Ostale softverske teme

Kako izbrisati puno slika sa mobitela?

bloodsucker pet 19.4.2024 10:48

Imam oko 15 tisuca slika koje su uglavnom beznacajne i usporavaju mi mobitel te prostor zauzimaju. Kad ga spojim na laptop, neke probleme mi javlja i kada ocita sve fotke nemogu ih normalno obrisati. Na mobitelu bi to trajalo danima... Ima li neki nacin efikasnog brisanja npr da spojim na laptop i da me ne zeza?

AF139 pet 19.4.2024 23:03

Imaš čitač memorijskih kartica, ugasiš mob. izvadiš SD karticu , ubaciš u čitač spojen na USB laptopa i nekim file menager programom obrišeš što hoćeš.

Ako ideš sa File explorerom odaberi folder , uđi u "View" odaberi prikaz (List) , vrati se u "File" i označi sve u njemu (Select all) i briši (Delite).

Poslije vratiš SD karticu u mob i uključiš ga.

UncleJimbo sub 20.4.2024 08:55
AF139 kaže...

Imaš čitač memorijskih kartica, ugasiš mob. izvadiš SD karticu , ubaciš u čitač spojen na USB laptopa i nekim file menager programom obrišeš što hoćeš.

Ako ideš sa File explorerom odaberi folder , uđi u "View" odaberi prikaz (List) , vrati se u "File" i označi sve u njemu (Select all) i briši (Delite).

Poslije vratiš SD karticu u mob i uključiš ga.

 

A gdje je naveo da su slike na SD kartici?

Posmatrač sub 20.4.2024 09:16
bloodsucker kaže...

Imam oko 15 tisuca slika koje su uglavnom beznacajne i usporavaju mi mobitel te prostor zauzimaju. Kad ga spojim na laptop, neke probleme mi javlja i kada ocita sve fotke nemogu ih normalno obrisati. Na mobitelu bi to trajalo danima... Ima li neki nacin efikasnog brisanja npr da spojim na laptop i da me ne zeza?

 Imas neke probleme? A kako ti mozemo pomoci na osnovu opisa koji si dao? Kakve probleme konkretno.... Kolicina slika ne bi trebala usporavati mobitel ni na koji nacin soim ako ti zauzme prostor na preko 95%....

Ja bi licno na tvom mjestu ukljucio backup na google photos i oslobodio prostor na disku. Imas tu opciju kada udjes na svoj profil u google phptps aplikaciji. Tada ti brise slike sa mobitela koje su vec na google photos. I onda udjes na google photos na webu i tamo brises....

bloodsucker sub 20.4.2024 18:27

-Prostor na mobitelu mi je zauzet preko 97% onda znate da je vrag odnio salu, uglavnom su to fotke preko whatsappa ono kad se salju gluposti svakodnevno, fotke i videa, i tako godinama skupi se, a imam i svojih fotki i albuma dosta

 

-Zbunjen sam najvise sa tim da mi Google Photos nije sinkroniziran na mobitelu i na PC-u. Na laptopu otvaram, nema nista sinkrono, tek ono nesto davno davno vjerojatno kad je bio stari mobitel ili tako nesto. Sigurnosno kopiranje sam ukljucio i sada mi "broji" megabajte kako valjda tek sada fotke se sinkaju, ali nisam siguran ,to je moja slobodna procjena. Dakle volio bi vidit na PC tocno ono sta vidim na mobitelu. Na mobitelu sam otvorio G Photos i tamo mi je svaka fotka koja je na mobitelu opcenito. PC je problem.

 

-Takodjer ne znam oce bit dosta jer je pohrana 15 GB ogranicena ja imam dosta vise.

 

e: evo vidim na mobitelu: "Sigurnosno kopiranje ,jos 9000 stavki preostalo". Jel moguce da to tako sporo ide?

 

edit 2: ne kuzim kako mi se penje na PC prostor pohrane ,ako su na mobitelu vec automatski te slike sinronizirane? ili nesto krivo gledam? jako sporo i frustrirajuce uglavnom.

bloodsucker ned 21.4.2024 18:01

Moze li mi netko odgovoriti?

 

Nemam SD kartice..

 

Tri dana vec radim backup fotki u nadi da cu preko PC-a moci s njima manevrirati, ali izgleda nista od toga. Samo mi je nabacalo tamo fotke bez ikakva reda, pa sad ne znam kako da ih izbrisem uopce one sta mi ne tribaju. Dakle ja zelim jednim klikom pojedine fotke samo brisat i foldere a ne sve!

 

edit: sad mi je pukao film vise i isao sam kompletne foldere brisati na mobitelu fotografija i ne da mi uopce. Udjem u Google Photos i tamo je i na mobitelu sve zbrckano i nisu folderi fotki kao na mobitelu. .

gast0n ned 21.4.2024 18:11
bloodsucker kaže...

Moze li mi netko odgovoriti?

 

Nemam SD kartice..

 

Tri dana vec radim backup fotki u nadi da cu preko PC-a moci s njima manevrirati, ali izgleda nista od toga. Samo mi je nabacalo tamo fotke bez ikakva reda, pa sad ne znam kako da ih izbrisem uopce one sta mi ne tribaju. Dakle ja zelim jednim klikom pojedine fotke samo brisat i foldere a ne sve!

 Instaliraj Total Commander ili sličan file manager i briši što želiš.

bloodsucker ned 21.4.2024 18:20
gast0n kaže...
bloodsucker kaže...

Moze li mi netko odgovoriti?

 

Nemam SD kartice..

 

Tri dana vec radim backup fotki u nadi da cu preko PC-a moci s njima manevrirati, ali izgleda nista od toga. Samo mi je nabacalo tamo fotke bez ikakva reda, pa sad ne znam kako da ih izbrisem uopce one sta mi ne tribaju. Dakle ja zelim jednim klikom pojedine fotke samo brisat i foldere a ne sve!

 Instaliraj Total Commander ili sličan file manager i briši što želiš.

 Ne svidja mi se program, zbrckan je. Radim sa 15 tisuca fotografija od kojih zelim sacuvati 1/3 otprilike, kako da pobrisem EFIKASNO ostatke koje zelim s jednim klikom, figurativno receno?

Posmatrač ned 21.4.2024 21:12
bloodsucker kaže...

Ne mogu vjerovat, sada na google photos imam 10 tisuca nepovezanih fotki zbrckanih foldera i tako dalje...

 google photos ti slaze špo datumima. Imas opciju explore lijevo pa ce ti ponudit more opcija za selektovanje pojedinih aktegorija fotografija...

ajimerej ned 21.4.2024 21:16

Pretpostavljam da na viber, telegram, wacap, mesenđeru nemaš ništa bitno od fotografija. Obriši to pa će ti možda mobitel živnuti kako se oslobodi memorija.
Kako ne možeš obrisati fotografije na mob., koji je to mobitel?