Ostale softverske teme

Nalaženje adrese preko Gmaila

aeval uto 16.4.2019 17:08

Treba mi hitno pomoć! Naime dopisivala sam se s jednim čovjekom neko vrijeme i kada sam mu prestala odgovarati počeo mi se prijetiti da će mi otkriti ime prezime i adresu na temelju slike koju sam poslala preko Gmaila i moje IP adrese. Da li je to moguće da na Gmailu vidi moju IP adresu? I da li pomoću nje može otkriti išta o meni ( kako se zovem di se nalazim itd)?

hvala puno

CrossDeath uto 16.4.2019 17:14
aeval kaže...

Treba mi hitno pomoć! Naime dopisivala sam se s jednim čovjekom neko vrijeme i kada sam mu prestala odgovarati počeo mi se prijetiti da će mi otkriti ime prezime i adresu na temelju slike koju sam poslala preko Gmaila i moje IP adrese. Da li je to moguće da na Gmailu vidi moju IP adresu? I da li pomoću nje može otkriti išta o meni ( kako se zovem di se nalazim itd)?

hvala puno

Ako mu nisi slala svoju adresu, ime, prezime, itd, ne brini se, ne moze ti nista.

kiki_b uto 16.4.2019 17:53
aeval kaže...

Treba mi hitno pomoć! Naime dopisivala sam se s jednim čovjekom neko vrijeme i kada sam mu prestala odgovarati počeo mi se prijetiti da će mi otkriti ime prezime i adresu na temelju slike koju sam poslala preko Gmaila i moje IP adrese. Da li je to moguće da na Gmailu vidi moju IP adresu? I da li pomoću nje može otkriti išta o meni ( kako se zovem di se nalazim itd)?

hvala puno

Kakva su to sočna dopisivanja bila da se tako prijeti :)

 

Nema, gotova si, sutra ti je pred vratima. Nisi iskljucila u postavkama "save location info", i čovjek na temelju slike točne koordinate ima gdje si se uslikala, pretpostavljam kod kuće gola pred ogledalom :)

ihush uto 16.4.2019 18:48
aeval kaže...

Treba mi hitno pomoć! Naime dopisivala sam se s jednim čovjekom neko vrijeme i kada sam mu prestala odgovarati počeo mi se prijetiti da će mi otkriti ime prezime i adresu na temelju slike koju sam poslala preko Gmaila i moje IP adrese. Da li je to moguće da na Gmailu vidi moju IP adresu? I da li pomoću nje može otkriti išta o meni ( kako se zovem di se nalazim itd)?

hvala puno

-prijavi prijetnju (ako misliš da je ozbiljna..).

-ne može, tj nemaš ti IP adresu, ima tvoj operater..

-ne može, jer mail nema veze s ip adresom (ali se iz headera može vidjeti s kojeg mail servera je slano.. opet nema veze s tobom).. tj tko želi preko ip adrese nešto saznati, mora imati nalog-policija.. i tad od operatera može dobiti potreban podatak, npr kad si na ovom forumu, vidljiva ti je (prethodna) ip adresa.. i to je podatak koji bug forum mora čuvati u logovima, kojeg tad u ovakvom slučaju da nadležnima..

-prijavi.