dasan sri 29.5.2019 19:04

Pozdrav imam par problema vezanih za emulatore,probao sam ih više Memu,Blustack..i na svakom slične stvari

Npr ne mogu pokrenuti trgovinu aplikacija ili nemogu uopce uci u program.

Uglavnom sam mislio djeci neke igre pustiti da ne opterecuju mob..al stalno neki problemi vj je stariji pc :Procesor: QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 965, 3400 MHz (17 x 200) - Jezgra: DENEB
Matična ploca: ASUSTeK M4A87TD
Grafička kartica: ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)
Tvrdi disk: WDC WD10EARS-00Y5B1 ATA Device (931 GB, IDE)
DVD: Optiarc DVD RW AD-7260S ATA Device
Monitor: Acer G235H [23" LCD]
RAM: Kingmax FLGF65F-C8KK9A 8 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM

 

Posmatrač sri 29.5.2019 19:23
dasan kaže...

Pozdrav imam par problema vezanih za emulatore,probao sam ih više Memu,Blustack..i na svakom slične stvari

Npr ne mogu pokrenuti trgovinu aplikacija ili nemogu uopce uci u program.

Uglavnom sam mislio djeci neke igre pustiti da ne opterecuju mob..al stalno neki problemi vj je stariji pc :Procesor: QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 965, 3400 MHz (17 x 200) - Jezgra: DENEB
Matična ploca: ASUSTeK M4A87TD
Grafička kartica: ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)
Tvrdi disk: WDC WD10EARS-00Y5B1 ATA Device (931 GB, IDE)
DVD: Optiarc DVD RW AD-7260S ATA Device
Monitor: Acer G235H [23" LCD]
RAM: Kingmax FLGF65F-C8KK9A 8 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM

 

 Sta znaci "ne opterecuju mob"????????????

 

fer-de-lance sri 29.5.2019 19:51

Ja bih ti preporučio npr. Remix OS, koji ti je baš Android za X86 platformu (znači nije emulator, nego baš OS) i ne moraš ga instalirati na disk, samo ga na neki USB stick instaliraš ako ti je tak lakše i bootaš umjesto Windowsa, i onda kad trebaš Windowse samo bootaš s hard diska.

Milijun puta bolje od emulatora (koji su uvijek spori) jer vrti Android direktno, jedini je problem ak ne rade driveri od grafike, ali mislim da 5570 radi bez problema.

 

 Edit: Remix više ne updateaju, nema firme, bolji je OpenThos.

 

 https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.how2shout.com/how-to/openthos-download-install.html/amp&ved=2ahUKEwjN-ZrBqcHiAhWHlosKHasACPsQFjAGegQIBRAB&usg=AOvVaw3UAKMVkjNldMF-pOuoujaP&ampcf=1

 

 

dasan sri 29.5.2019 22:18
Posmatrač kaže...
dasan kaže...

Pozdrav imam par problema vezanih za emulatore,probao sam ih više Memu,Blustack..i na svakom slične stvari

Npr ne mogu pokrenuti trgovinu aplikacija ili nemogu uopce uci u program.

Uglavnom sam mislio djeci neke igre pustiti da ne opterecuju mob..al stalno neki problemi vj je stariji pc :Procesor: QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 965, 3400 MHz (17 x 200) - Jezgra: DENEB
Matična ploca: ASUSTeK M4A87TD
Grafička kartica: ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)
Tvrdi disk: WDC WD10EARS-00Y5B1 ATA Device (931 GB, IDE)
DVD: Optiarc DVD RW AD-7260S ATA Device
Monitor: Acer G235H [23" LCD]
RAM: Kingmax FLGF65F-C8KK9A 8 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM

 

 Sta znaci "ne opterecuju mob"????????????

 

 Znači da na mobitelu nema ni bajta mjesta..

dasan sri 29.5.2019 22:21
fer-de-lance kaže...

Ja bih ti preporučio npr. Remix OS, koji ti je baš Android za X86 platformu (znači nije emulator, nego baš OS) i ne moraš ga instalirati na disk, samo ga na neki USB stick instaliraš ako ti je tak lakše i bootaš umjesto Windowsa, i onda kad trebaš Windowse samo bootaš s hard diska.

Milijun puta bolje od emulatora (koji su uvijek spori) jer vrti Android direktno, jedini je problem ak ne rade driveri od grafike, ali mislim da 5570 radi bez problema.

 

 Edit: Remix više ne updateaju, nema firme, bolji je OpenThos.

 

 https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.how2shout.com/how-to/openthos-download-install.html/amp&ved=2ahUKEwjN-ZrBqcHiAhWHlosKHasACPsQFjAGegQIBRAB&usg=AOvVaw3UAKMVkjNldMF-pOuoujaP&ampcf=1

 

 

 Djeluje odlično samo je malo komplicirano jer im brzo dosade igre pa hoce YouTube a to bi bilo tesko svako malo gasiti pc...al vjerujem da je najbolja opcija..probam jos probati par online pa ako ništa ona ovo..svakako hvala

10alex čet 30.5.2019 08:26

Ja sam se isto igrao sa tim Android simulatorima i nije bas neka sreca. Mozda bi ti pomoglo da kupis Android TV box, za recimo 300-400 kn (da nije najjeftiniji) i spojis ga na TV. Vecina kineskih boxova ima klasican Android na sebi (kao na mobitelu) a ne Android predvidjen za TV tako da mozes gotovo sve igre instalirati na njemu.

