crowolf sri 5.3.2008 11:03

Koje datoteke vam zauzimaju najviše prostora?Zanima me jer svi ti silniu gigabajti polako prelaze u terabajte a ja bas nisam siguran da su u pitanju samo filmovi i mjuza.To se tiče prosječnog korisnika,ali stvarno me zanima koliko tog prostora zauzimaju kojekakvi fajlovi specijaliziranih korisnika.

Dado_ZG78 sri 5.3.2008 11:07

Meni najviše prostora zauzimaju raznorazni image-i (backup naravno) najnovijih igara. Uredno po 6-10GB datoteka Smijeh

Pa još kad se tome pridodaju svi ti filmovi/serije i mp3ce..  trenutno mi mojih 750GB skladišnog prostora nekak izgleda vrlo tijesno Neodlučan


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
jastreb sri 5.3.2008 11:29

Ja dosta snimam  s tv kartice pa mi se ne da pržit na dvd, a i treba neke filmove očistit od reklama (btw, jučer sam probao Free video DUB s Bugovog DVD-a koji služi upravo tome i oduševljen sam, preporučam), zatim najveći prostor mi zauzimaju fotke u RAW formatu, a i kolekcija mp3-ca je oveća...

crowolf sri 5.3.2008 12:52

Pa baš dobro kažete.Pokušavam saznati kako skladištiti sve te imageove :-) diskova,što od rodbine,što od prijatelja,i tako dolazim u napas da kupim blu-ray pržilicu.Samo pitanje je kako organizirati kojekakve zgostane particije,sistemski cd-i(imageovi),linux distribucije,itd.Pa mi recite kako i koliko je to isplativo?

Paolo2612 sri 5.3.2008 22:13

Blu ray čekaj još malo i past će još cijena, ono što mene spriječava je da su blu ray prže dostupne ali u Rijeci po većim informatičkim dućanima pitam za blu-ray diskove svi kažu da nema. Ja bih ti rekao da za pare uložene u blu-ray pržu možeš dobiti hardove sa ogromnim kapacitetima.