Ostale softverske teme

Kako sloziti automatic backup?

tigerija sri 7.8.2019 09:23

Pozdrav,

Zelio bi sloziti automatic backup za poslovne podatke.

Trazio sam informacije po internetu, ali ne znam sto da tocno trazim i na sto treba obratiti pozornost, posto nemam nikakvog iskustva s time. Pa sam odlucio potraziti savjet ovdje.

Kako postaviti automatic backup?

Koji software koristiti, da li ima preferirani hardware, itd.

Hvala!

Stric_Jura sri 7.8.2019 09:44

pa imaš Veeam Backup koji je besplatan za end point sustave, u smislu fizičkih servera, kompova...

besplatan je jer se fokusiraju na viirtualne sustave, koje naplaćuju...

A Veeam ti baca backup valjda na sve, možda i na glinene pločice... zezam se, ali bilo kakav USB disk je dosta za prvu ruku, iako je neki NAS s RAIDom poželjniji...

radi ti image cijelog kompjutera, iz kojega se može isti povratiti na istom hardveru, ali i napraviti "takav" virtualni kompjuter na obje glavne virtualizacijske platforme, VMware i Hyper-V

Posmatrač sri 7.8.2019 10:01
Stric_Jura kaže...

pa imaš Veeam Backup koji je besplatan za end point sustave, u smislu fizičkih servera, kompova...

besplatan je jer se fokusiraju na viirtualne sustave, koje naplaćuju...

A Veeam ti baca backup valjda na sve, možda i na glinene pločice... zezam se, ali bilo kakav USB disk je dosta za prvu ruku, iako je neki NAS s RAIDom poželjniji...

radi ti image cijelog kompjutera, iz kojega se može isti povratiti na istom hardveru, ali i napraviti "takav" virtualni kompjuter na obje glavne virtualizacijske platforme, VMware i Hyper-V

Stvarno mislis da je lik koji je postavio onakvo pitanje ista od ovog razumio? ;)

Bez uvrede covjeku jer ne zna i lijepo pita.... 

Posmatrač sri 7.8.2019 10:02
tigerija kaže...

Pozdrav,

Zelio bi sloziti automatic backup za poslovne podatke.

Trazio sam informacije po internetu, ali ne znam sto da tocno trazim i na sto treba obratiti pozornost, posto nemam nikakvog iskustva s time. Pa sam odlucio potraziti savjet ovdje.

Kako postaviti automatic backup?

Koji software koristiti, da li ima preferirani hardware, itd.

Hvala!

Daj vise informacija koliko je to podataka, sta zelis backupovati, sa kakvim hardwareom raspolazes i sl.... Presiroka je to tema da se ovako iz glave kaze.....

tigerija pet 9.8.2019 11:58

Darmarko kaže...

Što želiš backupirati i gdje ćeš držati backupe? Koji OS?

Backup bi drzao na posebnom (dodatnom) disku.

Posmatrač kaže...
...

Daj vise informacija koliko je to podataka, sta zelis backupovati, sa kakvim hardwareom raspolazes i sl.... Presiroka je to tema da se ovako iz glave kaze.....

Evo par detalja:

Windows 10

SSD, 512GB -- OS + aplikacije.

HDD, 1TB -- Storage (instalacije, pluginovi).

HDD, 1TB -- Projekti (fajlovi projekata)

HDD, 500GB -- ovdje drzim gluposti, ovaj disk je stari nekih 15 godina.

SSD, 128 GB -- projekt/fajlovi na kojima trenutno radim.

Poslovni podatki su 3D grafika.

Idealno bi bilo da se fajlovi backapaju jednom tjedno, odnosno, idealno bi bilo imati neki program koji trazi razlike i backupa na temelju toga, kao version control.

Neke stvari trebam cesce backupat, a neke rijede.

Da li se moze sloziti da odaberem po folderu kako se cesto koji folder synca? Ili barem koji diskovi.

Posmatrač pet 9.8.2019 13:20
tigerija kaže...

Darmarko kaže...

Što želiš backupirati i gdje ćeš držati backupe? Koji OS?

Backup bi drzao na posebnom (dodatnom) disku.

Posmatrač kaže...
...

Evo par detalja:

Windows 10

SSD, 512GB -- OS + aplikacije.

HDD, 1TB -- Storage (instalacije, pluginovi).

HDD, 1TB -- Projekti (fajlovi projekata)

HDD, 500GB -- ovdje drzim gluposti, ovaj disk je stari nekih 15 godina.

SSD, 128 GB -- projekt/fajlovi na kojima trenutno radim.

Poslovni podatki su 3D grafika.

Idealno bi bilo da se fajlovi backapaju jednom tjedno, odnosno, idealno bi bilo imati neki program koji trazi razlike i backupa na temelju toga, kao version control.

Neke stvari trebam cesce backupat, a neke rijede.

Da li se moze sloziti da odaberem po folderu kako se cesto koji folder synca? Ili barem koji diskovi.

ja predlazem  @maxsyncup