Ja sam tako napravio i bolje mi je i jeftinije rijesenje za dijete nego simulator na PC-u ili neki novi mobitel. Naravno moze se gledati i youtube na tome :-)

dasan uto 4.6.2019 22:11
fer-de-lance kaže...

Ja bih ti preporučio npr. Remix OS, koji ti je baš Android za X86 platformu (znači nije emulator, nego baš OS) i ne moraš ga instalirati na disk, samo ga na neki USB stick instaliraš ako ti je tak lakše i bootaš umjesto Windowsa, i onda kad trebaš Windowse samo bootaš s hard diska.

Milijun puta bolje od emulatora (koji su uvijek spori) jer vrti Android direktno, jedini je problem ak ne rade driveri od grafike, ali mislim da 5570 radi bez problema.

 

 Edit: Remix više ne updateaju, nema firme, bolji je OpenThos.

 

 https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.how2shout.com/how-to/openthos-download-install.html/amp&ved=2ahUKEwjN-ZrBqcHiAhWHlosKHasACPsQFjAGegQIBRAB&usg=AOvVaw3UAKMVkjNldMF-pOuoujaP&ampcf=1

 

 

 Skinem verziju "openthos-2.0.0.180920.img" napravim bootabil usb preko balena etcher kad se zavrsi restart pa f8 stavim boot from usb i ništa samo crni ekran :S

dasan sri 5.6.2019 17:29

I prije sam bootao sa usb winse i slično sad nece..

Probao sam na drugom pc-u i radi samo tamo kad idem boot imaju dvi opcije treba ici na  uefi boot koja se meni ne pojavljuje.

Nemam cak u bious igdje opciju uefi boot pa da tamo korigiram neki redosljed

fer-de-lance sri 5.6.2019 18:20

Aha.

Čudno, neka opcija bi morala biti.

Ako ne nađeš u biosu, možeš probati napraviti bootabilni usb nekim drugim alatom, npr. rufus ili win setup from usb (meni je s njim najlakše) pa možda uspiješ.

 Edit: da, gledao sam manual od ploče, to je stari bios, probaj s onim Winsetupfrom usb programom, tam kmaš opciju za linux iso, pa dodaj taj image 

 

 

dasan sri 5.6.2019 21:33
fer-de-lance kaže...

Aha.

Čudno, neka opcija bi morala biti.

Ako ne nađeš u biosu, možeš probati napraviti bootabilni usb nekim drugim alatom, npr. rufus ili win setup from usb (meni je s njim najlakše) pa možda uspiješ.

 Edit: da, gledao sam manual od ploče, to je stari bios, probaj s onim Winsetupfrom usb programom, tam kmaš opciju za linux iso, pa dodaj taj image 

 

 

 

Probao sam sa rufusom prvo sam greskom winse bootao :S a onda kad sam openthous probao opet ništa...

 

Kako sa ovim win setup from usb napraviti sliku ima milion opcija a kad idem samo na iso/linux nema mog openhous.img

om-prat čet 6.6.2019 07:17
dasan kaže...

Mogu li promjeniti naziv tj na mapu dodati ekstenziju .iso umjesto sadasnje "openthos-2.0.0.180920.img"

onda bi ga mozda vidio ovaj program

 Možda da probaš Phoenix njega je daleko najlakše 'puknit', a i kod mene je radio o.k na AM3 platformi.

om-prat čet 6.6.2019 10:24
fer-de-lance kaže...

Njemu treba za gaming, a Phoenix je tu problematičan.

Navodno su Openthos i Prime OS najbolji kaj se grafičke akceleracije tiče.

http://www.primeos.in/downloados/

 

 Edit: vidim Prime OS je puno lakše i bootati, pa ako mu ne uspije Openthos...

 

 

Nisam proba nešto igara više se tu prišaltam kad oću kakvi svoj apk isprobat, ali ovo šta sam proba uredno je radilo. 

Koliko vidim sad prodaju i nekakvu konzolu, a i octopus je njihov pa me čudi da je tako problematičan za gaming.

fer-de-lance čet 6.6.2019 10:35

Može biti da se stanje promijenilo, ali prije je Phoenix bio među najsporijim romovima kaj se grafike tiče.

A ovaj Prime OS baš reklamiraju da ciljaju na gamere, tak da možda stvarno i je bolje.

Ništa, morat ću jedan vikend kad budem imao vremena napravit test usporedbu svih živih romova, pa stavim na forum 

 

 

dasan čet 6.6.2019 22:25
fer-de-lance kaže...
dasan kaže...

