kaže...
Chico12 kaže...

Što je bolje instalirati na stariji macbook pro: npr. Mountain Lion ili El Capitan?? U pitanju je early 2008 macbook pro 3gb ram.

 

 Koji je identifier? To ti je ona AXXXX šifra.

 

U principu, koliko vidim, nije ni bitno, na sve modele iz 2008. ne možeš instalirati ništa novije od Mavericksa.

 

Pronađi si model ovdje.

 Ovo je model: http://www.everymac.com/systems/apple/macbook_pro/specs/macbook-pro-core-2-duo-2.5-17-early-2008-penryn-specs.html

Instalirao sam el capitan. Radi vrlo dobro, čak dosta bolje od mavericksa koji je došao sa njim kad sam ga uzeo. Staviću još 1gb rama, trbalo bi biti još bolje.

footballer pet 8.4.2016 18:05
Chico12 kaže...
kizo2703 kaže...
Chico12 kaže...

Što je bolje instalirati na stariji macbook pro: npr. Mountain Lion ili El Capitan?? U pitanju je early 2008 macbook pro 3gb ram.

 

 Koji je identifier? To ti je ona AXXXX šifra.

 

U principu, koliko vidim, nije ni bitno, na sve modele iz 2008. ne možeš instalirati ništa novije od Mavericksa.

 

Pronađi si model ovdje.

 Ovo je model: http://www.everymac.com/systems/apple/macbook_pro/specs/macbook-pro-core-2-duo-2.5-17-early-2008-penryn-specs.html

Instalirao sam el capitan. Radi vrlo dobro, čak dosta bolje od mavericksa koji je došao sa njim kad sam ga uzeo. Staviću još 1gb rama, trbalo bi biti još bolje.

 Jesi radio u malo zahtjevnijim programima, tipa Final Cut ili Logic? Interesiraju me performanse modela tih godina u 10.11.

Chico12 sub 9.4.2016 00:58

Iskreno nisam, a ne bih ti preporučio neke ozbiljnije stvari sa ovom serijom macbook pro jer im je grafička loša(grije se nenormalno). Što se tiče performansi laptopa na 10.11 sam prezadovoljan. Trenutno nemam bateriju za njega jer ju je vrlo teško naći a da valja, a bez baterije procesor radi na pola snage, tj. na 1.2ghz. Sa baterijom bi to bilo duplo bolje ali i ovako sam zadovoljan za ono za što meni služi, a to je net i ponekad gledanje filmova.