Mogu li promjeniti naziv tj na mapu dodati ekstenziju .iso umjesto sadasnje "openthos-2.0.0.180920.img"

onda bi ga mozda vidio ovaj program

 Da, vjerovatno ne može koristiti .img format.

Vjerovatno ga treba konvertirati u .iso.

Sumnjam da bi radilo samo s promjenom ekstenzije.

 

 Edit: ovaj radi s .img formatom:

http://www.linuxliveusb.com/en/download

 

 

 Ovaj linux live usb mi je dosad najgora opcija sav je konfuzan a i kad napravim bootabilni usb boota mi neke dos fajlove nikave veze sa nicim :S

Nikako ovo riješiti,moracu probati drugu varijantu al tu onda moram praviti particiju i instalirati a ovaj openthos se mogao samo bootati i onda igrati i iskljuciti koliko sam vidio bez instala

fer-de-lance pet 7.6.2019 05:33

Da, izgleda konfuzan.

Rufus i Winsetupfromusb su najjednostavniji.

Inače, ima i https://www.google.com/amp/s/forum.xda-developers.com/bliss-roms/bliss-roms-development/x86-bliss-x86-pc-s-t3534657/amp/?espv=1

Taj sto izgleda ok.

Btw, baš sam razmišljao, kad ti je USB uštekan, i uđeš u bios, biraj first boot device da bude hard disk, a onda pod hard disk boot order biraj da se prvi boota tvoj usb za koji bi trebalo pisati usb hard disk (jer je tak formatiran da glumi hard disk).

Pogledaj, trebala bi negdje biti takva opcija.

 

 

dasan pet 7.6.2019 16:06

Ej bravo sad smo malo bliže riješenju bilo je postavljeo kako si napisao sad je hdd prvi a onda na f8 idem bootati ali opet boota neki setup lijevi sa više opcija fajlova i kad tu odaberem usb upet crni ekran

dasan pet 7.6.2019 19:02

Rijec je pc ovih karakteristika

 

Procesor: QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 965, 3400 MHz (17 x 200) - Jezgra: DENEB
Matična ploca: ASUSTeK M4A87TD
Grafička kartica: ATI Radeon HD 5570 (1024 MB)
Tvrdi disk: WDC WD10EARS-00Y5B1 ATA Device (931 GB, IDE)
RAM: Kingmax FLGF65F-C8KK9A 8 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM

 

a USB legacy support je uključen...neznam više napravio sam rufusom bootabilni opet ništa boota u neku boot opciju gdje pita odakle da bootam od cd,hdd,usb i kad stavim usb crni ekran

fer-de-lance pet 7.6.2019 19:51

Ne znam, probaj na svim usb portovima.

I igraj se s postavkama u biosu, možda proradi.

I inače je nauka u današnje vrijeme napraviti bootabilni medij koji radi na više uređaja.

Ako uspiješ, možeš postati sistemac ili administrator bez problema, poslodavci te gledaju kao čudo od čovjeka 

 

 

dasan ned 9.6.2019 01:17
fer-de-lance kaže...

Ne znam, probaj na svim usb portovima.

I igraj se s postavkama u biosu, možda proradi.

I inače je nauka u današnje vrijeme napraviti bootabilni medij koji radi na više uređaja.

Ako uspiješ, možeš postati sistemac ili administrator bez problema, poslodavci te gledaju kao čudo od čovjeka 

 

 

 Nisam uspio nikako daleko sam od čuda od čovjeka :D

moracu probati ovaj prime OS

dal je bolje preko winsa instalirati(po upustvima) ili opet praviti particiju pa bootablini usb(s tim se nisam proslavio :D)

 

vj je problem što nisam našao način da isključim secure boot pa to nesto hebe stvar kod openthosa

fer-de-lance ned 9.6.2019 08:46

Trebalo bi biti svejedno kak instaliraš, premda pitanje jel bude ona metoda preko exea iz windowsa radila, to vjerovatno samo na novijim pločama, ali probaj.

Ako ne uspije tak,  svejedno probaj preko onoga programa winsetupfromusb, i obavezno u njemu biraj da ti formatira usb, probaj prvo na fat32, a onda ak ne radi na ntfs.

Malo mi je čudno jer s tim programom sam uspio baš za svako računalo napraviti bootabilni usb, a s rufusom ne.

Moralo biti ti bootati onaj boit menu ko u dosu i dati ti odmah na vrhu prvi izbor da bootaš to kaj si stavio gore.

 

 

dasan uto 11.6.2019 15:33

Ne odustajem nikako dok ovo ne riješim

 

Promjenio sam naziv tj dodao ekstenziju .iso u nazivu i onda ga ovaj tvoj win from usb učitao..formatirao sam ga prvo u fat32 a onda i u ntfs.

Ali i dalje problem,pojavi se bootabilni menu i kad odaberem openhtos pojavi se

root (0xff)

Error 17: Cannot mount selected partition"

 

a drugi put

BOOTING OPENTHOS FROM PARTITION 0,cannot continue if FLoP is active..

Negdje griješimo u koracima pogledaj sliku kako izgleda